Jak vyčistit skvrny od pampeliškového mléka

1
19.5.16 10:25

Jak vyčistit skvrny od pampeliškového mléka

Zdravím,
nedávno byl den matek, a proto jsem chtěl své mamince koupit kytku, ale podle Murphyho zákonů samozřejmě všechna květinářství byla zavřená. Když jsem šel smutný domu, cvaklo mi hlavou No jasně, vždyť jdeš kolem pampeliškové louky! Natrhal jsem krásnou velkou kytici, ale co čert nechtěl, stonky jsem se dotknul nového trika, takže mám hnědé fleky po celém břiše. No a otázka za zlatého bludišťáka, jak to dostat z toho trika pryč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24467
19.5.16 13:05

Podle mě - nijak.
Dcera si tak zaflákala nové tepláky (pletly s holkama věnečky), takže jsem jí pak kolem těch koleček dokreslila kytičky a bylo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9425
19.5.16 13:10

To není na bludišťáka ale rovnou na Nobelovku… ještě mi nikdy nic nezabralo, dcera odrovná každé jaro 2-3 trika…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
19.5.16 13:37

@krivulak namoč to do žlučového mýdla nebo mýdla z jelenem, důkladně ty skvrny potři a nech to přes noc působit, pak normálně vyper.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6790
19.5.16 19:33

Pokud bych něčemu ještě dala šanci, tak jedině žlučovému mýdlu (v drogérii kolem 80,–), pořádně potřít, nechat několik hodin působit, propláchnout, pokud nezmizí, tak několikrát zopakovat. Ale je dost možné, že to dolů nepůjde, to potom nezbyde nic jiného než koupit fixy na textil a pomalovat si tričko, jako by to bylo schválně :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
19.5.16 20:54

Jeden recept bych měla, na pampelišky jsem ho tedy nezkoušela, ale funguje to i na červenou řepu. Flek hodně namočit teplou vodou, musí na něm voda stát. Posypat kyselinou citronovou (případně vymačkat citron) a hned na to jedlou sodu. Nechat klidně hodinu. Postup lze opakovat, zatím se mi nestalo, že by to udělalo flek na oblečení. Ale je to na tobě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama