Jak vybavit postýlku novorozence?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
helenabr3
Povídálka 37 příspěvků 24.01.19 17:03
Jak vybavit postýlku novorozence?

Zdravím, čekáme naše první miminečko. Poradíte prosím jak by měla správně vypadat postýlka? Matrace, peřinky, mantinel a tak. Co je nutné a co je již zbytečnost? Co třeba polštářek? Nebo je lepší klín k nadzvednutí matrace?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 24.01.19 17:06

Polstarek s perinkou uplatnis az cca kolem roku, do te doby spis ne. Klin je super prave zezacatku. A zavinovacka, pres ni pripadne deka. Pozdeji spaci pytel, pokud Ti v nem male vydrzi. Nas kluk by bez pytle zmrzl, hrozne se odkopava. :mavam:

Muminek2019
Stálice 83 příspěvků 24.01.19 17:09

Jako jedine a opravdu potrebne je matrace,perina. Zavinovacka zalezi na diteti.mantinel hnizdeco a nebesa jsou spis jako modni doplnek u novorozencu, polstarek se dava az starsimu-temer skolkovemu.

Diana69
Kecalka 330 příspěvků 24.01.19 17:09

No teď je módní v postýlce mít vselicos…Já měla na malou normálně kokosovou matraci,perinku silnejsi(na zimu),spala hodně v zavinovacce­..,polštářek mac tak někam na ozdobu,ale ne pod hlavu :) klín je dobrý když je ryma :)
Mantinely jsme neměli a žádný úraz nikdy nebyl..hnizdecko taky podle mě zbytečně,zavi­novacka stačí
Teď se to hrozně řeší :)

Muminek2019
Stálice 83 příspěvků 24.01.19 17:10

Pokud dite neni ublinkane nebo netrpi refluxem ani klin neni potreba.

Helca83
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 24.01.19 17:12

Ja jeste dodam ze casem pripadne kolotoc na postylku, kdybys mu chtela rozvijet zrak, ale kup si nejaky pouzity, ono to ty deti brzy prestane bavit. Jinak souhlas jak se tu pise, ze dneska se detem cpou nejruznejsi blbosti, pritom podle pediatru ma byt postylka nepreplnena polstarky a hrackami… ale to je kazdeho vec :)

Muminek2019
Stálice 83 příspěvků 24.01.19 17:14

Akutní pripady,kdy dite melo rymu nebo kasel jsme postylku podkladali knizkama :palec:

trpaslinka
Extra třída :D 12137 příspěvků 24.01.19 17:19

matrace, prosteradlo. Ja mela i vode odolnou chranu matrace (ta moje byla uz soucasti matrace jako jakysi navlek na ni). Sice je to pro deti, co se pocuravaji, ale pokud dite hodne blinka, je sikovne to mit uz od narozeni. No, jinak podle podminek pripadne deku, spaci pytel, nebo neco, pod cim udrzet dite v teple. My meli doma fakt teplo a navic bylo leto, takze jsem prikryvala jen prosteradlem spis pro pocit, ze je dite prikryte, nez ze by to opravdu bylo treba. Kluka jsem tak ukladala nozickama ke konci postele a prikryvku zasunula castecne pod madraci. Tak nehrozilo, ze by se nejak dostal pod prikryvku a zadusil se. U dalsiho miminka jsem od kamaradky mela spaci pytel, takze zadne deky, perinky ci tak neco.

Tunrida
Hvězda diskuse 48868 příspěvků 24.01.19 17:24

Matrace, peřina.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 24.01.19 17:24

Já měla jen matraci, prostěradlo, zavinku a nějakou deku na přikrytí ještě. Peřinku sem začala dávat když vyrostla že zavinovačky takže kolem 4 měsíců. Polštářek pořád nedávám ani ve 14m ;) jo a mantinel sem pořídila když malá začala cestovat a kopala se do špruslí ;)

andelka83
Generální žvanilka 20514 příspěvků 24.01.19 17:26

Čekám třetí,takže máme postýlku,matraci, prostěradlo, tenký mantinel,který se dá snadno vyprat a usušit,a teda poprvé máme hnízdečko,je to novinka,ale kdo měl nebo má tak si chválí. Dobrá je nepropustná podložka na matraci.
Polštář, peřinu, nebesa,ani kolotoč jsme nepoužili buď vůbec nebo až od 1 roku a výše.

Russet
Extra třída :D 14009 příspěvků 24.01.19 17:27
@Muminek2019 píše:
Akutní pripady,kdy dite melo rymu nebo kasel jsme postylku podkladali knizkama :palec:

My taky. Klín deformuje páteř.

Murka
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 17:32

Pro novorozence mi stačila v postýlce kokosová matrace a rychlozavinovačka. Pod hlavu jsem dávala přeloženou bavlněnou plenu. Později místo zavinovačky spací pytel. Od cca půl roku mantinely a přikrývku. Klín na podložení matrace jsem používala při zahlenění. Polštář dostali obě holky až když se stěhovali do velké postele, +- ve třech letech. To se týkalo postýlky na spaní.
Druhá, denní, postýlka, která sloužila jako ohrádka pro denní pobyt, byla bez mantinelu, na bočnicích zavěšené různé hračky. Občas jsem dala hrací kolotoč nad postýlku. Když se holky začali v postýlce stavět, denní postýlku jsem nahradila ohrádkou.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2025 příspěvků 24.01.19 17:37

No treba u nas mantinel nutnost Nase Gabi se ve trech tydnech dostala ve 3 tydnech na kraj postylky a odrela si hlavicku o sprusle.
Za me matrace na ni prostiradlo, zavinovacka, mantinel. Zavinovacka se mi osvedcila perova.

Aduš8
Závislačka 3422 příspěvků 24.01.19 17:38

Matrace, ochranný povlak kvůli čůrání, prostěradlo. Malý mi spal až od půl roku v postýlce, takže rovnou ve spacím pytli. Mám jen slabý mantinel, ale to spíš proto, že máme doma chladno a malý cestuje po celé postýlce. Polštář určitě ne, deku už používám klasickou velikost od toho půl roka.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >