Jak vyčistit pračku - špínu pod gumou

Anonymní
2.7.20 10:37

Jak vycistit pračku - špínu pod gumou

Jak vycistit toto?
Naše pračka odešla, ale měli jsme ve sklepě ještě jednu pračku po dědovi, kdyby se ta naše jednou rozbila.
Ale koukala jsme se na ni, a je dělá špinavá. Jak to vycistit?

Uvažuji, jestli se nevyplatí koupit rovnou nová. :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16910
2.7.20 10:54

Savo to vezme a ušetříš. Nalila bych i do bubnu a zapla na vyvařování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
2.7.20 10:56

To je asi vrchem plněná že? Já nedám dopustit na ocet - pusť nejdejší program na vyvářku, dovnitř hoď nějaký starý hadr a nalij láhev octa. To ti vyčistí „vnitřnosti“ pračky. A tu gumu, co máš na fotce bych vzala taky teplým octem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6416
2.7.20 11:01

Pravou dat na vyvářku s octem/Savem/cisticem a ta vrchní guma tu omyj hadrem s octem nebo jarem, kde je problém? Hergot ženský to fakt neumíte použit hlavu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 12:08

@Natálka26 no já se třeba bojím dát savo dovnitř, aby se něco nestalo s hadickou nebo tak něco. :nevim: rádis se zeptám l, než něco podelat.
Vevnitř jsem to už vycistila.

A ano, je to plněné ze shora.

• Nahlásit
  • Citovat
3447
2.7.20 13:01
@Anonymní píše:
Jak vycistit toto?
Naše pračka odešla, ale měli jsme ve sklepě ještě jednu pračku po dědovi, kdyby se ta naše jednou rozbila.
Ale koukala jsme se na ni, a je dělá špinavá. Jak to vycistit?Uvažuji, jestli se nevyplatí koupit rovnou nová. :zed: :zed: :zed:

No s tím vyvářením sava bych byla taky opatrná..já jsem nalila do vany odapadu louh a horkou vodu a a ten žár mi zničil odpadní trubku od odtoku a ne není to žádná stoletá, ale pár let, takže kombimnace žíraviny a hodně horké vody bych se taky bála..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
2.7.20 13:06

Manžetu musíš nejdřív sundat. Nemá vůbec žádný smysl ji nějak šmrdlat okolo. Pak záhyby jednoduše vyčistíš v saponátu kartáčkem. Do pračky můžeš dát jakoukoli domácí chemii. Není v ní nic, co by se mohlo poškodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
2.7.20 13:37

@JTom ta guma se může sundat jo? Bojím se, že bych ji pak nevrátila zpět.
Já jsem vsem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
2.7.20 13:42

*opatrná :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
2.7.20 20:02

Je tam jen namáčknutá. Bez sundání se nedá v záhybech vyčistit. Je také potřeba zkontrolovat, jestli není někde prasklá. Je to běžný náhradní díl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16910
2.7.20 21:42

@lilith1 Mně Savo doporučil opravář. Jednou za půl roku nalít Savo na hadry na podlahu a dát na vyvářku. Pračka je čistá a nesmrdí. dělala jsem to i s octem, ale Savo je účinější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
3.7.20 09:36

@JTom tak já to tedy jen nadzdvihnu a starším kartáčkem na zuby a čistícím prostředkem drhnu, pak to jen poleju vodou a je to. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1211
3.7.20 13:26

Mám stejný problém u pračky s vrchním plněním. Několikrát jsem vyvařovala s octem a bez úspěchu :think: Je to úplně přilepené na gumě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama