Jak vozit ve sporťáku?

95
24.4.20 10:38

Jak vozit ve sporťáku?

Ahoj, chtěla jsem dnes malého přesunout z korbičky do sporťáku a narazila jsem na to, že vlastně nevím, jak by v něm měl jezdit. Máme tfk joggster adventure, trojkolku, bez přehazovací rukojeti s pětibodovými pásy. Měl být až do lehu, podle mě do lehu tak 10 stupňů chybí. Malému je osm měsíců, má 74 cm, je hodně aktivní a v klidu nevydrží. Sedí na patách nebo v překážkovém sedu a stoupá si. Doteď jezdil v korbičce se sklopenou střechou na kšírách, většinou v sedě na patách nebo v překážkovém, někdy na čtyřech. Prostě se uvelebil, jak chtěl a hlavně se pořád hýbal a pozoroval. Do korbičky se ještě těsně vejde, ale není stavěná na jeho lezení, houpání a přesuny těžiště.
Ze zkušebního posazení a připoutání nebyl nadšen.
A teď mi poraďte, jak jezdí vaše děti? Vždycky připoutané? Na břiše, hlavou kam? V sedě na patách? Jak potom připoutat? A jsou ve sporťáku spokojenější?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4207
24.4.20 10:43

Ve sporťáku jezdila vždycky připoutaná, vsedě, vleže jenom pokud měla spat a ani to nebylo v úplným lehu.. pokud se takhle hodně kroutí, tak určitě připoutat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24409
24.4.20 10:45

Dokud nesedel upne sam jezdil vleže, ale náš sedel v 7 měsících, chvilku potom co sem ho do toho sportaku dala :nevim: jinak jezdí teda vsedě a pripoutany, neposedi a ja se bojim, ze by stacilo se nekde otocit a byl by venku. Mnohem spokojenější je teda, kdyz ma vyhled ven a ne na mě (otocila sem ho ted skoro v roce, aby mel změnu a je spokojenější). Napadá me jedině třeba koupit ještě extra ksiry, ve kterych by se mohl vic hýbat, vetsinou ty pasy co jsou v kocaru na pevno, pohyb prakticky znemozni :think: nebo poutam jenom kolem pasu aby mel volný aspoň hrudnik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
24.4.20 10:47

@kate08
Náš malej jezdí normálně v sedě. Ale nepoutam ho kšírama od kočáru, ale mám koupené ty co se většinou dávají do korby. A je spokojený. Leží jenom kdyz jde spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22398
24.4.20 10:48

Nikdy jsem dítě ve sporťáku nepoutala těma integrovanýma kšírama. Holky byly akční a mě připadaly jak ukřižovaný a nevydržely spoutaný a znehybněný. Dala jsem jim ty kšíry, co mívali my jako děti a nechala je, ať si ve sporťáku blbnou. Měla jsem ovšem otočnou korbičku, což považuju za základ. Chtěla jsem mít s dítětem kontakt a kontrolu nad tím, co dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
24.4.20 10:50

Všechny děti jsem dala do sportaku až v době, kdy už seděly, tedy asi měsíc poté, co se poprvé posadily. Do té doby všichni jezdili v hlubokém ve stoje, v klece připoutáni na ksirach. Jak už uměli sedět, tak ve sportaku normálně seděli připoutáni pasama kočárku. Ale určitě můžeš dítě připoutat i ksirama a nechat ho tam stát, klečet.. jen si to v tom sportaku moc neumím představit. Na to je lepší hlubokej. Ono není kam spěchat, nejstarší si sednul až ve skoro 9 měsících, takže do sportaku šel v 10 měsících, v době, kdy už chodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4207
24.4.20 10:51

Tak já kvůli bezpečnosti právě poutala, ale nebyla tam připoutaná tak, že by se nemohla hnout, měla to volný dost, kolikrát byla připoutaná jen přes břicho a ruce měla úplně volný..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
24.4.20 11:26

Díky za rady. Kšíry do korbičky mám a i ve sporťáku jsou nějaká extra očka, na která by se daly chytit.
Sedět tedy musí umět na zadku s nohama dopředu? Doktorka říkala, že už ten překážkovej se počítá, ale nějak nevím, jak to udělat v tom sporťáku…

@chaela Doteď tak jezdil taky, ale včera jsem nějak znejistěla, jestli to je pro něj zdravé, když to drncá a taky aby se ten kočárek nepřekotil nebo i jenom, jestli to jeho hopsání z jedné strany na druhou korbička vydrží. Jednou si sedne uplně dopředu, podruhé zase dozadu a korbička (ne celý kočárek) se naklání pod jeho vahou:/
Do kdy tak děti jezdily? Jak byly velké/těžké?
Jemu to vyhovuje, všechno vidí, má volnost pohybu. Ale nepotkala jsem nikoho, kdo by takhle s děckem jezdil, tak mě to trochu znejistilo, jestli je to správně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11092
24.4.20 11:52

Já měla děti ve sporťáku od cca 6 měsíců. Dokud neseděly, tak byly vleže a jen o pár cm jsem to nadzvedla, aby viděly ven. Poutala a poutám těmi popruhy, které jsou tam, jen ty horní mám povolené, aby se mohly hýbat. Ale obě děti, ač jsou to divoši, byly v kočárku klidné. Takové to hopsání a podobně neznám. Jde o to, aby dítě mělo dostatečně zpevněná záda a krční svaly. Syn si třeba správně sedl až v době, kdy téměř samostatně chodil. Dcera sedí ukázkově od 8 měsíce, pak začala lézt a nakonec si stoupat. Z osobní zkušenosti se nemyslím, že dítě se může posadit, až když samo sedí. Záleží i na ostatních okolnostech a popřípadě posouzení lékaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68949
24.4.20 11:57

Normalne pripotane vsede, nohy pred telem, proste normalni sed. Ale dite sedelo a koukalo, nikam neskakalo. Nejdriv celem ke mne a pozdeji naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
24.4.20 12:07

První dítě bylo v korbě do cca 12M - když tam nespalo, tak klečelo a drželo se rukojeti (neměla jsem kšíry), mladší synátor v korbě vydržel ještě déle (do 14M), ale u něj byl problém, že začal chodit až v roce a půl. Do sporťáku děti šly až když perfektně seděly a byly normálně v pozici sedu, nepoužívala jsem ten jejich integrovaný pětibodový pásový systém, ale udělala jsem z toho trojbodový (byly připoutáni jen kolem pasu). Nejdříve seděly čelem ke mně, když jsem je přestala bavit, tak jsem je otočila. V pozici lehu byly jen tehdy, když měly spát. Teď mám cca tříměsíční mimčo a na něj jsem opravdu zvědavá, v korbě je v klidu, jen když usne a pak to není dobré…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
24.4.20 12:55

Naše první se jenom nosilo a pak uz chodilo, druhé bylo líné, sedělo a chodilo pozdě a rádo se v kocaru vozilo normálně vsedě ve standardní pozici, i položit se nechalo :lol:

Třetí jezdilo nejdřív v hlubokém a teď ve sportaku pripoutane na extra ksirach. Prostě vložím dítě a ono se tam mele dle svých preferencí, každých pár minut je otočné jinak… Kdyby seděla, koukala by na mě (prostě kočár je udělaný jakoby celem k ridici), někdy i sedí nebo klecí, ale většinou stojí, je otočena zády ke mně a drží se střechy, přes jejíž okraj kouká dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64556
24.4.20 13:04

@kate08 v šede vždy připoutan.. Max do lehu na spaní.. Ale nijak jinak.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2653
24.4.20 13:08

Ve sporťáku jsem vozila od 8m, ale vleže, postupně zvedala. Pásám jenom kolem pasu, často jezdíme MHD, tak aby dítě při nastupování nevypadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
24.4.20 14:14

Máme taky trojkolku, BJ City Elite a malé je necelých 7 měsíců, takže zatím nesedí. V hlubokém už se hrozně vztekala, tady jí trošku prizvedavam aby viděla ven a je spokojená. Ale i tak jí poutam do pásů, co jsou v kočárku. Jezdíme občas i dost v terénu a kdybych kočárek převrhla, nerada bych, aby vypadla ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat