Jak vyčistit ovčí kůži?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 18.12.10 09:58
Jak vyčistit ovčí kůži?

Nemáte někdo zkušenost s čištěním ovčí kůže doma. Máme doma takové ty kusovky z ovčí kůže, když jsem je dávala do čistírny, bylo to dost drahé (jeden kus myslím přes 300 Kč). Tak si říkám, že bych to mohla zkusit sama. Bojím se ale, že ta kůže ztvrdne. Možná existuje nějaký přípravek přímo na to. Poraďte, prosím.

Reakce:
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 18.12.10 10:07

tuším se kůže čistí Lanolinem, moje máma ty kůže prodává a k tomu doporučuje lanolin. Já jsem teda barbar, jednu takovou příšernost jsme dostali od dědy, kdoví kde se válela tak jsem ji normálně hodila do pračky :oops: (30st bez ždímání) je jako nová, ale je fakt že ted ty chlupy hodně padají. (ale jak píšu, mě se to doma nelíbí a dostala jsem ji i přes můj výslovný nesouhlas tak mě bylo celkem jedno jak z té pračky dopadne :oops: 8-) )

Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 18.12.10 10:46

Já jsem taky prala v pračce, jen je potřeba použít nějaký prášek na praní s lanolinem. A nenechávala jsem moc ždímat.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47197 příspěvků 18.12.10 10:50

já sem taky barbar a normálně jí peru v pračce.Dlouho schne,ale je jak nová :lol:

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 18.12.10 12:33

Já jsem prala v pračce i beránkový fusak - byl ještě po mě a přiznám se,že prostě čistírně moc nevěřím.
Taky to přežil, schnul dlouho, kůže ztvrdla - ale dala jsem si práci a promačkala ho a je zase měkkoučký.

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 18.12.10 16:51

A čím jí perete v pračce? Nějaký tekutý na vlnu? Normální Perwoll nebo tak něco?
Desty, tos jí pak promačkala jen tak nasucho v ruce?

Já z té čistírny mám také pocit, že to stejně není důkladně vyčištěné. Nevím, jak to tam dělají :roll:, radši si to udělám sama, nebaví mi to někam nosit.Zkusím to na jedné, co máme jako předložku před postelí :-D a uvidíme.

Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 19.12.10 12:18

NORIT - obsahuje lanolin, takže je to krásně načechrané a ta kůže pak není tak tvrdá.
Jsem si předtím nemohla vzpomenout, jak se ten prášek jmenuje.

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 19.12.10 16:04

Moc moc díky, hodím to do tý pračky s Noritem :lol:

helen2
Povídálka 21 příspěvků 17.12.11 18:30

Sháněla jsem informace o domácím čištění ovčí kůže a moc jsem toho nezjistila.
Přidám sem svoji zkušenost s čištěním ovčí kůže:

• koupila jsem dvě starší ovčí kůže, krásné huňaté, asi Suffolk, ne dlouhé merino
  • obě mají známky používání jako předložka = zaprášené, zašedlé, spousta

" domácích nečistot" uvnitř vlny

• čistírnu jsem ani nezkoušela

1.ovčí kůže postup:

• koupila jsem Norit, naředila ho, nalila to do rozprašovače, dvouřadým kartáčem na dlouhosrstého psa( pozor na levné jednořadé kartáče - vytrhávají vlnu!)jsem vlnu pročesávala, zvlhčovala Noritem, to vše dost dlouho, zadní stranu kůže jsem překartáčovala jemným kartáčkem a otřela vlhkým hadříkem, pak jsem to vyklepala venku, prachu z toho vylétlo hodně, pak jsem kůži ( suchou, jen navlhčenou Noritem) dala do sušičky na program VLNA ( 16min), program jsem nechala projet 3×, vždy jsem odstranila z filtrů prach a nyní je kožešina nadýchaná, bílá a především čistá, bez nečistot

2. ovčí kůže postup:

• suchou kůži jsem dala do sušičky rovnou, program na VLNU proběhl min.5×, pak s kartáčem a Noritem pročesat, znovu do sušičky na VLNU a je hotovo

Já osobně bych ovčí kůži nemáčela a už vůbec nedávala do pračky. Ne proto, že to jedna paní povídala :lol: , ale protože nemám odvahu :mrgreen: ;)

Petrusche
Kecalka 316 příspěvků 18.12.11 01:09

díky za další příspěvek
kůže jsem už čistila, Norit se osvědčil a normálně jsem to nacpala do pračky na vlněný program
Vypralo se krásně, usušila jsem volně rozložené a v pohodě
není to zplihlé, jen ten spodek dole je trochu tvrdší, ale také to byly starší kůže, takže to nevadí, časem trošičku změkly

Sušičku nemám,ale věřím, že z ní je to ještě lepší
tak toto moje zkušenost

Renčula0
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 03.06.13 11:44

Holky, ale jak jí pročísnout? Máme ji takovou vatovitou, uleženou…Jaký hřeben na to existuje? Nebo jak docílit, aby vypadala jako nová? Nebo prostě už dosloužila? Díky.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 03.06.13 11:52
@Renčula0 píše:
Holky, ale jak jí pročísnout? Máme ji takovou vatovitou, uleženou…Jaký hřeben na to existuje? Nebo jak docílit, aby vypadala jako nová? Nebo prostě už dosloužila? Díky.

ideal je kartac na psy…takovy ten drateny na dlouhosrste hunate psy..neco takoveho http://www.zbozi.cz/…dreveny-1ks/

Jazune
Kecalka 367 příspěvků 03.06.13 11:55
@Renčula0 píše:
Holky, ale jak jí pročísnout? Máme ji takovou vatovitou, uleženou…Jaký hřeben na to existuje? Nebo jak docílit, aby vypadala jako nová? Nebo prostě už dosloužila? Díky.

Já to češu kartáčem na vlasy - mám takový hodně hustý s kančími štětinami. Jde to tím krásně, ale záleží taky asi na stavu. Pokud bude hodně zplstnatělá, tak už se zní nová neudělá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >