Jak velký kufr na týdenní dovolenou?

Anonymní
28.1.21 19:06

Jak velký kufr na týdenní dovolenou ?

Ahoj, :)
Chtěla jsem se optat jaký kufry zvolit? je mi jasné že každý to má jinak s věcmi a tak :) ale tak pro představu. Řeším jestli zvolit jeden větší pro mne a malou nebo každá svůj. Jaký máte vy kolik litrů nebo jaké rozměry?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10585
28.1.21 19:07

A co sportovni taska? Ta mne prijde lepsi :D a na tyden balim jen ji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
28.1.21 19:10

Pokud vis, kolik veci na tyden budes potrebovat, tak budes vedet, jak velky kufr potrebujes :nevim: V lete na tyden staci male zavazadlo, v zime jsou veci objemnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
28.1.21 19:13

A kdy? Třeba v lete mi stačí poloviční co na zimní dovolenou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14531
28.1.21 19:13

No hlavně záleží na tom, jestli jedeš v létě k moři nebo v zimě na hory. V létě k moři létáme čtyřčlenná rodina se dvěma velkými kufry. Ale velkou část zabírá kosmetika a pomůcky na pláž a do moře typu nafukovací lehátka atd… A moje boty :mrgreen: Na zimní dovolenou by to bylo o kufr víc. Zimní věci jsou mnohem objemnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5770
28.1.21 19:14

Pro sebe a dceru balím ten největší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 19:18
@luci.no píše:
Pokud vis, kolik veci na tyden budes potrebovat, tak budes vedet, jak velky kufr potrebujes :nevim: V lete na tyden staci male zavazadlo, v zime jsou veci objemnejsi.

Ano vím kolik budu potřebovat věci, ale nemám představu jak pro to zvolit velký kufr jestli se to vejde do 85 l třeba nebo větší. Jedeme v létě ale dcera je menší tak předpokládám pro ni menší kufr aby to kousek si vzala sama, pokud zvolíme pro každou zvlášť a do mého by přišlo více věcí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 19:21

@Ketris tašku ne, potrebuji vyloženě kufr pro lepší manipulaci. Pojedu sama s malou jedna taška by nám nestačila i když jedeme v létě ale tašku másla neutahne takže bych tahala dvě. Furt mi přijde lepší dva kufry který vezu než dvě tašky ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 19:22

@Kriss Tina jedeme v létě. Ale i tak toho bude dost. Oblečení obě dvě, kosmetika, něco k vodě…

• Citovat
  • Nahlásit
20581
28.1.21 19:30
@Anonymní píše:
@Kriss Tina jedeme v létě. Ale i tak toho bude dost. Oblečení obě dvě, kosmetika, něco k vodě…

Tak na léto syn vozí svůj kufr, má 18l. Oblečení a nějaké drobnosti se mu tam vejde v pohodě. Já pak tak 3× větší na moje oblečení, nějaké žabky, kosmetiku. Zas v lete je výhoda, ze můžeš ledacos preprat v ruce a hned to uschne. Nevím co vozite k vodě, nějaký kruh apod zabere minimum místa. Taky záleží kam jedete, my si třeba do Chorvatska brali aspoň rychlovarnou konev, nějaké kafe, čaj, nějaké sušenky atak, kdyby sme hned po příjezdu neviděli, kde se dá něco koupit. To teda zabralo taky nějaké místo navíc. Pak záleží jak pojedete, jak je dcera velká, jestli pak nepotahnes holku a 2 kufry třeba z letiště na hotel apod, to je pak lepší mít jedno větší zavazadlo, než byt ovesena několika kufry :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 19:38

@Kriss Tina To je taky fakt je výhoda že se to dá přeprat ale i tak to zabere nějaké místo. K vodě pokud nepočítám ručníky a deku tak lehátko, balón, rukávky, kruh. Jedeme do Chorvatska autobusem, co se týče tahání bude minimální. V ČR nám pomůže přítel a na místě nás vyloží na zastávce která je kousek od ubytování, navíc paní nabízela že mi kdyžtak pomůže s věcmi. Malé bude v té době 5 let. Každopádně jak píšeš ještě nějaké sušenky nebo něco co vydrží budeme brát pro všechny případy s sebou. Než něco nakoupíme ať máme něco v záloze, s kávou určitě taky počítám že si povezu :)

• Citovat
  • Nahlásit
382
28.1.21 19:50

Vždy beru větší, protože mám tendence balit strašně moc věcí, protože co kdyby náhodou… :D potom z toho použiju tak polovinu :D

ale řekla bych, že na týden stačí nějaký menší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2284
28.1.21 19:55

Ja teda litam vzdy s 96l + malym co muzu mit do kabiny a jeste velkou kabelu :D Ale ja jsem magorka, ja u sebe potrebuju strasne veci, obleceni, ktere vicemene ale vyuziji. Na tyden si beru treba 9pru bot a vzdy je nejak otocim vsechny. Manzelovi zas na tyden staci vetsi batoh :D a kdyz jedem nekam na vikend tady, coz je vetsinou na podzim/zima tak mame takovy sportovni vak. Fakt zalezi, kolic a co potrebujes, ja se treba i do hotelu beru vlastni osusky, zupan, deku, polstarek, takze to taky zabere dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48322
29.1.21 01:20

K moři nám většinou stačí příruční kufr a 1 batoh. Takže za sebe bych určitě nebrala žádný super obří kufr, ale maximálně takovou tu střední velikost a pro dítě dětský malý, ať si taky něco veze, když bude mít zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
29.1.21 01:42
@Anonymní píše:
Ahoj, :)
Chtěla jsem se optat jaký kufry zvolit? je mi jasné že každý to má jinak s věcmi a tak :) ale tak pro představu. Řeším jestli zvolit jeden větší pro mne a malou nebo každá svůj. Jaký máte vy kolik litrů nebo jaké rozměry?

My jsme ve 4 lidech měli vloni 60-70 l věcí. Někdo jiný má 10× tolik. Kdyby byl uveden např. seznam věcí nebo destinace a požadovaný počet párů bot, tak se k tomu dá něco říct…
Edit: koukám, že destinace i věk části výpravy byl nakonec odtajněn. Bych se tedy nespolehala, že dítě (5) něco ponese, a nechala bych si ve svém kufru místo na jeho batůžek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat