Jak vybrat a používat zimní fusak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
adio
Kecalka 122 příspěvků 07.10.18 11:51
Jak vybrat a používat zimní fusak

Ahoj maminky,
sháním zimní fusak a vůbec nevím, který vybrat. Vím, že je řada článků, nicméně mě zajímají vaše zkušenosti. Je potřeba kupovat pro mimi od 4 měsíců skutečně teplý fusak, do kterého dáte dítě jen v domácím oblečení? Jak to pak řešíte v MHD nebo když přijedete k lékaři. Tam fusak zděláte a dítě přiobléknete? Nebo je lepší zvolit zlatou střední cestu, koupit fusak ne moc teplý a dítě do fusaku více oblékat? A příští rok, až bude dítě chodit a bude oblečené v kombinéze nebude v teplém fusaku spocené?
Zajímají mě veškeré praktické věci, pokud můžete poradit budu ráda:-)

Vy maminky co máte fusak Little Angel, je skutečně ten materiál termoregulační, že se přizpůsobí teplotě dítěte? četla jsem i názory dvou maminek, které psaly, že dítko, přestože nebylo navlečené, bylo spocené…

děkuju :mavam:

Přečtěte si článek: Výbavička pro zimní miminko - co obsahuje?

Reakce:
FenekUsaty
Závislačka 4310 příspěvků 07.10.18 12:00

Za mne urcite hodne teply fusak a dite v domacim obleceni. Zaprve kdyz ti zacne usinat, tak ho tam jen zapnes a odpada velke oblekani rvouciho ditete. Kdyz prijdete zvenku domu, tak jen rozepnes fusak a dite muze i doma spat, neni potreba ho budit dolovanim z kombinezy. U doktora uz tuplem, u nas mimina k doktorovi chodi svlecena, takze rozepnu fusak, sundam normalni obleceni. Ale teda to je tak kolem pul roka dite. Dite rok a pul, tedy dalsi zimu, uz ve fusaku u nas ani nahodou. Chce venku koukat a behat, takze jen posadim do kocarku pak oblecene a obute a max pres nej dam deku. Na prvni jsem mela fusak od Emitexu, na druhe fusak outdoor Aesthetic, ten druhy je urcite lepsi.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17534 příspěvků 18 inzerátů 07.10.18 12:08

Za me zlatou stredni cestu a aby se dal dobre otevrit a odklopit. Dite jsem venku musela i kojit, prebalovat, chovat, takze na podzim, v zime a z jara jen v domacim fakt ne.
Mela jsem prodluzovaci emitex a spokojena. Fusak za dva litry a vys, zvlast do mesta jsou podle me vyhozene prachy.

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 07.10.18 12:20

My jsme zimní fusak prakticky nevyužili. Vozili jsme část zimy v hluboké korbě v podzimním fusaku (Emitex softshell, typ asi SAM), synovi jsme na domácí oblečení oblíkali fleecový overal a to bylo akorát. Ve větších mrazech (které byly stejně jen pár dní) jsme ven nechodili. A když tak jsme měli v záloze ještě zimní kombinézu na tu fleecovou, případně v kočárku ještě deku. Do sporťáku jsme pak dávali zimní bundu, nohy do fusaku. Další zimu jsme fusak už vůbec nevyužívali.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8814 příspěvků 07.10.18 12:28

Máme Emitex Combi 3v1, ale bydlíme na horách a první syn je narozený na konci listopadu, takže měl slabou kombinézu a pod ní třeba overálek nebo body a punčošky, u Dr jsem stejně kočárek musela nechávat dole, takže jsem ho vyndala šla nahoru v zimě na čekárna příjemně vyhřátá a u Dr dítě stejně svlékneš :) a pokud bydlíte ve větším městě tak se s prckem dá na kojení jít do jakékoli kavárny/obchoďáku apod. Když byl malinkej od toho listopadu do jara jsem fakt nikdy neměla nouzi o to že bych musela nakojit, kdyby náhodou tak můžeš dítě vyndat i s fusakem. Pak další zimu pokud jsem věděla že bude chtít běhat venku - což zas tolik nechtěl a to chodil od 10m, tak byl v teplé kombinéze a seděl v rozepnutém fusaku, pokud jsme jeli k Dr, do obchodu apod tak měl fleesový overal a seděl ve fusaku pokud mi přišla větší zima + deka, pokud hodně foukalo/sněžilo + nánožník :)

nani77
Kecalka 418 příspěvků 07.10.18 16:17

Vždy pořádně oblékám i do fusaku (kombinézy různých materiálů) - často se stane, že musím venku děcko vyndat. Když je mrňous vzhůru, fusak je rozepnutý. Děti mám teplomilné, navíc venku spí třeba 4h v kuse, tak musejí být opravdu v teple.
Jen domácí oblečení +fusak by u nás neprošlo, moje děti potřebují mít volné ruce, tedy jakékoli přikrývání je u nás možné od prsou/podpaží dolů.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 07.10.18 17:32

Máme tyhle fusaky a jsem s nimi nad míru spokojená, jsou skvěle funkční. Ale jiné jsem nezkoušela, takže neporovnám. U lékaře apod. jsem normálně vyndala z fusaku, však tam je teplo, jako doma :nevim: Přijde mi to u malých dětí lepší, než kombinéza, dá se dobře manipulovat i se spícím, kolikrát jsem děti uspala v kočárku a doma jen vyndala z fusaku, spali dál. Sundavat kombinézu, tak je vzbudim :nevim:

adio
Kecalka 122 příspěvků 07.10.18 18:25

Mockrát děkuji za reakce, asi tedy zkusím teplý Little Angel, byť je ta cenA vyšší, než jsem původně chtěla..a uvidíme, zda upotřebíme i příští rok:-)

Káťa19
Echt Kelišová 7711 příspěvků 19 inzerátů 12.10.18 11:49

@adio
Ahoj, mrkni i na recenze tu: https://www.emimino.cz/…pece/fusaky/
A muzes koupit zanovni i na bazarku ;)

https://www.emimino.cz/…icka/fusaky/?…

jasmiina
Povídálka 21 příspěvků 22.10.18 15:23

záleží jaký fusak pořídíte. Já mám dle sezóny. Na jaro jsme měli jarní, ten mám i ted na podzim a ted jsem objednávala zimní, pořádně teplý :-)
Když někam jdeme, vždy převlékám z domácích věcí na kloudné, pokud tedy nejdeme jen na procházku kolem domu :-)
Doporučuji vybrat obchod nebo eshop s velkým výběrem fusaků. Já jsem třeba fusaky koupila z eshopu stylovyprcek cz. Mají dost dobrý výběr, jak jarních, tak multifunkčních, do sedačky, pak těch fakt teplých. A jsou i fakt pěkné, moderní a nejsou tak drahé. Doporučuji se podívat.
Ale jak dítě budete oblékat, to je na vás :-) Každý rodič si na to pak přijde sám, jak své dítko obléknout :mavam:
ale jako prvorodička jsem to taky tehdá řešila :lol: to je fakt :*

Twinkle1
Nováček 7 příspěvků 25.10.18 12:19

Hlavně si nekupujte fusaky a ani nic jiného od Nunu Nana. Strašně jsem se zklamala :( Paní má tak neprofesionální chování a bohužel nejsem jediná, kdo je zklamaný.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >