Jak vyčistit plíseň z hadice odsávačky mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanaJZ
Nováček 1 příspěvek 14.10.18 21:45
Jak vyčistit plíseň z hadice odsávačky mléka?

Dobrý den, koupila jsem použitou odsávačku Medela Swing a při čištění jsem zjistila že v hadičce, která vede k motoru je plíseň. Vím že přes hadičku mléko nejde ale i přesto by neměla být plíseň v žádné části. V hadičce je moc malá dírka na vyčištění a proplachování vodou nepomáhá. Můžete mi poradit jak by se to mohlo dát vyčistit? Jaký přípravek by odstranil plíseň a zároveň byl neškodný? Děkuji za rady

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2406 příspěvků 2 inzeráty 14.10.18 21:49

@JanaJZ vyhodit a koupit nový set na odsávání (stojí cca 350,–). Plíseň je fakt prevít a může to být všude.

andelinka1
Kecalka 132 příspěvků 14.10.18 21:53

Na Medelu se dá koupit nová hadička.

Uživatel je onlinejana2381
Kecalka 298 příspěvků 14.10.18 21:54

@JanaJZ ja ji mela hned za tou koncovkou, tak jsem vzala slabe paratko, namotala vatu (ale jen trosicku) a cistila. Slo to, ale jednou pri tom vytahovani mi ta vata zustala vevnitr. Musi se namotat slaba, delsi vrstva a pri vytahovani si tu vatu pridrzet. Taky jsem s tim zapasila. Nic rychlejsiho a ucinejsiho jsem neobjevila. Pokud je plisen dal, tak to neporadim.

Uživatel je onlinecverunka
Závislačka 2603 příspěvků 14.10.18 21:55

Zkusila bych prostříkat Sanytolem a pořádně propláchnout.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 45 inzerátů 14.10.18 21:59

Vyvařila bych v octové vodě.

dyňa
Kecalka 270 příspěvků 14.10.18 22:03

Ja tam mela taky plisen a nejlepsi je na to ta chlupata tycinka-maji to v tabaku na cisteni dymek nebo v papirnictvi na skladani „zviratek“.

tini
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 6 inzerátů 14.10.18 22:58

Zkusila bych tablety Milton

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 14.10.18 23:11

Nijak. Plíseň je prorostlá do hmoty plastu a už ji neodstraníš. Můžeš ji zneškodnit sterilizací varem, ale ty černé fleky tam budou pořád. Správně bys to měla vyhodit a koupit novou hadičku.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5316 příspěvků 15.10.18 03:22

Jestli je to na konci,co kdyz kus proste ustrihnes? :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >