Jak vyčistit plynový gril?

398
30.5.16 09:20

Jak vyčistit plynový gril?

Moc zdravím, pořídili jsme si na zahradu plynový gril a já nyní řeším otázku, jak ho nejlépe vyčistit a čím? Moc děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49230
30.5.16 09:44

Plynový nemáme. Ale na čištění grilu nejraději pouzivame ty kuchyňské vlhčené ubrousky z Lidlu. Mohly by se hodit i na ten plynový.
My máme teda na uhlí. Takže se první musí vysypat do popelnice a pak vše šetřit téma vlhcenyma. To jde hezky a nakonec prelestit hadrou namocenou v jarove vodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4378
30.5.16 09:49

@maluvka Záleží na tom, co čistíš. Litinový rošt například jenom kartáčem, nerezový čímkoli, na poklop lze použít něco na připáleniny, ale záleží na materiálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
398
30.5.16 10:58

Mám tento gril:
http://www.mountfield.cz/…ial-2grl2039

a na internetu jsem objevila tohle, ale nevím, jestli je to opravdu
tak účinné, neví někdo?
http://www.peceodomov.cz/…remover.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
3.10.16 14:56

Obnovuji téma, máte někdo nějaké zaručené fígle jak čistit všemožné druhy grilů? Jde mi primárně o venkovní, ne ten domácí elektrický, ale plynový/na uhlí/elektrický venkovní normálně s roštem. Případně jestli máte nějaké dobré zkušenosti s konkrétními kartáči, zatím mi příjde, že po každém čištění vyhodím skoro celou sadu kartáčů do koše, protože jsou nepoužitelné a čištění zabírá hrozného času :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
3.10.16 15:04

@Nimie máme plynový na lávové kameny a vždy tedy grilujeme na alobalu; pak máme ještě možnost grilovat na dřev. uhlí, a tam na tu mřížku taky dávám alobal na grilování. osobně se mi hnusí pokládat jídlo na nečištěnou mřížku a když si představím, že bych tu mřížku měla čistit, tak to by mě omyli. Alobal po grilování pěkně sbalím do kuličky a vyhodím a je vyčistěno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
3.10.16 15:14
@redbulka píše:
@Nimie máme plynový na lávové kameny a vždy tedy grilujeme na alobalu; pak máme ještě možnost grilovat na dřev. uhlí, a tam na tu mřížku taky dávám alobal na grilování. osobně se mi hnusí pokládat jídlo na nečištěnou mřížku a když si představím, že bych tu mřížku měla čistit, tak to by mě omyli. Alobal po grilování pěkně sbalím do kuličky a vyhodím a je vyčistěno.

Aha, alobal nechci, to pak postrádá gril smysl. Ale díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4378
3.10.16 15:45

@Nimie Záleží na tom, jaký je rošt. Na litinový používám kartáč triangle od webra, stačí jeden na sezónu, a ještě jeden jemný asi za 100 z obi. Gril nechám vypálit a ještě horký (rukavice nutné) kartáčuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
3.10.16 15:49
@Pedro 00 píše:
@Nimie Záleží na tom, jaký je rošt. Na litinový používám kartáč triangle od webra, stačí jeden na sezónu, a ještě jeden jemný asi za 100 z obi. Gril nechám vypálit a ještě horký (rukavice nutné) kartáčuju.

Rošt jde vyčistit ze všeho nejlíp, mě jde spíš o ty zbylé povrchy. Ten rošt jsem zmínila spíš aby se to nezaměňovalo s takovým tím domácím topným kamenem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4378
3.10.16 16:15

@Nimie Co na tom chceš čistit? Na poklop je nějaký sprej, pod roštem to jenom občas oškrábu. Ale univerzální návod na všechny typy a varianty grilů nemám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama