Reklama

Jak vést děti k úklidu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 09.12.17 09:06
Jak vést děti k uklidu

Ptam se hlavne rodicu peti az sestiletych, sedmiletych deti. a taky starsich skolkaru, proste deti ktere uz si po sobe museji hracky uklizet. (pripadne MUSI dalsi veci, treba psat ukoly)

jak to mate v domacnosti vyresene vy? co za 1 den musi deti uklidit, kdy? vedete deti k tomu ze uklizet musi neustale pred roztahanim jine dalsi hracky? nebo pouze kdyz je binec uz neunosny? uklizeji prubezne nebo jednou denne vecer treba pred koupanim, pred veceri atd? (my to zkouseli, ale dite pak hraje na to ze je unavene a u uklidu uslo…jakoby, ale proste dela ze spi a nejde probudit. udela cokoliv aby nemuselo uklizet nebo delat cokoli dalsiho nudneho. domluvy nepomahaji)

jak vedete k uklidu deti vy?

u nas to dokaze byt tak ze uklid je hotov za par vterin, pokud ma dite silnou motivaci tj. ze se jinak nepujde do zoo nebo nekam - jenze tyhle silne motivace nezvladneme porad… jsou dny kdy nikam nejdeme a presto musi byt uklizeno jinak se v tom binci prerazim…

hlavne me zajima ta motivace. jak vysvetlujete a zda to pomaha.. u nas nepomaha nic. uklid je ta nejnenavidenejsi cast dne. snazim se zapojit hry, pisnicky, souteze v rychlosti. to castecne funguje, ale jen na cas - uz to ma prokoukly a nebavi ji to.

rvat na ni kvuli uklidu OPRAVDU nechci. nasi mne s uklidem nehonili, uklid vubec neresili a mam svou vlastni domacnost sice trochu chaotickou, ale cistou a utulnou.

trochu si i myslim, ze je to v cloveku dane geneticky, ten smysl pro poradek. co myslite?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41188 příspěvků 09.12.17 09:13

Tak uklizet po sobe si musi odmalicka a to ji nejsou ani 3 roky, aby byla zvykla, uklizime pred spanim…

kacz
Kelišová 6046 příspěvků 09.12.17 09:13

@Niemeyer motivuju k úklidu tím, že si syn bude moct půjčit na 15 minut tablet a dívat se na pohádky. Jinak syn (skoro 5 let) si sám večer připravuje oblečení na ráno do školky, uklízí si do skříně vyprané oblečení, vyklízí myčku na nádobí (jen věci, které patří do skříněk, kam dosáhne, což jsou shodou okolností jen věci, které nemůže rozbít), myje vanu - to miluje, pomáhá s vysáváním a vytíráním, umí sám udělat těsto na palačinky.

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 09.12.17 09:16

A jak to bylo, když byly malý? děti vedu k úklidu už nějakou dobu. buď teda uklízím s nima, ale syn necelých 5r uklízí hračky sám. když řeknu, občas i vysaje, očividně ho to baví :-D jinak říkám, že jestli ty hračky neuklidí, tak je vezmu, dám do pytle a dám jiným dětem, které hračky nemají. :lol: zatím se teda nikdy nestalo, že by neposlechly

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15371 příspěvků 09.12.17 09:20

@Niemeyer Budu aplikovat to, co jsem mela doma ja. Uklizet se musi verejny prostor (obyvak, kuchyn…), ale pokoj ditete je pokoj ditete, tam at si dela, co chce. Jen musi nest nasledky za pripadne nenalezani veci do skoly, obleceni apod.

bublava
Kecalka 156 příspěvků 09.12.17 09:26

K uklidu po sobe vedeme deti od malicka. Proste dokud neni uklizeny pokojik, neni vecernicek. A kdyz nestihnou uklidit do vecernicku, tak smula. Nekolikrat kvuli tomu byly tezke zachvaty vzteku a place, nez pochopili, ze takhle to proste je a veci maji svuj rad. Ale ted uz uklizeji oba bez reci, tri i petilety. Dokonce si nekdy na uklid hraji, predhaneji se, kdo uklidi lip a treba zaplni driv svou krabici hracek. Jen nekdy je treba jim pripomenout, ze za nimi nekde zustal neporadek, ale to uz vedi, ze se museji hned vratit a uklidit po sobe alespon trochu.

Na beznych domacich pracech se taky podileji oba, starsi treba vysava a mladsi utira prach nebo zapatlane zrcadli na botniku… sice to po nich tajne casto dodelavam, ale chci, aby se naucili, ze to je normalni. Ne za trest a ani za to nedostavaji odmeny, uklizime vsichni jak muzeme a umime, abysme doma meli cisto a hezky.

nozu
Extra třída :D 11563 příspěvků 09.12.17 09:27

U nás se uklízí tak nějak průběžně. Dceři je 11, ta si v pokojíčku udržuje pořádek sama. Syn (7 let) na to dost kašle, ale když je potřeba, uklízí také. U nás funguje, že uklízím s nimi. A pořádný úklid všech hraček ze země děláme ve čtvrtek večer, protože v pátek chodí paní na úklid. To je motivuje, jinak by jim vyluxovala lego 8) :mrgreen: Mě teda osobně nevadí, pokud mají na zemi rozestavěná městečka z lega, oni se k tomu ještě tak další 2 dny vrací a teprve potom to uklidíme. Pravda je, že máme dost prostoru. V menším bytě se uklízet muselo víc…

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 09.12.17 09:30

V pokojíku může mít chaos, jednou za týden tam nabehneme spolu a vyhazujeme a uklizime. V obýváku, kde je většinou, smí mít roztahanou jen jednu věc, dokud ji neuklidí, nemůže si vytáhnout další. Jinak chysta příbory, sklízí ze stolu nádobí na linku a dává špinavé věci do koše na prádlo. Uklízet se mu někdy nechce, tak mu jdu pomoct. A motivace je ta, ze co nebude uklizene, to odnáším pryč. A teď taky, že když bude pět dní po sobě poslouchat a hezky se chovat, tak dostane jukebox. A S tim, ze že vaše usně, bych to vyřešila tak, ze bych ty že věci fakt dala do pytle a odnesla. A kdyby ji to bylo fuk, tak ma evidentně příliš mnoho krámů. A taky Ježíšek to všechno vidí: -)

Uživatel je onlineTiger-lily
Vesmírná mluvilka 33138 příspěvků 10 inzerátů 09.12.17 09:32

Myslím si, že uklízet děti musí a je dobré jim ukazovat, jak se to dělá a jak by měl pokojíček/domácnost vypadat. Ale doopravdy to začnou dělat, až je k tomu donutí okolnosti - budou mít vlastní bydlení, partnera, před kterým se budou stydět mít borčus. takže bych extrémní pořádek nějak nehrotila a už vůbec nevyhrožovala, že jim třeba vyhodím hračky, prostě udržet to v nějakých mezích a čekat, že jim to dojde samo

scentini
Závislačka 3403 příspěvků 09.12.17 09:45

U moji dcery je to asi dano geneticky :mrgreen: uklizi sama od 2 let. Vzdy prijde, rekne ze tady bordel a uz jede :mrgreen:. Ja zacla uklizet asi az v dospelosti. Jako pubertak jsem byla velka bordelarka.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 107 inzerátů 09.12.17 09:52

U nás jediný co na děti platí je tatínek, jinak už několikrát jsem fakt ty věci začala zametat koštětem na jednu hromadu, to pak byla rychlost úklidu…

občas pomáhá uklízet dohromady, ale to uklidím většinu věcí sama, takže já osobně se tomu snažím vyhýbat, jo oba šest a tři si po sobě musí vytírat, utírat, co rozlijí, rozpatlají… alespoń si pak dávají větší pozor, ikdyž to po nich musím většinou ještě přetřít
pak si po sobě uklízejí nádobí do dřezu, občas něco vyluxují, zametou, ale efekt to má jen u starší, menší to prostě ještě neumí…

luxování je baví, ale svoje hračky uklízet nechtějí, milion výmluv okolo, věčný boj, zkoušela jsem i nedat jim jídlo dokud neuklidí, jenže to by mohli večeřet o půlnoci, nebo jít spát hladoví, jen když nad nimi stojí tatínek tak kmitají bez řečí… prostě přirozená autorita… já se můžu rozčilovat a je mi to totálně k ničemu :zed: :zed:

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 09.12.17 09:55

Já mám asi celkem vysokou toleranci k nepořádku. Od mala mě matka buzerovala s úklidem, prakticky si nepamatuju, že by se dělalo něco jiného a totálně se to minulo účinkem. Úklid nesnáším a jsem celkem bordelář. Kluky motivuju tím, že co nebude v krabici, tak vyhazuju. Večer tím, že nebude čas na pohádku. A občas prostě řvu. Je fakt, že sama mám problém s dodržením pravidelnosti. Večer jsem většinou tak vyfluslá, že se mi to nechce řešit, pokud to není nějaká katastrofa.
Do domácích prací se zapojuje hlavně mladší čtyřletý, toho to baví, starší je líný, tomu se nechce. Snažím se ho nenutit, aby to neměl jako trest.

ka2ka
Extra třída :D 12772 příspěvků 1 inzerát 09.12.17 09:58

No nevím u nás syn pomáhá s úklidem od té doby co začal chodit :nevim: takže učit sedmileté dítě mi přijde dost pozdě :think:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 3 inzeráty 09.12.17 10:46

5 lety syn sestry dokáže nakrmit půl roční sestru. Dokonce jednou řekl sestře ať se jde dívat na tv ze malou nakrmi sám. Je takovy už od mala. Rád vzdy se vším pomáhal a sestra ho v tom podporovala. Tak si myslim, že ne to částečně v genech. Ale v 7 letech učit děti uklízet mi přijde pozdě.

Verunecka289
Závislačka 3327 příspěvků 09.12.17 10:47
@ka2ka píše:
No nevím u nás syn pomáhá s úklidem od té doby co začal chodit :nevim: takže učit sedmileté dítě mi přijde dost pozdě :think:

U nás taky tak.

Jinak co dělají (syn 4,5 a dcera 2,5) konkrétně: prádlo do koše, uklízí příbory z myčky, občas vysávají, uklízí si pokoj, když něco vysypou/rozlijí, tak si to uklidí, odnáší si po sobě použitý nádobí, odpadky do koše, chystají stůl k jídlu, pomáhají naskládat/vyskladat pračku, sušičku, myčku, pomáhají uklízet oblečenína místo, občas spolu skládáme ponožky… některý věci jsou pro ně zábava, něco musím motivovat, hlavně teda úklid hraček, ale stačilo párkrát vzít krabici a neuklizený hračky odnést a dá se říct, že teď už stačí jen připomenout, že si donesu krabici.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >