Jak vychovávat bez fyzických trestů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maminanamatersky
Kecalka 462 příspěvků 26.04.19 07:58
Jak vychovavat bez fyzických trestu

Ahoj, mam holku, 2 a ctvrt roku. A nevim, jak na ni :nevim: Je ziva a v obdobi vzdoru, u niceho neposedi ani pet vterin. Nečekám, ze me dite v tomhle veku bude poslouchat na slovo nebo si pul dne malovat, ale.. Je u nas doma par veci, ve kterych nemuzu ustupovat a proste neposlechne ani za nic :nevim: Napr trvam na tom, ze mi cestou z hriste nesmi utíkat k silnici. I kdybych ji milionkrat domlouvala a ve finále jednu lupla na zadek, stejne k te silnici po milionte prvni utece. Kdyz na ni zarvu stuj, tak jeste prida. Kdyz ji preventivne vezmu predem za ruku, tak se zacne vzteky válet na zemi, ze za ruku chodit nechce. To same treba s lezenim doma na kuchynskou linku :roll: Nechci na ni rvat a fyzicky ji trestat, je mi to pak lito :( Ale kolikrat si muzu hubu umluvit a kdyz dela, ze neslysi a stejne to udela, zacnu videt rude :roll: Nejake vychovne rady?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 26.04.19 08:16
@Maminanamatersky píše:
Ahoj, mam holku, 2 a ctvrt roku. A nevim, jak na ni :nevim: Je ziva a v obdobi vzdoru, u niceho neposedi ani pet vterin. Nečekám, ze me dite v tomhle veku bude poslouchat na slovo nebo si pul dne malovat, ale.. Je u nas doma par veci, ve kterych nemuzu ustupovat a proste neposlechne ani za nic :nevim: Napr trvam na tom, ze mi cestou z hriste nesmi utíkat k silnici. I kdybych ji milionkrat domlouvala a ve finále jednu lupla na zadek, stejne k te silnici po milionte prvni utece. Kdyz na ni zarvu stuj, tak jeste prida. Kdyz ji preventivne vezmu predem za ruku, tak se zacne vzteky válet na zemi, ze za ruku chodit nechce. To same treba s lezenim doma na kuchynskou linku :roll: Nechci na ni rvat a fyzicky ji trestat, je mi to pak lito :( Ale kolikrat si muzu hubu umluvit a kdyz dela, ze neslysi a stejne to udela, zacnu videt rude :roll: Nejake vychovne rady?

Nervi, fyzicky netrestej, jen prostě využij svou fyzickou převahu. Za tu ruku chytni a nepusť, nevztekej se. když se začne válet, tak jí bud nech se válet, až vstane, tak znovu chytnout, když chvátáte, tak sebrat a odnést.

Chiquinquirá
Závislačka 2917 příspěvků 26.04.19 08:22

@Lama Lama nechat válet na poflusanem chodníku? :poblion:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 26.04.19 08:22

@Lama Lama to je i o povaze. Mě dítě opakovaně vběhnout do cesty tak mu dám na zadek. A scény typu hodit se o zem bych tedy taky nezvládla ignorovat :think:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21140 příspěvků 26.04.19 08:26

Co se týče toho vztekání za ruku, mě se osvědčilo prostě drapnout za ruku, zatnout zuby a jít. Ono ani to vzteklé dítě nemá chuť si nechat dřít kolena po asfaltu, takže možná bude hejkat, ale půjde. A tím dřív pochopí, že to prostě myslíš vážně, a přestane :think:
Já sem v jednom období párkrát takhle šla, a malej se mi i pokusil kousnout do ruky, za kterou sem ho držela. Tak sem mu jen řekla něco v tom smyslu, že ať si klidně poslouží, ale jdeme, že tím ničeho nedosáhne. No, zkusil to asi dvakrát, tříkrát? A když viděl, že mu to nepomůže, tak se na to vykašlal.
Já to beru jako mocenskej boj, kdo s koho. Musíš dítku ukázat, že ty si pán situace, že se (v těch důležitých věcech, na kterých trváš) nenecháš oblomit ničím.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 26.04.19 08:27
@Chiquinquirá píše:
@Lama Lama nechat válet na poflusanem chodníku? :poblion:

jo. žijou. :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 52606 příspěvků 26.04.19 08:29
@Mar__tanka1983 píše:
Co se týče toho vztekání za ruku, mě se osvědčilo prostě drapnout za ruku, zatnout zuby a jít. Ono ani to vzteklé dítě nemá chuť si nechat dřít kolena po asfaltu, takže možná bude hejkat, ale půjde. A tím dřív pochopí, že to prostě myslíš vážně, a přestane :think:
Já sem v jednom období párkrát takhle šla, a malej se mi i pokusil kousnout do ruky, za kterou sem ho držela. Tak sem mu jen řekla něco v tom smyslu, že ať si klidně poslouží, ale jdeme, že tím ničeho nedosáhne. No, zkusil to asi dvakrát, tříkrát? A když viděl, že mu to nepomůže, tak se na to vykašlal.
Já to beru jako mocenskej boj, kdo s koho. Musíš dítku ukázat, že ty si pán situace, že se (v těch důležitých věcech, na kterých trváš) nenecháš oblomit ničím.

U nás obě děti dostali batoh. Deuter, 4l, s uchem, za to se vláčeko dítě dobře, byl festovní a držel a furt lepší ruvat ucho batohu než vyhodit loket dítěti.

Annabela11
Závislačka 3653 příspěvků 26.04.19 08:33

@Maminanamatersky Nekdy domluva prostě nestaci a prijde na radu par plácnutí po zadku…

LaraA
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 1 inzerát 26.04.19 08:33

Na silnici je dost velka, aby pochopila. ja naučila nejstaršího zastavit pred kazdou silnici v roce a pul (byla jsem tehotna, za chvíli bych mu nestačila :oops: ). vysvetlit, ze je to nebezpecne (po-lopatě - pomuzou rozjeté žáby na ceste atd., ukazat, jak auto narazí se silným tlesknutím atd), pak jsme chodili kolem parku, kde jsou silnice, po kterych nikdo nejezdi, asi tak 10m od sebe - pred kazdou vysvetlit a přimět ho zastavit, pak uz jen rikat SILNICE a on zastavil, nakonec zastavoval sam…

chaela
Ukecaná baba ;) 2108 příspěvků 2 inzeráty 26.04.19 08:35

Já tomu říkám jednat ručně a stručně. Neznamená to dítě bít, ale prostě místo řevu sladění zasáhnout fyzicky. Zdrhá? Tak ji chyť a nepusť. Řve u toho? No a, jít může i s řevem a ono ji to brzy přestane bavit. Já jsem syna dlouho vodila venku na vodítku, protože prostě neposlechl a já jsem za ním odmítala pořád běhat. Když leze na linku, upozornit a když neposlechne, sundat. Následně zabránit, aby tam lezla znovu. Je To na palici, pořád od nekud děti sundavam, od něčeho je držím dál, něco nim beru atd, ale nese to ovoce. Už i ten mladší (2 a pul) zastaví před silnicí a taky ví, že když se zvednu, je zle a je lepší udělat to, co říkám. Ale má to i stinné stránky. Mám pocit, že jsem kluky tímto stylem výchovy naučila reagovat na fyzické věci, ale ne na slova. Můžu něco stokrát zopakovat a oni poslechnou až ve chvíli, kdy se zvednu a jdu k nim. Ale i to je pokrok, tak třeba se dostaneme i k těm slovním povelum. U něčeho už to jde, tak je to asi jen otázka času.

Bubla_Bučková
Kelišová 6345 příspěvků 26.04.19 08:37
@Lama Lama píše:
U nás obě děti dostali batoh. Deuter, 4l, s uchem, za to se vláčeko dítě dobře, byl festovní a držel a furt lepší ruvat ucho batohu než vyhodit loket dítěti.
:lol: :palec:
Chiquinquirá
Závislačka 2917 příspěvků 26.04.19 08:48
@Lama Lama píše:
jo. žijou. :mrgreen:

Sem si představila zelený chrchel od uspoleneho chlapa a následně vztekajici se dítě na zemi mě regulérně natáhlo

Anny2148
Kecalka 289 příspěvků 26.04.19 08:53

Mě tedy jedna přes zadek, při vběhnutí do silnice nemrzí. Každopádně, jak psali holky. Dobře se dítě drží i za kapucu třeba od mikiny. To mi pomáhalo u dcery, která byla celkem ovladatelná, ale nechtěla se držet za ruku. U nejmladšího, který je mega torpédo už mám grif, kdy když ho vemu za ruku a začne se vzteky skládat na zem, tak ho nadzvednu a pošťouchnu nohou, aby si zase stoupl. Manžel se tomu hrozně směje, prý to vypadá jak když ho kopu do zadku. :) No a pro starší a chapavější děti pomáhá názorně ukázat co se stane. Na netu najdeš vše. Už jsme si pouštěli autonehodu, zkažený zuby… a když ne film, tak jim to živě popíšu. Teď už jsou starší, ale o víkendu jsme viděli něco zajetého, tak sami hlásili, že se nerozhlédl a neposlouchal maminku. :)

Anny2148
Kecalka 289 příspěvků 26.04.19 08:57

@chaela Vidíš to máme stejné, mě tedy nenapadlo to spojovat, ale mohloby to být i tím. Já si vždy říkám, že ty smrádci zkouší co vydržím a kde je hranice. A reagují až když mají pocit že je zle

Tichošlápek
Extra třída :D 14340 příspěvků 26.04.19 08:59

Kdyby mi behala do silnice a na pokyn stůj ještě zrychlila, tak ji zmaluju zadek. Na chodníku valet nenechavam, to mi přijde nechutný, ale zvednu a odnasim a to rovnou směr domov, nezájem, ze chtěl třeba na hřiště. Pokud to nejde po dobrém, tak holt po zlem.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama