Jak vnímáme Ukrajince?

5295
25.4.20 21:28

Jak vnímáte Ukrajince?

Zdravím,

po dnešní diskuzi s kamarádkou, která je z poloviny právě Ukrajinka, mě napadlo, že se pro zajimavost, zeptám i tady.

Jak vnímáte Ukrajince? Brali byste je za partnery, přátele, spolupracovníky? Znáte nějakého osobně, a jaké s nimi máte zkušenosti?

Má kamarádka, která zde vystudovala a vždycky měla samé jedničky, mimochodem ovládá český pravopis lépe než já :mrgreen:, dnes po dlouhé době narazila na nepříjemnou realitu klasického předsudku. Její nový přítel ji chtěl představit rodičům. Když se ale doma zmínil, odkud pochází, dostalo se mu odpovědi, že to snad nemyslí vážně, protože ho nevychovali pro nějakou ukrajinskou uklízečku, že na zábavu možná dobrý, ale poznávat se zrovna nemusí 8o 8o :roll:

Kamarádka je z toho opravdu HODNĚ vykolejená a taky ji to, celkem logicky, dost urazilo. Je to normální holka, má slušnou práci a cizí je na ní akorát její příjmení.

Myslím, že dost lidí bohužel vnímá Ukrajince právě jako ty vypité lopaty z ubytoven nebo uklízečky, protože ti „lepší“ prostě nejsou tolik vidět. :nevim:

Takže, jak to s nimi máte Vy?

Příspěvek upraven 25.04.20 v 22:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3668
25.4.20 21:31

Proti Ukrajincům nic nemám. Ti, které jsem poznala, byli fajn.

Vadí mi ale, že se sem tak masivně a organizovaně přesouvají, jen aby se nemusely zvýšit mzdy místním, a to i u skutečně důležitých profesí (zdravotní sestry).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
25.4.20 21:34

Můj přítel je ukrajinec, když jsem ho chtěla s mamkou seznámit, tak koukala na věc dost podobně. Teď už spolu vycházejí úplně v pohodě. Já osobně jsem s nimi neměla nikdy problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
25.4.20 21:35

S klukama z Ukrajiny pracuju každý den v práci. Až na nějaké malé výjimky jsou to neskutečně pracovití kluci. Snaží se hodně rychle komunikovat a jsou ochotní víc než naši čeští kluci.
Převážná většina těch kluků co znám jsou na Ukrajině policajti, vojáci atd. nejsou hloupí mají školy, ale práci tam mají málo placenou tak jsou nuceni opustit rodinu a tady makat ve fabrice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
25.4.20 21:36

Za partnera ne, za kamarády ano.
Za spolupracovníky nikdy! Měla jsem tu čest a nic horšího jsem snad v životě nezažila. Věřím, že v soukromým životě by byly všechny holky v pohodě, ale v práci hrůza a děs. Šikovný, samozřejmě. Ale nadřazený, bossy a afektovaný. Tohle nedávám.

Jako vypitý lopaty z ubytoven vnímám jen ty vypitý lopaty z ubytoven :mrgreen: Jak je to chlap kolem 50 a výš, tak je jasnej :roll: Mlaďoši jsou fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 21:37

Můj manžel je ukrajinec, žije v ČR od 1 roku, takže pravopis perfektně ovládá, má tu skvěle placenou práci v IT, vše a nikdy jsem s tím neměla problém, ani má rodina.

Češi jsou jako národ dost xenofobní, hází všechny do jednoho pytle, ale ne každý „ukáčko“ je hovado, které pije litry vodky denně a přiživuje se tu nebo je agresivní, a to je tak se všemi národnostmi.

• Citovat
  • Nahlásit
815
25.4.20 21:41

Pár jich znám osobně, nemám s nimi problém, ale přece jen mi přijdou naturelem odlišní. Trošku z nich mám pocit, že si nás drží od těla, ale zase ne tak moc jak třeba Vietnamci. Ale vyloženě kamarády mezi nimi nemám, a chlapi se mi vizuálně nelíbí…Co se týká práce, tak ti co znám, jsou velice pracovití a vděční, že tu práci mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5295
25.4.20 21:42
@MrsNorris píše:
Proti Ukrajincům nic nemám. Ti, které jsem poznala, byli fajn.Vadí mi ale, že se sem tak masivně a organizovaně přesouvají, jen aby se nemusely zvýšit mzdy místním, a to i u skutečně důležitých profesí (zdravotní sestry).

Tak ty organizované pracovní přesuny jsou všude, nejen v ČR. A netýkají se zdaleka jen Ukrajinců, viz např. pečovatelky z Rumunska, Polska, Bulharska nebo Maďarska apod. pracující v DE, AUT, GB.
Tohle je globální problém, ale chápu, jak to myslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 21:43

Má švagrová je Ukrajinka. Je fajn, normální holka. Co se vdala za mýho bráchu, není to na jméně poznat. Předsudky zažívá, i v naší rodině :roll: Ale myslím, že vše je člověk od člověka…

• Citovat
  • Nahlásit
397
25.4.20 21:48

Za me neutral. Meli jsme je i ve fabrice, nekteri byli divnolidi, takovy ty co se jdou po sichte vozrat a jsou radi, kdyz dalsi den neni alkotest, nekteri byli fajn, proste normalni lidi, ktery splynou s davem. Stejne tak jsem vnimala Slovaky a Rumuny. Neutral, nektery hrozny, nektery skvely. Tri Ukrajinci jsou moji sousedi a nevim o nich, bydli tu uz hodne dlouho, jsou to normalni slusny chlapi. Toho devcete je mi docela lito, to ji muselo ranit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 21:52

Jak tu už padlo - nelíbí se mi, že tu většinou působí jako levná pracovní síla. Ale v rodině máme Ukrajinku a problém s tím nemám, je to fajn holka. A ano, když se řekne Ukrajinec, spojím si ho s lopatou nebo prací ve fabrice. To samé Vietnamce s přeplněným krámem nebo restaurací. Ale do obojího chodím a problém s nimi nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
5732
25.4.20 21:58

@Ms.Ragdoll Ukrajinci sem jezdí vydělat. Potřebují uživit rodiny, které by jinak zašli hladem. Na Ukrajině jsou platy tak nízké, že z nich člověk neuhradí ani topivo na zimu, natož nájem a jídlo. Jsou ochotni vzdát se svých profesí, vzdělání a jít k nám házet lopatou. Jen pitomec je vnímá jako hlupáky bez vzdělání, co nic jiného neumí. Umí, ale jako cizincům jim mohou poskytnout jen práci, kterou tady nikdo dělat nechce. Podle mě to jsou hrdinové. A že zde pijí? No, jsou tisíce kilometrů od rodiny, samy, bez nikoho a tady nikoho nezajímají. Tak dřou, žerou točeňáky a pijou Bráník, aby téměř nic neutratili a mohli rodinám poslat vše, co vydělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5295
25.4.20 22:01

@Enmamma

Souhlasím s tebou, vidím to podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 22:10

Mám manžela z UA, jsme spolu 20 let a narovinu - neměnila bych ani omylem, snesl by mi modré z nebe, dokáže nás zabezpečit a vím, že ať se děje co se děje, mám v něm oporu, což se o spousty čechách říct nedá…ale i tak je spoustu vyjímek, jako všude…začínal také u lopaty, ale vypracoval se a lopatu už rozhodně nepotřebuje…

• Citovat
  • Nahlásit
126
25.4.20 22:11

Zkušenosti mám jenom se ženami Ukrajinkami z předchozího zaměstnání. Všechny byly arogantní, chovaly se bůhví proč nadřazeně, byly velice, ale velice na prachy a ty mladé se netajily tím, že do ČR přijely hlavně hledat movitého manžela. :nevim:
Plus vlastně matka jednoho mého ex byla původem Ukrajinka a byla to nejnepříjemnější „tchýně“, co jsem zažila :D urýpaná, arogantní, hrozná drbna… Pro jejího chlapečka nebylo nic dost dobré.
Jiné zkušenosti nemám, všechny Ukrajince do jednoho pytle nehážu, jen popisuji zkušenost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat