Jak vyčistit z hrnků skvrny od lžičky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Želvuška Eluška
Povídálka 35 příspěvků 13.02.19 11:03
Jak vyčistit z hrnků "skvrny" od lžičky?

Ahojky :mavam: mám skoro na všech hrnkách takoby fleky a tahy od míchání lžičkou. Některé hrnky mám třeba oblíbené a dost mě to štve :roll: :lol: čím čistíte? Pokud to jde vůbec dolů :lol:

Reakce:
pocker
Kecalka 348 příspěvků 13.02.19 11:09

@Želvuška Eluška napadla mě jedlá soda, tím to nejde?

Elzaaa
Kecalka 131 příspěvků 13.02.19 11:22

Ja dam do mycky, do spodniho kose na nejvic stupnu a umyjou se i ty skvrny od lzicek.

nozu
Extra třída :D 12108 příspěvků 13.02.19 11:23

Mě to nebere ani myčka. Dělá mi to jeden nekvalitní hrnek.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 13.02.19 12:03

Zkus perkarbonát sodný. Nasypeš cca 2-3 lžičky, zaliješ vroucí vodou (hrnky měj postavené ve dřezu, strašně to pění!), bude to divoce bublat a pěnit, necháš tak, až to dopění, opláchneš. Báječně to čistí konvice od usazenin od čaje, kafe atd, tak si myslím, že by to mohlo zabrat i na ty fleky od lžiček.

Elzaaa
Kecalka 131 příspěvků 13.02.19 12:07

@nozu je pravda ze me to taky delaji jen dva hrnicky a ty teda nejsou nic moc kvalita. Na ostatnich to skvrny nezanechava

Želvuška Eluška
Povídálka 35 příspěvků 13.02.19 13:01
@klamonožka píše:
Zkus perkarbonát sodný. Nasypeš cca 2-3 lžičky, zaliješ vroucí vodou (hrnky měj postavené ve dřezu, strašně to pění!), bude to divoce bublat a pěnit, necháš tak, až to dopění, opláchneš. Báječně to čistí konvice od usazenin od čaje, kafe atd, tak si myslím, že by to mohlo zabrat i na ty fleky od lžiček.

Díky moc, vyzkouším :oops: :kytka:

Želvuška Eluška
Povídálka 35 příspěvků 13.02.19 13:02

Právě že myčka mi to vůbec nesmyje :think: a to myslím, že nádobí mám docela kvalitní :nevim:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 13.02.19 14:51

Uplne teda nevim jake skvrny mas na mysli, ale na hrnek od caje funguje dobre citron. Mam svuj hrnek pouze na caj a mam rada kdyz na hrnicku jde videt, ze ho ma nekdo rad :oops: :lol: na normalnich hrnkach fleky ale nemam :nevim:

Želvuška Eluška
Povídálka 35 příspěvků 13.02.19 15:01

Ja myslím, že to dělá jen na keramických hrnkách, na porcelánový asi ne

hapolda
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 13.02.19 15:07
@Želvuška Eluška píše:
Ja myslím, že to dělá jen na keramických hrnkách, na porcelánový asi ne

To asi jo, ten muj cajovej je keramika

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >