Jak vybrat babičce důchod po mrtvici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 22:16
Jak vybrat babičce duchod po mrtvici?

Ahoj, poradite prosím? Babička měla mrtvici a zřejmě si již nebude schopná důchod sama vybírat, který ji chodí na poštu. Mentálně na tom není dobře, nepodepíše se. Nyní je na LDNce v Thomayerově nemocnici.Co se v těchto případech dělá? Zavolat na CSSZ, poptat se v nemocnici socialni pracovnice, to vím, ale víte, jak někdo, jak to v takových případech chodi? A jak dlouho důchod na poště může zůstat?

Moc děkuju za každou radu!

Reakce:
veria
Generální žvanilka 24686 příspěvků 1 inzerát 16.10.14 22:18

Asi ji bude muset soud ustanovit opatrovníka. To muze byt někdo z rodiny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 22:31

Jo, jo bude muset být opatrovník. Ale určitě budete potřebovat vyjádření doktora, že je neschopná cokoliv udělat. Mamka tohle vyřizovala, když byl taťka v kómatu, musí to být fakt dopodrobna. Zajdi si na patřičný úřad, tam Ti poradí, co všechno je k tomu potřeba.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 16.10.14 22:34

Důchod zůstane na poště tři měsíce.
http://www.cssz.cz/…-si-vcas.htm

mojmira
Hvězda diskuse 77488 příspěvků 16.10.14 22:45

Když byla maminka v nemocnici a přinesli ji důchod(nahlásila jsem to na poště, že je tam),tak jsem ji přidržovala ruku, taky se nezvládla podepsat, a domů ho přinesla pošťačka, tak jsme to taky tak udělaly. Na poště by to určitě nešlo. Potom jsem si vyřídila opatrování a peníze jsem mohla mamince vyzvednout.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 16.10.14 23:14
@Anonymní píše:
Ahoj, poradite prosím? Babička měla mrtvici a zřejmě si již nebude schopná důchod sama vybírat, který ji chodí na poštu. Mentálně na tom není dobře, nepodepíše se. Nyní je na LDNce v Thomayerově nemocnici.Co se v těchto případech dělá? Zavolat na CSSZ, poptat se v nemocnici socialni pracovnice, to vím, ale víte, jak někdo, jak to v takových případech chodi? A jak dlouho důchod na poště může zůstat?Moc děkuju za každou radu!

Nahlásit na poště, peníze jí pošlou tam. Pokud se nepodepíše, podepíše to sestra, ale ty peníze ti stejně nedají, jestli ti jde o tohle :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >