Jak vybělit zašlé prádlo?

39
11.2.21 11:07

jak vybělit zašlé prádlo?

Ahoj, máte nějaký tip, jak vybělit zašlé prádlo, příp. i zbavit starších zapraných skvrn (od přesnídávek, čokolády, krve…)? Nejlíp, aby se pak nerozpadlo:)
Mamka doporučovala nechat na slunku, ale to teď moc nehrozí…
Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
957
11.2.21 11:26

Já na bělení používám sodu smíchanou s vanishem, nechám přes noc v umyvadle odmočit a pak peru na 90. Skvrny řeším ihned, jak už je tam necháš dyl tak už se jich těžko zbavíš. Nejlepší je opět dat oděv na noc odmočit s přípravkem na skvrny a na mastné skvrny dávám na to místo JAR a nechám působit, to mám ozkoušené :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
11.2.21 11:27

Dávám k prášku odměrku přípravku na bělení prádla. Skvěle to odstraňuje i skvrny. Dělají to různí výrobci, stojí to kolem 80Kč a prodává se to v plastové pixle velikosti menší láhve od okurek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63534
11.2.21 11:46

Na noc namocim do mýdla s jelenem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13100
11.2.21 15:29

Do každého bieleho, svetlého pridávam zmes perkabonát sodný a taed. Ale do dávkovača, nie bubna aby nezničili prádlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3873
11.2.21 15:48
@ekira5 píše:
Do každého bieleho, svetlého pridávam zmes perkabonát sodný a taed. Ale do dávkovača, nie bubna aby nezničili prádlo.

Souhlasím, perkarbonát (+ TAED, pokud peru na nižší teploty) je moc super! A já ho tedy dávám přímo do bubnu a žádného zničení jsem si nevšimla. Ale je pravda, že to používám jen na utěrky a kapesníky, žádné jiné bílé prádlo asi doma nemáme. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13100
11.2.21 17:44

@klamonožka používam i na svetlé, napríklad belasé by mohlo zničiť tým že vo farbe vybieli bodky tam kde sa dotýka nerozpustený látky.

A mám už v nádobe namiešaný 1 kg perkabonátu a 50g TAEDu, takže ho pridávam vždy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
11.2.21 18:30

Kupuju v Lidlu prášek Formil na skvrny. Prodává se i jinde pod jinými názvy, tenhle mi přijde asi nejlevnější. Přidávám k prádlu do pračky, případně prádlo namočím před praním, ale nepoužívám ho vždycky. Bavlněné bílé peru na 90 stupňů, zlikviduji tím spolehlivě i roztoče a mám z prádla prostě lepší pocit. Ta vysoká teplota hodně skvrn taky zlikviduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1452
12.2.21 01:30

A zažloutlé záclony?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5780
12.2.21 10:57

@Taktinevím môžeš skúsiť tento spôsob:

https://www.kamzakrasou.sk/…rsenku/13610
sú aj špeciálne prášky na záclony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1452
12.2.21 15:07
@Jana1958 píše:
@Taktinevím môžeš skúsiť tento spôsob:https://www.kamzakrasou.sk/…rsenku/13610
sú aj špeciálne prášky na záclony.

Za zkoušku nic nedám, díky ;) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5780
12.2.21 15:45

@Taktinevím :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
13.2.21 06:19
@Markéta188 píše:
Já na bělení používám sodu smíchanou s vanishem, nechám přes noc v umyvadle odmočit a pak peru na 90. Skvrny řeším ihned, jak už je tam necháš dyl tak už se jich těžko zbavíš. Nejlepší je opět dat oděv na noc odmočit s přípravkem na skvrny a na mastné skvrny dávám na to místo JAR a nechám působit, to mám ozkoušené :palec:

To se dá jen s čistu bavlnou na 90, že? A nesrazí se pak i ta? Já peru jen 60 bavlna 40 umělina…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
13.2.21 06:21
@klamonožka píše:
Souhlasím, perkarbonát (+ TAED, pokud peru na nižší teploty) je moc super! A já ho tedy dávám přímo do bubnu a žádného zničení jsem si nevšimla. Ale je pravda, že to používám jen na utěrky a kapesníky, žádné jiné bílé prádlo asi doma nemáme. :lol:

Dík, to jsem neznala. A kolik toho perkarbonátu na pračku cca?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13100
13.2.21 07:11
@Pisni6ka píše:
Dík, to jsem neznala. A kolik toho perkarbonátu na pračku cca?

Dávam tak dve polievkové lyžice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat