Jak vyčistit hrnce a pánvičky zespodu?

Anonymní
2.7.20 10:31

Jak vycistit hrnce a panvicky zespodu

Vždycky to drhnu strašně dlouho dratenkou, houbickou a mám sto chutí to vyhodit, protože pak je to akorát poskrabany (viz foto)

Jak čistite hrnce zespoda, nebo u drzaku? Takovou tu černou hnusnou mastnotu? A druhá otázka, jak čistite „špínu“ kam se špatně dostává houbickou?

Myčku nemám a abych to důkladně umyla ručně, je to hrozně na dlouho a stejně to vlastně nikdy důkladný není.

Přikládám i foto hrncu, které jsem ze vsteku hodila do spajzky a nepoužívám je. nemam nervy drhnout špínu smichanou s rezem. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2
2.7.20 10:48

Zkuste jedlou sodu, společně s vodou začne pěnit, nechte chvíli působit a uvidíte, mě to pomáhá.
Dále není špatný ocet a soda. Případně jemná houbička s tekutým pískem.
Vždy je dobré mýt pánve, co nejdříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.20 10:49

Já ty hrnce jednou za čas vezmu odmaštovačem, odstraňovačem vodního kamene a cifem. Tenhle kekel bych s dovolením vyhodila. Nevypadá to jako nějaká nenahraditelná drahá sada špičkového nádobí, které by stálo za to zachraňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 12:05

@Pruhovaný_mýval ono to je úplně čisté, na tom si trpím, ale jen z ty druhý strany to vypadá jak když jsem to vytáhla slonovi ze zadku. :laughing: :laughing: a je tam bude ta že to drhne dratenkou a akorát to skrabu. :(

Každopádně za rady moc děkuju. :)

• Nahlásit
  • Citovat
2.7.20 12:22

Namočit do kýble vody, do kterého se přidá soda na praní - ta změkčí vodu a pak asi 2 lžíce pracího prášku - obsahuje enzymy, nechat namočené třeba 3 dny, někde venku na zahradě…Enzymy to požerou a změkčí, pak většinou drátěnka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3213
2.7.20 12:37

Používám černou nano houbičku, jde to dolů samo. Dá se sehnat na netu nebo v drogerii ( tam mívají spíš bílé, nejsou tolik účinné).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 21:27

Zkoušela jsme ocet, soda a ani prd. :/ jsem z toho hotová, fakt. :/ na ty panvicce se mi vaří dobře, ale z druhé strany je fakt hnus.

• Nahlásit
  • Citovat
28965
3.7.20 21:46

Zkus do horké vody nasypat křišťálovou sodu a mýdlový prášek Žabka, hodně, a do toho to namočit a nechat třeba dva dny. Pak by to mohlo jít. Ale bacha, do toho roztoku musíš mít rukavice, hrozně to vysouší. Umývám tím třeba vrch linky nebo odsavač, nic nedrhnu, prostě umyji. I troubu tím umývám. Anebo bych zkusila nějaký přípravek na trouby. Vyhazovat nádobí kvůli zapecenemu dnu je blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama