Jak vycházet s kolegyní a nebrat si ji osobně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 19:20
jak vycházet s kolegyní a nebrat si ji osobně

Zdravím..nastoupila jsem do nové práce, kde jsem spokojená..mám však osobní problém s jednou kolegyní..já jsem spíš takový introvert, který by nejlépe chtěl být s každým v pohodě.. ona je typ člověka, který ví vše nejlépe, chce být středem pozornosti, na vše si stěžuje, pomlouvá, z komára dělá velblouda..necítím se v její přítomnosti dobře a mám strach, že před ní něco pokazím..neříkám, že je na mě nějak zlá nebo tak, ale prostě mám z ní smíšené pocity..jednou je kamaradská a jindy se tváří nasoptěně a ignoruje..na jednu stranu se mi její osobnost nelíbí, ale na druhou stranu se ji chci zavděčit a mám z ní strach a neumím být sama sebou..asi to bude mým nízkým sebevědomím…máte nějaké rady, jak si ji prostě nebrat osobně a brát ji s rezervou? a jak prostě nemít potřebu, aby mě měl „každý rád“?

Reakce:
Lisdoonvarna
Kecalka 123 příspěvků 23.06.19 19:25

Musis s touto kolegyni denne spolupracovat? Resit spolu veci? Zavisi tvoje prace na jeji? Je na stejne pozici nebo je ti nadrizena? Tim bych asi zacala, nez zacnem radit ;)

Kecalka 345 příspěvků 23.06.19 19:27

No, prostě buď sama sebou, já si vždycky řeknu, ať si myslí co chtějí, budu sama sebou, protože jenom tak se cítím dobře :) a pokud je to „jen“ kolegyně, žádná nadřízená, tak buď v klidu, přece z vás nemusejí být kamarádky. Buď na ní milá, vstřícná, ale nevtírej se. Pokud si si s něčím nebudeš vědět, jdi za ní a popros ji o radu. Ona bude určitě ráda, že je ta důležitá v ten moment a poradí. Až tam budeš dýl, tak to bude určitě lepší.. lidi jsou různý a nemůžeš se přece zavděčit všem a tak to je v pořádku ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 19:28

@Lisdoonvarna ano řešíme spolu věci a musíme spolupracovat a má velice blízky vztah s vedenim…

Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 23.06.19 19:28

Resila jsem neco hooodne podobneho. Proste se od ni odprosti. Ber ji jen jako kolegyni. Do prace chodis kvuli praci. Delej dobre, to co mas, ji ber jako ze tam je a vse ostatni neres. Nesverovat. Nevnucovat. Byt nad veci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 19:50

@Verun83
Asi mám celkově problém s tím co si o mě někdo myslí a pak se nechovám přirozeně a u takových „těžkých povah“ je to pro mě nejhorší..na jednus tranu bych je ve svém osobním živote nevyhledávala, ale na druhou mám potřebu se ji zavděčit, abych s ní neměla konflikt..

Lisdoonvarna
Kecalka 123 příspěvků 23.06.19 19:52
@Anonymní píše:
@Verun83
Asi mám celkově problém s tím co si o mě někdo myslí a pak se nechovám přirozeně a u takových „těžkých povah“ je to pro mě nejhorší..na jednus tranu bych je ve svém osobním živote nevyhledávala, ale na druhou mám potřebu se ji zavděčit, abych s ní neměla konflikt..

A jak s ni vychazi ostatni kolegove?

Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 23.06.19 20:04
@Lisdoonvarna píše:
A jak s ni vychazi ostatni kolegove?

Tak jako ja-dobre. Jenze ja s ni sedim v kanclu, ukoluje me, proste jsem s ni v kontaktu vic nez ostatni lidi.

Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 23.06.19 20:07
@Anonymní píše:
@Verun83

To se casem srovna. Zacatky jsou vzdycky tezky. Ja to tak mela taky. Ted po nejake dobe uz mi to je fuk. Prostr jsem se prepla do modu, ze pracuju kvuli sobe, chci pracovat dobre, jo nekdy udelam chybu, a co jako, stane se. Omluvim se, chybu odstranim a jede se dal. A ostatni mi muzou, ty vis co,…

Lalelale
Závislačka 4970 příspěvků 23.06.19 20:11

Za žádnou cenu jí „nelez do zadku“ tím, že se jí budeš chtít zavděčit. Nebude to fungovat, naopak zjistí, že čím víc tě bude drtit, tím víc se budeš snažit. Buď neosobní a věčná, ale slušná. A stůj si pevně, ale slušně za svým.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 20:18
@Lalelale píše:
Za žádnou cenu jí „nelez do zadku“ tím, že se jí budeš chtít zavděčit. Nebude to fungovat, naopak zjistí, že čím víc tě bude drtit, tím víc se budeš snažit. Buď neosobní a věčná, ale slušná. A stůj si pevně, ale slušně za svým.

chápu jak to myslíš, akorát jsem potom v její přítomnosti taková ochromená, neumím se chovat přirozeně a jsem z ní taková nervozni

Lalelale
Závislačka 4970 příspěvků 23.06.19 20:28
@Anonymní píše:
chápu jak to myslíš, akorát jsem potom v její přítomnosti taková ochromená, neumím se chovat přirozeně a jsem z ní taková nervozni

To nevadí, tak to nějakou dobu bude skřípat. Zvykneš si časem ;) ale pokud nechceš v práci opravdu peklo, nesnaž se jí zavděčit a nepouštěj ji k tělu

My Melody
Ukecaná baba ;) 2196 příspěvků 24.06.19 05:57

Pomohlo by ti mozna predstavit si, ze tva kolegyne je clovek, kterej nema vetsi kvality, jako ty, ze je to pravdepodobne uplne obycejna, prumerni zenska, ktera zije den za dnem svuj sedivej, ne moc zajimavej zivot, treba ji chlap nemiluje, treba doma jenom prudi, treba ji klimakterium klepe na dvere, zlobi ji hemoroidy a krecaky…a proto si svuj sedivej zivot kompenzuje tim, ze chce byt v praci stredem pozornosti, porad se na neco stezuje, hleda chyby na jinych a drbe…je dobre si uvedomit, ze tyhle pomlouvacne drbny maji vetsinou smutne zivoty, proto maji jedinou radost z teho, ze probiraji lidi kolem.

Pomuze ti uvedomit si, ze je mozen, ze mas vic kvalit jak ona, nepomlovas, nestrhavas na sebe pozornost, nepotrebujes byt na scene, neni vubec zadnej duvod, proc by si se mela cejtit pred tou zenskou jako malej, nesikovnej skolacek. Skratka na ni koukej jak na ne moc stastneho cloveka, s kterym nemas nic spolecne, zdilite nahodou docasne jeden pracovni prostor, nic vic, nic min. Bud slusna, ale nepodlizej ji. Zustan pred ni prirozena.. Naopak, cim vic se ji budes vtirat, tim vic to ona bude zneuzivat.

:) a kdyz to nepomuze, mam jeden soukromej recept, kdyz jsem mela z hnusneho sefa prilis moc stresu a zacal me buzerovat, v tu chvili jsem si ho predstavila nahyho a chlupatyho, jak sedi na wecku celej spocenej a tlaci a veskera posvatna hruza byla pryc. :)

Váš příspěvek
Reklama