Jak vybrat první brýle?

Anonymní
24.2.21 19:28

Jak vybrat první brýle?

Ahoj, dneska jsem byla poprvé na očním kvůli zhoršujícímu zraku, dostala jsem papír na brýle s tím jsem už počítala takže jsem se už poohlížela dopředu po nějakých co se mi líbily a doktorka mi říkala, ať si vyberu ty nejlevnější brýle co budou mít, ze si prý na ne nejdřív musím zvykat, ze mám nějaké specifické cylindry a budou se mi nějak měnit nebo co to jsem nepochopila, myslela jsem, ze se budou možná měnit jen skla ale obroucky si mužu vybrat podle svého, když jsem ji řekla ze mám vybrané brýle za 7 tisíc tak mi řekla ze je to blbost, ze mám počkat až se mi ustálí zrak a až pak si mužu koupit brýle jaké budu chtít, problém je ze když je budu nosit každý den tak se mi nelíbí žádné “obyčejné” ale mám rada trosku extravagantní styl a to jsou brýle začínající na 5 tisicich :hug: Tak by mě zajímalo jestli je fakt pravda ze si ty brýle pak budu muset vyměnit a jestli mám dat na doktorku a nakupovat tak drahé brýle :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2937
24.2.21 19:35

Klidně si vyber brýle podle sebe, můžeš si nechat vyměnit jen skla. Dělám to tak taky. Jen se do toho optikům moc nechce, protože pro ně je výhodnější prodat i nové obroučky. Naštěstí tu máme optiku, která není součástí žádného řetězce a s paní se můžu dohodnout na čemkoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20711
24.2.21 19:38

Pokud nemáš speciální skla jako třeba nějak extra tenčený, tak si vyber brýle jaké chceš a vyměníš jen skla. Ještě se zeptej v optice, podle receptu to poznají a řeknou ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 19:42

@terien No doktorka mi prave říkala, ze si mám dávat pozor na optiky a doporučila mi jednu optiku u nás ve městě, ze prý dneska jsou tam samy mladý holky který tomu nerozumí, ze mi tam daji všechno a neumí to poradně změřit podle toho jak to mám napsáno na papíru od ni, a ze prý sice uvidím dobre ale zachvili mi to začne vadit, moc jsem tomu nerozuměla, byla jsem poprvé na očním a doktorka na mě chrlila tolik věci a odborných názvu, ze jsem vůbec nevěděla :D
A ještě ze prý budu potřebovat dětské brýle to nevím teda proč ve 23 letech ;)

• Citovat
  • Nahlásit
20711
24.2.21 19:45
@Anonymní píše:
@terien No doktorka mi prave říkala, ze si mám dávat pozor na optiky a doporučila mi jednu optiku u nás ve městě, ze prý dneska jsou tam samy mladý holky který tomu nerozumí, ze mi tam daji všechno a neumí to poradně změřit podle toho jak to mám napsáno na papíru od ni, a ze prý sice uvidím dobre ale zachvili mi to začne vadit, moc jsem tomu nerozuměla, byla jsem poprvé na očním a doktorka na mě chrlila tolik věci a odborných názvu, ze jsem vůbec nevěděla :D

A pochopila jsi to správně? To je nějaká kravina, bývá to spíš naopak, ze začátku si chvilku zvykáš a pak bez brýlí nevidíš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2937
24.2.21 19:45
@Anonymní píše:

No jsou dvě možnosti, buď jsou domluvení a pacienty jim tam posílá za provizi a nebo je to fakt dobrá optika, kde tomu rozumí. Zkus se poptat známých s brýlemi, kde jsou spokojeni. Za mě jsou lepší obyčejné optiky než ty řetězcové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7566
24.2.21 19:49

Podle papíru a změření od lékaře/optometristy se to pak vyrábí ve výrobě. Ta holka za pultem tam fakt žádný skla nevyrábí. Navíc do obrouček jde dát xx různých skel podle i toho jak se ti to bude horšit. Jinak jen obroučky za 7 tisíc je naprostá uchylarna pro horních 10tis. Pokud 7 tisíc za komplet brýle a skla, tak je znova budeš měnit třeba za 6-8 let. Je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 19:50

@terien Říkala mi, že si budu asi jako zvykat na to, že s nema uvidím, ze mám pak trénovat před televizi nebo co, chrlila na mě všechno jak kulomet, ze jsem to nestihala pobírat :pocitac: Spis jsem nepochopila to proč si nemam kupovat dráhy brýle, když se mi časem budou možná měnit jen skla ale obroucky si přece mužu vybrat jaký chci. No je to vyhlášena doktorka tady u nás ale pro jistotu zajdu ještě i jinam

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 19:53

@Cenarius
Mám vybrané jen obroučky za 6 tisíc, když je budu nosit každý den tak mi taková investice nevadi. :D

• Citovat
  • Nahlásit
2383
24.2.21 20:19

Jestli pro tebe penize nejsou problem, je na tobe kolik za bryle zaplatis. A urcite se daji pak vymenit jen skla. Taky doporucuji spise neretezcovou optiku. Jsme doma uz tri brejlouni. Mame tu uzasne sikovnou optometristku, ma spoustu certifikatu, neustale se dal vzdelava ac uz je ji asi 50 let. Vzdycky nam dobre poradila a doporucila takze za ty roky ji fakt duveruju. Dcera dostala bryle ve 4 letech. Doktorka taky radila co nejlevnejsi, ze se ji budou dioptrie postupne pridavat. Ona ma teda silene, do plus, do minus a cilindry, co videla bez bryli je mi zahadou. Ale prave opticka nas varovala, ze s temi nejobycejnejsimi nebude to koukani tak „pohodlne“ nebo jak to rict a ze je hlavne ze zacatku potreba, aby si na bryle dobre zvykla. Jo, za pul roku jsme davali delat nova skla, nejake tisicovky to stalo, ale vsak jde o zrak!
Jeste si dovolim poradit - at jsou obroucky co mozna nejlehci ;) Jestli je budes nosit cely den, kazdy gram je znat.

Příspěvek upraven 24.02.21 v 20:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16202
24.2.21 20:21
@Cenarius píše:
Podle papíru a změření od lékaře/optometristy se to pak vyrábí ve výrobě. Ta holka za pultem tam fakt žádný skla nevyrábí. Navíc do obrouček jde dát xx různých skel podle i toho jak se ti to bude horšit. Jinak jen obroučky za 7 tisíc je naprostá uchylarna pro horních 10tis. Pokud 7 tisíc za komplet brýle a skla, tak je znova budeš měnit třeba za 6-8 let. Je to individuální.

co to? :mrgreen: :mrgreen: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
24.2.21 20:33

Přidávám se k silnému doporučení nebrat retezcove optiky (grand optical, eiffel optik…), mám dost blbou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
24.2.21 22:35

Taky se přimlouvám za to si vybrat nějakého soukromníka a ne řetězcovou optiku. Sama jsem šla nejdřív do řetězce a nestačila jsem se divit. Taky mi pro syna cpali nějaké „nejlevnější“ za 2 tisíce s tím, že se pak budou měnit + chtěli ještě xset za čočky. Jako což o to… u dětí se to mění často komplet, protože jim roste hlava. Ale nebude přece vypadat půl roku/rok jako naprostý kretén.
Tak jsem jim vzala recepty a šla do malé optiky u nás ve městě, kde je úžasná optička. Pobavila se se mnou, doporučila co a jak. Dala mi odkaz na jejich velkoobchodní stránky a nechala mě si vybrat vícero brýlí, které jsme pak zkoušely a vybraly ty nejvhodnější. Cena 1500 za krásné brýle a tenčené čočky.
Strašně ráda k ní chodím. Je to úplně jiný přístup, než v těch řetězcích, kde prostě chtějí za každou cenu co nejdráž prodat a je jim úplně jedno, jak člověk vypadá, nebo mu brýle sedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
24.2.21 23:41

Tak já mám zase skvělou zkušenost s Grand Optical. Brýle nosim přes deset let a nikdy nebyl problém. Většinou se trefím na nákup v době slev, takže na to jak mám nákladné čočky, je ta cena skvělá. Kdykoliv je problém a potřebuji brýle poupravit, utáhnout apod. není problém a nic neplatím. Kupuju si u nich pojištění za pár korun a když mi dcera rozbila brýle, během 2hodin jsem měla nové a nestalo mě to vůbec nic. Takze já naopak vřele doporučuji. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat