Jak vyčistit mapy na gauči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bernadett
Povídálka 26 příspěvků 11.07.19 12:36
Jak vyčistit mapy na gauči

Holky pomoc, jsem bezradna :nevim: :lol:
Mela jsem na pohovce flek od krve… Uz starší, takže to nešlo dolů jenom vodou..
Pročítala jsem tady nějaké diskuze a hodně z vás radili peroxid.
Flek na gauči uz není. Ale je tam maoa po zom čištění a nejde to dolů :zed: pohovku máme 3 měsíce tak jsem dost naštvaná… Nějaké rady, prosím? :think:
Předem moc děkuji :srdce:

Reakce:
Tableta
Kelišová 5300 příspěvků 11.07.19 12:42

Ocet, soda, prací gel. Základ je to potom ručníkem vysušit co nejvíc to jde.

pannda
Kelišová 7025 příspěvků 37 inzerátů 11.07.19 12:47

Strojní čištění

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 13:04

No po svich zkusenostech.Bych si pujcila praci vysavac. A vyprala bych to.Nebo si pozvat nekoho kdo to dela.Ale to jsem mela jednou a pan se musel vracet.Mel to pruhovane :lol: Mame spatny material a vse jinak udela mapu. Takze se musi udelat vzdy celi dil.Mame sedacku do U. Nejvic se me osvedcilo si vysavac pujcit a vyprat si to sama. Sedacka je pak jak nova :palec:

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 8 inzerátů 11.07.19 13:17

Já jsem vždy spokojená jen s firmou, která přijede sedačku vyčistit. Rohová sedačka a křeslem vyjde okolo 600.-. Zatím pustilo vždycky všechno ;)

koblizeq
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 11.07.19 13:23

Taky doporučuji objednat si strojní čištění, sedačka vyjde cca na 500 a většinou pustí vše :D

Ornwen
Kelišová 5352 příspěvků 11.07.19 13:42

Mne slusne funguje pena z lidlu na calouneni. Ale dulezite je to rozetrit.

eviku-miluna
Kelišová 6977 příspěvků 1 inzerát 11.07.19 16:48

@Bernadett na mapy na gauči používám roztok ze žlučového mýdla

Nimie
Nadpozemská drbna 27917 příspěvků 12.07.19 15:15

@Bernadett no peroxid ale vyběluje, takže to taky může být flek že prostě zesvětlala barva. Jinak používám na čištění buď žlučové mýdlo/jelena s vodou nebo přímo jemný Karcherový čistič určený pro mokré vysávání. Menší fleky hodně namočím a pak ručníkem nebo ideálně papírovou útěrkou postupně vycucávám vodu i se špínou (šly mi takhle i starší fleky) z pohovky nebo na větší fleky / jednou za čas vezmu celou pohovku mokrým vysavačem. Záleží kde bydlíš, jestli máte vlastní, máte možnost půjčení nebo jen si zavolat firmu která to přijede vyčistit.

Váš příspěvek
Reklama