Jak velký je potřeba prostor na bydlení?

642
30.5.15 14:47

Jak velký je potřeba prostor na bydlení?

Dobrý den,
budeme s manželem stavět dřevostavbu, už máme vybranou firmu a teď přemýšlím nad tím jestli dům, který jsme si vybrali bude dostatečně velký i v případě že bychom měli dvě děti. V plánu je sice jedno dítě, ale člověk nikdy neví :-)
Na kolika metrech čtverečních bydlíte?
Domeček který jsme si vybrali má cca 82 m2 podlahové plochy a je to 4kk.
Je to dostatečně velký prostor k žití?
Děkuju za názory :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21634
30.5.15 14:49

Mám dvě děti v 2+1, 54m. Pokoj navíc by se hodil. Takže 4kk a 82 naprosto s přehledem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Theodoula
30.5.15 14:50

My máme 130m2, dva dětské pokoje, ložnici, obyv. prostor spojený s kuchyní(u ní malá komůrka), techn. místnost a wc s koupelnou. Někdy mě mrzí, že pokoje nejsou větší. Ale já střádám spoustu starých krámů, takže pro mě by bylo těsno i ve větším… Chybí mi pracovna, nebo šatna, a to máme opravdu velké vest skříně.

• Nahlásit
  • Citovat
20157
30.5.15 14:54
@Katty1008 píše:
Dobrý den,
budeme s manželem stavět dřevostavbu, už máme vybranou firmu a teď přemýšlím nad tím jestli dům, který jsme si vybrali bude dostatečně velký i v případě že bychom měli dvě děti. V plánu je sice jedno dítě, ale člověk nikdy neví :-)
Na kolika metrech čtverečních bydlíte?
Domeček který jsme si vybrali má cca 82 m2 podlahové plochy a je to 4kk.
Je to dostatečně velký prostor k žití?
Děkuju za názory :-)

Vždycky budeš mít pocit, že by to mohlo být větší, nicméně existují rodiny, kde na 60 m2 dokáže žít 7 lidí celkem ze tří generací. A kdybych se podívala dál do zahraničí, tak možná mohu hodit i velkorodinu do nějaké 15 M2 jurty 8) Čili otázka není, zda se to dá. Otázka je, jak to chceš ty - co právě vám bude vyhovovat a na co máte finance. :idea:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.5.15 14:58

Presne jak pise @Sluka vsechno je zvyku. z velkeho do mensiho se jde vzdycky blbe a mista neni nikdy dost, ale zit se da v leccems.
nicmene na domecek mi prijde 82m fakt dost malo. protoze vetsinou potrebujes vic „technicke“ plochy nez v byte. jestli je 82 fakt celkova podlahova a ne jen obytna, tak mi to prijde malicke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
30.5.15 15:03

82 m2 ještě není zas tak málo, ale na 4+kk to je zoufale málo. Můžu to porovna s 3+1 na 83m2, kuchyňka mala, koupelna ještě menší a do toho zasadit ještě jeden pokoj, tak by to byly jen kamrlíky. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
30.5.15 15:04

Těžko se radí, každý má jiné priority, líbí se mu jiné věci :nevim:
někomu je 200 málo někomu 100 moc :think:

já třeba nemám ráda velké prostory, takže ideální baráček mi přijde do cca 100 m2 :nevim:
hlavní je mít dost úložných prostor :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.5.15 15:11

U toho domu fakt zalezi, jestli to je zastavena plocha - to by bylo zoufale malo, nebo uzitkova plocha - to se da, nebo ciste obytna plocha - to je pohoda :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
30.5.15 15:36

@Katty1008 Taky se mi to zda male. Mame byt 100 m2 3+1 (mame i komoru) a s dvema detmi je to tak tak. Dum bych urcite chtela vetsi o jednu stredni mistnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7266
30.5.15 15:41

My máme 4+2 a máme něco málo přes 200 m čtverečních a je to pro nás akorát, ale máme rádi velké otevřené prostory. Ale máma má 80m čtvereční byt 3+1 a neumím si moc představit tam ještě jednu místnost narvat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
30.5.15 15:44

Ono je to i o životním stylu. Máme 3 děti a všichni rádi sportují, na což je v dnešní době potřeba hromada vybavení. 5× lyžáky, lyže, helmy, brusle, kola, přilby, 3 koloběžky, hokejky, florbalky, sálovky… je potřeba to někam dávat. Já taky pracuju doma a mám tu spoustu materiálu. Bez toho všeho by nám byt 3+1 65m čverečních asi stačil, ale za těchto okolností je to málo a půjdeme do většího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.15 15:52

@Katty1008 náš byt 3+1 v paneláku má 82m.. na domeček a 4+KK mi to přijde málo.. Bude to takové maličké. A pokud je v těch 82 metrech i nějaké to zádveří, technická místnost na kotel atp., tak to je hodně málo.. Jestli je to 82 čistě prostor obyvatelný a stačí vám menší pokojíky, pak asi ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
30.5.15 15:52

Souhlasím s většinou, určitě se to dá, ale když už bych stavěla, tak osobně bych určitě šla do něčeho většího, 4+kk s takovou rozlohou mi zavání pokojíčkama kamrlíčkama.
My máme 2+1 94m pro dva dospělé, jedno batole a jednoho malého psa a přijde mi to akorát, ani velké, ani malé. Se dvěma prcky bych si dovedla představit bydlet pohodlně i v menším (ale ne o moc), ale když si představím, že bych tu měla mít dva puberťáky, kteří potřebují víc soukromí, vodí si kamarády atd., tak bych do menšího nešla ani náhodou.
Jako dítě jsem vyrůstala v 50m (dvě děti a máma) a bylo to zoufale málo, žádné soukromí, zbytečně jsme si kvůli tomu lezli na nervy, málo místa na hraní, málo úložného prostoru. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
30.5.15 15:54

Asi takhle-nedavno jsme bydleni resili a uz ores 2mesice bydlime.Uz tu ten nazor padl-musis porovnavat plochu vuci poctu pokoju, navic odecist technickou plochu. Idealni je napsat rozmery pokoju. Jednou jsme se divali na donek 90m2 celkova rozloha a 4kk-no, hrozne male vsechno.Bylo to tak na hranici toho, co 4kk snese.Ale na druhou stranu, jsou rodiny, co na 69m2 ziji v oeti a zadny stres…na me by to bylo fakt malicko, do toho narvat i nejakou technickou mistnost…nechtela bych to.Ted mam celkovou obytnou plochu 160m2,pokoje maji detske dva kazdy 14m2,loznice 12m2,pokoj pro hosty 12m2 a 45m2 obyvak+kuchyn. Ostatni mam na technickou mistnost, chodbu, satny,2×WC a koupelna. A je to tak akorat…Ale je to na vas, vasich moznostech, financich…jiste i do toho, co popisujes, se nakonwc vmacknete…zejmena, pokud proste nic jineho nezbyde, ze :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48786
30.5.15 16:26

Přijde mi to málo na 4+kk, to budete mít pidi pokojíky. My máme 4+kk okolo 105 m2 a je to tak akorát pro 3 lidi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama