Jak vyčistit vanu od heřmánku?

3.7.15 21:36

jak vycistit vanu od hermanku?

Ahoj, delala jsem synovi koupel v hermanku a nejak me nenapadlo, ze muze barvit, takze mam celou vanu zlutou. zkousela jsem vsechny cistidla, co tu mam, jar, citron, sul.. nic moc nepomohlo. poradite neco? dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.7.15 21:41

Z jakého materiálu je vana? Z plastové mi barva z bylinek pouští mechanicky, jde to vydrhnout houbičkou na nádobí jen vodou, bez čistidel, i když většinou kvůli mytí vany nějaké mýdlo přidám.
Smaltovaná nevím, u babičky se dělaly dlouho bylinkové koupele denně a vana do bíla umýt nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.15 21:48

@Suzuveverka no nestras :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
3.7.15 21:51

Hmmm, tak já jsem ve smaltové vaně dělala jednou a taky smůla, po čase se to dostalo do fáze, že to nebylo znát na první pohled, muselo se fakt zadívat, ale i tak, už „bílá“ nebyla… Jsem hlavně blbka tu vanu hnedka ani nevypustila, kluka jsem osušila, dala spát atd a pak po době mi cvaklo, že jsem zapomněla vypustit vodu a už to bylo v loji… Takže pak už byla koupel pouze v plastové vaničce (taková ta pro mimča).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1610
3.7.15 22:05

A co cif?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
3.7.15 22:11
@my_nickname píše:
Ahoj, delala jsem synovi koupel v hermanku a nejak me nenapadlo, ze muze barvit, takze mam celou vanu zlutou. zkousela jsem vsechny cistidla, co tu mam, jar, citron, sul.. nic moc nepomohlo. poradite neco? dekuji

Domestos nebo cif bych zkusila :nevim:

• Citovat
  • Upravit
3.7.15 22:18

@my_nickname Nechci strašit, jen píšu zkušenosti :-) Jestli to jde, udělej příště bylinky do dětské vaničky nebo nějakého plastového lavoru. U babičky dlouhodobé bylinkování úplně rozežralo smalt, povrch vany je teď hrubý a žlutý. Ale tam se estetika neřeší a celý dům včetně koupelny je zralý na kompletní rekonstrukci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
688
3.7.15 22:22

@my_nickname
My máme doma vanu, která je 2× tak stará jako já :roll: a bábi měla ráda bylinkové a sírové koupele. Takže když jsem převzala domácnost tak bílá nebyla ani náhodou. Teď už zase je. :P

Používám přípravek Frosch kuchyně se sodou + trošku poprášit klasickým práškem na vany. Nejlépe s citrónem. Může být Bref, Ata nebo Ava. Radši hrubší. Tyhle mám vyzkoušené jako spolehlivé.

V případě že neseženeš Frosch, dá se jako náhrada použít i tekuté desinfekční lékařské mýdlo Isana (prodává Rossmann) s červeným křížkem, JINÉ NE! + také v kombinaci s těmi klasickými prášky.

Tohle používám už nějakou dobu a vana přímo září. Jen jsou docela trapas ty zažloutlejší dlaždičky na stěnách kolem. Ty už asi nevybělím, protože ty se umývají mnohem méně často. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
688
3.7.15 22:24

@JayLee
Cif mně moc nepomohl a je ho hrozná spotřeba. :nevim: Domestos NEEE, sežere to smalt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.7.15 00:14

@hellivete diky! zitra vlitnu do obchodaku a neco musim sehnat. vypada to fakt osklive :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama