Jak vycházíte s 'hloupým' člověkem?

Anonymní
29.4.20 06:31

Jak vycházíte s "hloupým" člověkem

Ahoj holky. Ze začátku bych ráda řekla, že nikoho neurážím, opravdu se jedna o osobu slabší v myšlení, avšak tato to o sobě neví a stále poučuje všechny okolo, jak a co je správně..(což říká i široké okolí, a nikdo se o ni nechce starat, už k ní ani nikdo nechodí, a tak to vyšlo na mne…)
Máme za sebou hádku, co jsem neustálá a oponovala. Výjimečně. Jinak držím pusu. Trochu ji nastíním: za několik let, co ji opatrujeme, chtěla každý rok změnit kus zahrady. Ok, provedlo se, jak chtěla. Teď, po letech, bylo- ale mně se to nelíbí, já to tu dřív měla tak hezké..a co jsi tu ty tak to vypadá hrozně…Argument: ty jsi to tak chtěla. Né, já to tak nechtěla, ja to tu mívala hezčí..( jako svedci jsou zbytek rodiny, jenž rikaji, jak to muzu vydrzet)…A takhle je to se vším.
Nevysvetlíš, nezabiješ…Já z toho už dva dny nespím, a přemýšlím, jak se k ní chovat. Ráda bych si to ještě dovysvětlila, řekla, že mám pravdu, že to tak chtěla ona. Pořád na to musím v hlavě myslet a být o dva kroky napřed, jak by to dopadlo. Ale cokoliv řeknu, bude zase použito jako začátek další hádky, a to nechci. Vždy má pravdu. Včera ta pravda byla černá, dnes je bílá. A když ji připomenu, co říkala vcera, ze je černa, tak lžu. Ta absurdita ani nejde popsat. Jediným řešením je v kritických chvílích mlčet. Opravdu. Léty ověřený fakt. Neargumentovat. Ale je to strašně těžké, znáte ten pocit? Jak to děláte, aby jste se udrželi, když máte silnou touhu, poslat někoho do pr…, ale nemůžete? :)
Jsem zvyklá vycházet s lidma dobře. Opravdu. Proto mě to trápí a přemýšlím nad tím, jak situaci vyřešit. Musím ji zpracovat v hlavě, mlčet, a přejít. Ale hlava by si to tak chtěla vysvetlit… avšak hlupákovi nevysvetlíš…

Pozn. není to nemocný člověk…
PS. pardon za litanije, už nemohu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2817
29.4.20 06:40

Moc to nechápu.. Kdo je ta osoba? S jak se o ni starate a proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33106
29.4.20 06:43
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Ze začátku bych ráda řekla, že nikoho neurážím, opravdu se jedna o osobu slabší v myšlení, avšak tato to o sobě neví a stále poučuje všechny okolo, jak a co je správně..(což říká i široké okolí, a nikdo se o ni nechce starat, už k ní ani nikdo nechodí, a tak to vyšlo na mne…)
Máme za sebou hádku, co jsem neustálá a oponovala. Výjimečně. Jinak držím pusu. Trochu ji nastíním: za několik let, co ji opatrujeme, chtěla každý rok změnit kus zahrady. Ok, provedlo se, jak chtěla. Teď, po letech, bylo- ale mně se to nelíbí, já to tu dřív měla tak hezké..a co jsi tu ty tak to vypadá hrozně…Argument: ty jsi to tak chtěla. Né, já to tak nechtěla, ja to tu mívala hezčí..( jako svedci jsou zbytek rodiny, jenž rikaji, jak to muzu vydrzet)…A takhle je to se vším.
Nevysvetlíš, nezabiješ…Já z toho už dva dny nespím, a přemýšlím, jak se k ní chovat. Ráda bych si to ještě dovysvětlila, řekla, že mám pravdu, že to tak chtěla ona. Pořád na to musím v hlavě myslet a být o dva kroky napřed, jak by to dopadlo. Ale cokoliv řeknu, bude zase použito jako začátek další hádky, a to nechci. Vždy má pravdu. Včera ta pravda byla černá, dnes je bílá. A když ji připomenu, co říkala vcera, ze je černa, tak lžu. Ta absurdita ani nejde popsat. Jediným řešením je v kritických chvílích mlčet. Opravdu. Léty ověřený fakt. Neargumentovat. Ale je to strašně těžké, znáte ten pocit? Jak to děláte, aby jste se udrželi, když máte silnou touhu, poslat někoho do pr…, ale nemůžete? :)
Jsem zvyklá vycházet s lidma dobře. Opravdu. Proto mě to trápí a přemýšlím nad tím, jak situaci vyřešit. Musím ji zpracovat v hlavě, mlčet, a přejít. Ale hlava by si to tak chtěla vysvetlit… avšak hlupákovi nevysvetlíš…Pozn. není to nemocný člověk…

Zásadní je, čí je ta zahrada?

Jinak jestli jde o staršího člověka, tak to už nezměníš, může začínat demence atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15254
29.4.20 06:43

S většinou lidí vyjdu a když se s nima nedá vyjít, tak s nima vyběhnu… :pankac: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
29.4.20 06:48

To, ze neuzna pravdu, neznamena, ze je hloupa. I lidé s vysokým IQ můžou být nesnesitelní, nepoučitelní, na zabití,… Já mám jednu známou, co poněkud hloupá opravdu je, ale ta to o sobě ví, takže se do filozofických debat prostě nepouští, případně se zeptá, co to slovo znamená apod. Ale určitě je schopna znát svoji chybu, je to super ženská, jen prostě není Einstein. EQ ma mnohem vyssi nez ja, ja mam zase vyssi IQ. Nikdp nema vsechno. Mám ale i známou, co taky inteligence moc nepobrala a s tou se bavit odmítám. Myslí si, ze všechno ví, všechno zná a když ji někdo chce vysvětlit a doložit nějaký fakt, tak se akorát uráží. Placa nesmysly a jeste se jim smeje. Nicméně i ona je schopna uznat svoji chybu. To, co ty popisuje, mi připadá spíš jako blba povaha, vysoke ego, neschopnost uznat, ze i nekdo jiny může mit svuj nazor… to s inteligenci nema nic spolecneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
29.4.20 06:52

Moc to cele nedava smysl…to je babicka? Nebo nekdo nemocny? Nekdo u koho bydlite? Jestli je to nekdo z rodiny s mentalnim nebo jinym postizenim (predpokladam, kdyz se o nej musite starat…), zaplatte mu asistenta… kdyz mam silnou touho nekoho poslat do pr..tak je to nekdo, kdo nepatri do meho zivota a nestykam se s nim, takze to nemusim resit…pokud je to nekdo, s kym to nejde, treba nekdo v praci, tak kdyz to nejde po dobrem, v ramci moznosti ho ignoruju..a kdyby to byl nekdo nemocny, o koho se musim starat, tak to asi vydrzim, ale pokud mozno se stridam s rodinou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585
29.4.20 07:16

A musíš se o tu osobu starat a navštěvovat? Píšeš, že nemocný člověk to není, tak ať se stara o sebe a svoji zahradu sama, nešla bych tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 07:21

Předpokládám, že to je osoba blízká, o kterou pečujete. Jak už někdo psal, může to být počínající demence. S tím se moc nedá dělat, pouze se obrnit svatou trpělivostí. Naučte se jednat s ní asertivně, a nemusíte hned skákat tak, jako ona píská. Najeďte na systém „slibem nezarmoutíš“. Jestli to ona tak má, že jeden den je to tak, druhý jinak, tak jí to odkývejte, že hned, jak bude čas, tak to uděláte. A pokaždé říci, ano, to víš, že to uděláme, ale teď momentálně to nejde, musíme…a dosaď si co chceš. Bude to sice takový kolovrátek, pořád dokola, ale vždy lepší, než se udřít kvůli dementním nápadům. A střídat se v péči a návštěvách s celou rodinou. Vím o čem mluvím. Na nás to taky zkoušela naše babička. Nakonec pochopila, že nikdo nebude skákat jako opice na gumce, a na úklid jsme ji zjednali personál.

• Citovat
  • Nahlásit
2299
29.4.20 07:29

Neprijde mi to jako popis hloupeho cloveka. Spis pocinajici demence, skleroza, nebo proste protivny stary clovek nastvany na cely svet. To musis vedet ty, jak moc je potreba se o tu osobu starat, jestli tam fakt musis. Nebo nakolik je ta osoba blizka, ze to jeste jde prekousnout nebo iz ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5859
29.4.20 07:50

Je to demence. Za chvíli vás může obvinit, že jí kradete peníze, peřiny, povlečení…nedali jste jí oběd, večeři i když má pět minut po…bude to ještě náročné, držte se a konzultujte s lékaři :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24325
29.4.20 07:50

Jak kdybys popisovala kolegyni z práce, ja uz na ni kolikrát nemela nervy. Abych se vyhla hadkam (nebo tomu ze ji uškrtim), tak sem ji prostě nevnímala, něco řekla, ja ji to pro klid odkejvala, myslela si svoje a dál neřešila. Hádka s hlupákem je zbytečné mrhání energie. Pokud u tebe jde o osobu starší, tak věkem se ledacos umocňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
867
29.4.20 08:00

Tohle je spíše demence. Kolik let je tomu člověku? Stejné věci a změny názoru mi začal dělat děda, ale až poslední měsíc a má 88 let, takže nějaká stařecká demence. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
29.4.20 08:01

O nikoho takovýho jsem se nestarala, jinak pokud někoho jednoduššího potkám tak mu všechno odkývám, určitě nediskutuji. Je potřeba to brát s nadhledem, ikdyž chápu že ve vašem případě to je těžké. Pokud máte v plánu se o toho člověka starat dál, dlouhodobě, možná bych konzultovala s psychologem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34458
29.4.20 08:13
@Anonymní píše:
Jsem zvyklá vycházet s lidma dobře. Opravdu. Proto mě to trápí a přemýšlím nad tím, jak situaci vyřešit. Musím ji zpracovat v hlavě, mlčet, a přejít. Ale hlava by si to tak chtěla vysvetlit… avšak hlupákovi nevysvetlíš…Pozn. není to nemocný člověk…

Pravděpodobně to je babička a má začínající demenci. Takže bych se s ní opravdu nedohadovala a nemyslela na poslání do pr.dele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.20 08:20

Pokud je to takhle celoživotně, tak to není demence. To by se to muselo dít až v posledních měsících, popř. no málo letech.

Prostě povaha. Nesnesitelní lidé jsou chytří i hloupí… Taky jeden takový kousek mám v rodině, ani červený diplom to nezachrání. Prostě má vždycky pravdu, argumenty neposlouchá, maximálně se urazí a rozpláče… Druhé nerespektuje… A je to mentálně zcela zdravý, samostatný člověk.

Jak na to nevím, zrovna teď jsem si to taky vzala ke svému psychologovi. :D. Dotyčného nezměním, ale potřebuju se s tím tolik nerozčilovat, mít to víc na háku. Taky těžko snáším nemožnost se obhájit, ukončit spor… Taky to vše končí mlčením. A já jsem pak vzteklá i dny. A ukončit kontakt, to bohužel nejde - i když už teď se držíme na nutném minimu. Ale i to je dost často.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat