Jak velkou diastázu jste cvičením stáhly?

20.4.17 12:02

Jak velkou diastázu jste cvičením stáhly?

Ahoj! Mám pocit, že jsem o diastáze přečetla vše možné. Obešla jsem chirurgii, fyzioterapeuty, alternativní cvičení apod. Ale stále nevím zda je reálné vycvičit diastázu širokou cca 6 cm s pupeční kýlou! Klasická chirurgie doporučí odstranění kýly, plastická doporučí samozřejmě sešití, rehabilitační lékaři doporučují cvičit. Všichni soukromí fyzioterapeuti a jejich zaručené metody jsou samozřejmě také ty nejlepší, když jedna konzultace stojí spoustu peněz. Cvičení jsem už nějaké absolvovala a efekt nula. Napište vaši zkušenost…díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2831
20.4.17 12:16

Koukni na Ivu Fiškandlovou, na FB jako iva fiš, je skvela a urcite by pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 13:17

@Danitschka jj vím o ní, má plno, plno, plno :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
20.4.17 13:23

Fakt cvičením ani ťuk?

• Citovat
  • Upravit
20.4.17 13:31

@kdochcekam ani ťuk! Ale asi to byly špatné metodiky no… v sobotu jedu na další workshop, tak jsem zvědavá! Zajímalo by mě, kdo s jakou diastázou dosáhl jakým cvičením jakého výsledku! Také stále nevím to měření diastázy… Iva Fiškandlová píše na stránkách, že když dá člověk do rozestupu tři prsty může mít rozestup 10 - 13 cm. Já tam tři prsty dám! Dá se vycvičit s kýlou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
20.4.17 13:39
@jytulele píše:
@kdochcekam ani ťuk! Ale asi to byly špatné metodiky no… v sobotu jedu na další workshop, tak jsem zvědavá! Zajímalo by mě, kdo s jakou diastázou dosáhl jakým cvičením jakého výsledku! Také stále nevím to měření diastázy… Iva Fiškandlová píše na stránkách, že když dá člověk do rozestupu tři prsty může mít rozestup 10 - 13 cm. Já tam tři prsty dám! Dá se vycvičit s kýlou?

Jako tohle téma mě docela zajímá, protože diastázu mám, ale na operaci nemám koule. Nechala jsem si napsat obvoďačkou rehabilitace a šla tam. Podívali se na mě a zavolali rehabilitační, která s tím má zkušenosti. Ta mě promakala a chtěla ať jí ukážu co a jak doma cvičím…všechno samozřejmě špatně. Povolený střed těla a všechno jsem tahala zády…I když třeba zvedám míč napnutýma nohama (že jako posiluju spodek břicha) tak vůbec, ale táhnou to jen záda. Ukázala mi naprosto jednoduchý cvik, který mám dělat zatím doma, než bude květen, pže jinak neměla kdy.
Ležet na zádech, nohy pokrčené, ruce podél těla, dlaně nahoru, s nádechem do břicha zvednout jednu pokrčenou nohu, pak druhou, vydechnout, nadechnout a dát pokrčené nohy od sebe a takto několikrát. vypadá to, že neděláš nic, ale já měla slušně namožené vnitřní svaly o kterých jsem ani nevěděla. Ale vysvětlovala mi to a ukazovala opravdu zdlouhavě. Slíbila mi, že i když nějaká diastáza zůstane, tak mi postaví střed těla tak, že nebude vidět. Jsem prostě úplně uvnitř povolená. :nevim: :poblion:

• Citovat
  • Upravit
12139
20.4.17 19:44

Ja ji mela na dva prsty, cvicila jsem poctive, byla skoro pryc uplne, kdyz se pak vratila tak na jeden prst. Podezrivam jeden cvik v posilovne, ktery se dela v predklonu…Tak musim od skoro zacatku. Ale mam zatim 3a pul mesice od porodu tretiho ditete, tak nehazu flintu do zita…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama