Jak vycházíte s neplatičem výživného

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.10.21 17:37

Jak vycházíte s neplatičem výživného

Prosím o názory, jak by jste řešily takovou situaci.
Mám dítě s mužem, který neplatí výživné dlouhodobě. Teď nechci řešit, jakého tátu jsem si vybrala pro své dítě ani exekuci či trestní oznámení atd.
Všechny možnosti jsou vyčerpaný.
Otázka zní, naše dítě tátu má moc rádo.
Já před dítětem neočkuji a na druhou stranu ví, jaká je situace.
Přes to všechno na svého tátu pořád moc myslí a sama od sebe mu volá ze svého kreditu, sama s ním chce udržovat kontakt.
Otec se nijak nezajímá, mobil zvedne jen málokdy, tak jednou za dva měsíce.
Občas má slabou chvilku a pro dceru ho sem odveze nějaký kamarád nebo kamarádka, které já neznám.
Dcera je vždy šťastná, že táta pro ni přijel a já nemám to srdce ji říct, že nedovolím aby si ji odvezl. Popravdě mám co dělat svěřit dceru do cizího auto a řídiči, kterého vůbec neznám.
Zajímá mě, jak by jste postupovali vy?
Kolikrát semnou chce mluvit, když přijede, ale já bych musela být fakt nepříjemná, tak raději nevylezu.
Když jsem ještě měla sílu něco řešit, tak jen sliboval a nic z toho se nestalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10224
24.10.21 17:43
@Anonymní píše:
Prosím o názory, jak by jste řešily takovou situaci.
Mám dítě s mužem, který neplatí výživné dlouhodobě. Teď nechci řešit, jakého tátu jsem si vybrala pro své dítě ani exekuci či trestní oznámení atd.
Všechny možnosti jsou vyčerpaný.
Otázka zní, naše dítě tátu má moc rádo.
Já před dítětem neočkuji a na druhou stranu ví, jaká je situace.
Přes to všechno na svého tátu pořád moc myslí a sama od sebe mu volá ze svého kreditu, sama s ním chce udržovat kontakt.
Otec se nijak nezajímá, mobil zvedne jen málokdy, tak jednou za dva měsíce.
Občas má slabou chvilku a pro dceru ho sem odveze nějaký kamarád nebo kamarádka, které já neznám.
Dcera je vždy šťastná, že táta pro ni přijel a já nemám to srdce ji říct, že nedovolím aby si ji odvezl. Popravdě mám co dělat svěřit dceru do cizího auto a řídiči, kterého vůbec neznám.
Zajímá mě, jak by jste postupovali vy?
Kolikrát semnou chce mluvit, když přijede, ale já bych musela být fakt nepříjemná, tak raději nevylezu.
Když jsem ještě měla sílu něco řešit, tak jen sliboval a nic z toho se nestalo.

Dát ho k soudu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 17:46

Už měl soud několikrát, druhé trestní oznámení podané, exekuce taktéž. Bohužel se pořád nic neděje.
Zajímá mě, zda dítě by jste mu svěřily, když dítě samo chce.

• Citovat
  • Nahlásit
6559
24.10.21 17:48

Ofiko nepracuje, že neplatí?
tak podej TO a nech si od ÚP vyplácet náhradní výživné, jak prosté…
a dítěti bych ve vztahu taky nebránila
jen bych trvala na tom, aby si přišel sám,
protože žádným cizím pochybným existencím své dítě do cízích aut skutečně dávat nebudu!! to je o strach přece!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
24.10.21 17:51
@Anonymní píše:
Už měl soud několikrát, druhé trestní oznámení podané, exekuce taktéž. Bohužel se pořád nic neděje.
Zajímá mě, zda dítě by jste mu svěřily, když dítě samo chce.

A jak je dcera stará? Máte soudem upravený styk?
Jestli dcera chce, tak stejně neovlivníš, že se potkají a nechají vyzvednout nějakým tím známým za rohem, kam neuvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17487
24.10.21 17:53
@Anonymní píše:
Zajímá mě, zda dítě by jste mu svěřily, když dítě samo chce.

ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 17:54
@catch-22 píše:
A jak je dcera stará? Máte soudem upravený styk?
Jestli dcera chce, tak stejně neovlivníš, že se potkají a nechají vyzvednout nějakým tím známým za rohem, kam neuvidíš.

Bude ji 11 let. Dceru mám ve výhradní péči já.

• Citovat
  • Nahlásit
1668
24.10.21 17:57
@Anonymní píše:
Bude ji 11 let. Dceru mám ve výhradní péči já.

V deseti letech bych se to už nesnažil nějak omezovat. Jestli je otec na houby, bude si na to muset přijít sama. Pořád ještě se může naučit být lepší otec než byl manžel nebo partner.
Výhradní péčí chceš říct, že on nemá upravený žádný styk?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 17:58
@Lucy75 píše:
Ofiko nepracuje, že neplatí?
tak podej TO a nech si od ÚP vyplácet náhradní výživné, jak prosté…
a dítěti bych ve vztahu taky nebránila
jen bych trvala na tom, aby si přišel sám,
protože žádným cizím pochybným existencím své dítě do cízích aut skutečně dávat nebudu!! to je o strach přece!!

Přesně tak ofiko nepracuje a nic nevlastní.
Tím, že bych nedovolila aby dcera nastoupila do auta jeho kamarádů by znamenalo, že bych jim bránila ve styku právě. Mě se to vůbec nelíbí ji svěřit nějakému řídiči. Je jim zhruba kolem 30 let, vím že na věku nezáleží, ale prostě mám o dceru strach.
Jemu sebrali řidičák právě za neplacení výživného a to je jediná možnost aby se s dcerou viděl. Sice sem jezdí autobusy, ale na to je moc hrdý. Proč by jezdil busem, když ho sem někdo odveze :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 18:00
@catch-22 píše:
V deseti letech bych se to už nesnažil nějak omezovat. Jestli je otec na houby, bude si na to muset přijít sama. Pořád ještě se může naučit být lepší otec než byl manžel nebo partner.
Výhradní péčí chceš říct, že on nemá upravený žádný styk?

Nemá upravený žádný styk.
Mám ji v péči já, takže kdybych mu ji nechtěla dát, tak nemusím.
To dělat nechci jen kvůli dcerce, která stojí o to se s ním vidět.

• Citovat
  • Nahlásit
301
24.10.21 18:04

Bože, to je d.ebil. Bílej cigoš je urážka cigoše. Hnus. Dítě bych mu nedal, zvlášť když neplatí. :cert: :cert: :cert: :cert: Fuj! 666

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
24.10.21 18:05
@Anonymní píše:
To dělat nechci jen kvůli dcerce, která stojí o to se s ním vidět.

Tak ji rekni, ze je to k.okot

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1668
24.10.21 18:06
@Anonymní píše:
To dělat nechci jen kvůli dcerce, která stojí o to se s ním vidět.

Dcera už je dost velká na to, aby si to stejně zařídila, když se spolu domluví. Když máš takové obavy z jeho odvozu, tak by mohlo pomoct nechat mu vrátit ten řidičský průkaz. Například výměnout za nějakou platbu. Třeba byste se mohli domluvit na tomhle, jestli se překonáš s ním promluvit. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 18:06

Ještě mě zajímá jedna věc.
Vypadá to, že ho čeká trest odnětí svobody právě za výživné a já vůbec nevím, jak reagovat až by se stalo, že by se tu třeba po roce objevil co ho propustí 8o
Pustili by jste k němu dceru jen tak z místa po roce na víkend?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.21 18:08
@catch-22 píše:
Dcera už je dost velká na to, aby si to stejně zařídila, když se spolu domluví. Když máš takové obavy z jeho odvozu, tak by mohlo pomoct nechat mu vrátit ten řidičský průkaz. Například výměnout za nějakou platbu. Třeba byste se mohli domluvit na tomhle, jestli se překonáš s ním promluvit. :think:

V tomhle jsem krátká. Řidičák mu zastavil exekutor a vrátí až bude vše zaplacené mám za to.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat