Jak vhodně vyřešit vrácení dárku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.6.22 12:57

Jak vhodně vyřešit vrácení dárku?

Ahoj holky, když jsem posílala svému lékaři výsledky, přidala jsem (v euforii, že mám tak dobrého lékaře) dárek, autorské šperky pro manželku, vše tam odvezl kurýr, mám to daleko. Zmínil, že manželka je má ráda.Hned po odeslání jsem si uvědomila,že je to hloupost, že to není typ člověka, pro kterého je to vhodné, ale už jsem nechtěla kurýrovu jízdu rušit. Volala mi pak sestra, že p. doktor se omlouvá, že nemůže přijmout a při návštěvě mi vrátí, cítil by se zavázán. To chápu. Mezitím jsem ale získala lékaře přímo u nás v ulici, taky kvalitního, nebudu muset jezdit tak daleko, takže přejdu tam.Jak to ale řešit s dárkem? Nějak taktně. Už tam nepojedu, je to opravdu meziměsto velmi daleko, v dobrém jsem se telefonicky rozloučila, dokumentaci přepošlou. To mám pro dárek posílat kurýra? Dvě cesty, tam a zpět, přesáhnou hodnotu dárku, a připadá mi to tak nějak trapné. Nebo to mám nechat na lékaři, zda chce něco vracet? Nebo ať to věnuje někam na charitu či pacientům…Chyba vznikla na mé straně, teď je třeba to decentně vyřešit. Jak byste to řešily vy? Anonym, osobní důvody, mám tu kamarádky a dělaly by si legraci, co jsem za trdýlko, že dělám takové přehmaty :lol: Dík :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4648
29.6.22 13:00

Kdybych někomu byla tak zavázána, tak se osobně zastavím. Máš pro to tři důvody - poděkovat, převzít vrácený dar a rozloučit se.

Ale docela koukám, že se doktorům posílá zdravotní dokumentace po kurýrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4467
29.6.22 13:04

Já asi ziju v nějakým jiným světě. Posíláš zdravotní dokumentaci kurýrem a ještě doktorovi pribalis šperky pro manželku? Já mám taky ráda nějaký svy nebo dětí doktory, ale toto by mě v životě nenapadlo. No pozdě už, že… zajed tam, dárek vezmi, poděkuj za dosavadní péči a rozluc se. To je podle mě nejlepší řešení. Můžeš přidat omluvu za zbrkle jednání s dárkem, společně se tomu zasmějete a máš vyřešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22054
29.6.22 13:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky, když jsem posílala svému lékaři výsledky, přidala jsem (v euforii, že mám tak dobrého lékaře) dárek, autorské šperky pro manželku, vše tam odvezl kurýr, mám to daleko. Zmínil, že manželka je má ráda.Hned po odeslání jsem si uvědomila,že je to hloupost, že to není typ člověka, pro kterého je to vhodné, ale už jsem nechtěla kurýrovu jízdu rušit. Volala mi pak sestra, že p. doktor se omlouvá, že nemůže přijmout a při návštěvě mi vrátí, cítil by se zavázán. To chápu. Mezitím jsem ale získala lékaře přímo u nás v ulici, taky kvalitního, nebudu muset jezdit tak daleko, takže přejdu tam.Jak to ale řešit s dárkem? Nějak taktně. Už tam nepojedu, je to opravdu meziměsto velmi daleko, v dobrém jsem se telefonicky rozloučila, dokumentaci přepošlou. To mám pro dárek posílat kurýra? Dvě cesty, tam a zpět, přesáhnou hodnotu dárku, a připadá mi to tak nějak trapné. Nebo to mám nechat na lékaři, zda chce něco vracet? Nebo ať to věnuje někam na charitu či pacientům…Chyba vznikla na mé straně, teď je třeba to decentně vyřešit. Jak byste to řešily vy? Anonym, osobní důvody, mám tu kamarádky a dělaly by si legraci, co jsem za trdýlko, že dělám takové přehmaty :lol: Dík :kytka:

Udelej si vylet a zajed se rozloucit. At to nevypada, ze ses urazila, kdyz menis lekare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28056
29.6.22 13:22

Taky bych tam zajela. Poděkovala za péči, vysvětlila, že přecházím k lékaři blíž k bydlišti a rozloučila se. Ale já bych tedy neposílala dárek kurýrem, ale takhle bych to řešila osobně, čili kdyby nechtěl přijmout, nemusel by. Proč ti to chce vůbec vracet, když cena není nijak závratná, jak píšeš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
29.6.22 13:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky, když jsem posílala svému lékaři výsledky, přidala jsem (v euforii, že mám tak dobrého lékaře) dárek, autorské šperky pro manželku, vše tam odvezl kurýr, mám to daleko. Zmínil, že manželka je má ráda.Hned po odeslání jsem si uvědomila,že je to hloupost, že to není typ člověka, pro kterého je to vhodné, ale už jsem nechtěla kurýrovu jízdu rušit. Volala mi pak sestra, že p. doktor se omlouvá, že nemůže přijmout a při návštěvě mi vrátí, cítil by se zavázán. To chápu. Mezitím jsem ale získala lékaře přímo u nás v ulici, taky kvalitního, nebudu muset jezdit tak daleko, takže přejdu tam.Jak to ale řešit s dárkem? Nějak taktně. Už tam nepojedu, je to opravdu meziměsto velmi daleko, v dobrém jsem se telefonicky rozloučila, dokumentaci přepošlou. To mám pro dárek posílat kurýra? Dvě cesty, tam a zpět, přesáhnou hodnotu dárku, a připadá mi to tak nějak trapné. Nebo to mám nechat na lékaři, zda chce něco vracet? Nebo ať to věnuje někam na charitu či pacientům…Chyba vznikla na mé straně, teď je třeba to decentně vyřešit. Jak byste to řešily vy? Anonym, osobní důvody, mám tu kamarádky a dělaly by si legraci, co jsem za trdýlko, že dělám takové přehmaty :lol: Dík :kytka:

V tomto případě bych si pro to asi opravdu dojela nebo kurýr. Nepřidělávala bych mu starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 13:28
@unuděná píše:
Taky bych tam zajela. Poděkovala za péči, vysvětlila, že přecházím k lékaři blíž k bydlišti a rozloučila se. Ale já bych tedy neposílala dárek kurýrem, ale takhle bych to řešila osobně, čili kdyby nechtěl přijmout, nemusel by. Proč ti to chce vůbec vracet, když cena není nijak závratná, jak píšeš? :think:

Kurýrem proto, že takřka nechodím. Jinak v mém světě je tedy užívání kurýra běžná věc, i klinika používá kurýrní služby, za příplatek zašlou rentgeny atd.. Jsme z Prahy.
Prosím o řešení situace (ne toho, že jsem použila kurýra).Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
4419
29.6.22 13:28

Poslat kuryra zpatky pro ten darek, delas si srandu? :lol: Tak bud ti to poslou s tou dokumentaci (coz bych udelala ja na miste toho doktora - i kdyz on ani nebyl schopen si to vyridit sam, ze darek neprijme… :roll: ) nebo se tam stav osobne, nebo to uplne nech byt, pokud uz jste se rozloucili a nechces tam jet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28056
29.6.22 13:30
@Anonymní píše:
Kurýrem proto, že takřka nechodím. Jinak v mém světě je tedy užívání kurýra běžná věc, i klinika používá kurýrní služby, za příplatek zašlou rentgeny atd.. Jsme z Prahy.
Prosím o řešení situace (ne toho, že jsem použila kurýra).Děkuji.

Víš co, pokud jsi imobilní, tak já osobně bych to nechala být. Kdyby chtěl, pošle ti to zpět, když ne, tak jedině dobře. Ale mohla jsi klidně do telefonu říct, že bys ráda, aby si to nechal, že je to prostě poděkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
29.6.22 13:31
@Silverine247 píše:
Poslat kuryra zpatky pro ten darek, delas si srandu? :lol: Tak bud ti to poslou s tou dokumentaci (coz bych udelala ja na miste toho doktora - i kdyz on ani nebyl schopen si to vyridit sam, ze darek neprijme… :roll: ) nebo se tam stav osobne, nebo to uplne nech byt, pokud uz jste se rozloucili a nechces tam jet.

Jenze dokumentace se posila novemu doktorovi, to tam ma poslat i darek? A kdyz to posle zakladatelce, tak za to bude platit, coz mi prijde nevhodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14874
29.6.22 13:32

Ja bych tam zajela osobne :mrgreen: podekujes za peci a rozloucis se. Darek pokud nechcce prijmout vezmes a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
29.6.22 13:32
@unuděná píše:
Víš co, pokud jsi imobilní, tak já osobně bych to nechala být. Kdyby chtěl, pošle ti to zpět, když ne, tak jedině dobře. Ale mohla jsi klidně do telefonu říct, že bys ráda, aby si to nechal, že je to prostě poděkování.

Taky bych zavolala, vysvetlila, ze to neni drahy darek, spise pozornost (nekde psala, ze kuryr by vysel draz nez darek) a hezky se rozloucila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28056
29.6.22 13:33
@Tarena píše:
Taky bych zavolala, vysvetlila, ze to neni drahy darek, spise pozornost (nekde psala, ze kuryr by vysel draz nez darek) a hezky se rozloucila.

Přesně tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4419
29.6.22 13:33
@cecetka píše:
Udelej si vylet a zajed se rozloucit. At to nevypada, ze ses urazila, kdyz menis lekare.

To je taky pravda. V jednu chvili je doktor tak skvely, ze posilam darky jeho zene a zrovna ve chvili kdy se takovy preslap podari, se objevi novy doktor za rohem. Kor pokud tam posle toho kuryra pro ten darek zpatky, to uz si tuplem budou myslet, ze se urazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2135
29.6.22 13:35

Kurýra běžně používám, beru to jako standardní pražskou službu (od dovozu dokumentů, zboží, jídla, přes třeba právě dárek kámošce k narozkám, kterou zrovna neuvidím a nestihnu k ní dojet).Tazatelko, nechala bych to na lékaři, ať to někomu věnuje nebo ti to vrátí. Pokud ses z důvodu vzdálenosti přeregistrovala a jste na přeregistraci domluveni, neřešila bych to.Ano,jsou ldé, kteří mohou brát dárek třeba jako úplatek nebo se cítí být zavázáni, i když darující to tak nemyslí. Hodila bych to za hlavu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat