Jak vydržet do rozvodu v jedné domácnosti ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 21:23
Jak vydržet do rozvodu v jedne domácnosti ?

Po 14 letem manželství procházíme hlubokou krizí, která zřejmě vyústí v rozpad nasi rodiny. Prekonali jsme spoustu těžkých chvil i problémů, ted je ale jediné na čem se shodneme rozvod. Máme dvě děti, z toho jedno malinké a má otázka pro ty, co mají podobnou zkušenost nebo si tímto prošly je, jak vydržet ve společné domácnosti dokud se nerozvedeme (dohodli jsme se, že žádost bude podána jakmile se vrátím do pracovního procesu, čili nejdříve za rok a půl) když se denně velmi ostre hadame, atmosféra je velmi napjatá, já už se bohužel neovládám před dětmi, mám vyloženě averzi. Manžel je cholerik, výbušny takže na to jsou děti bohužel zvyklé, nicméně že kricim už i já, na to zvyklé nejsou a velmi mne trápí, že tímto musí s námi dvěma, kteří jsme to nezvládli, procházet.
Děkuji za slušné rady bez rypani.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Khalesi
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 14.01.17 21:30

To nedáte. nejde to mezi lidma co se nehádají a vy dva jste vztekliny… už tak to šíleně odnesou děti, jen to že se rozvádíte a budou to muset skousnout ve svých hlavách a ještě mají přihlížet takovým výbuchům??? nikdy. K rodičům, na chalupu, ke kamarádce, do pronájmu s někým dalším…

jsem rozvedená týden! odstěhovala jsem se ihned po zjištění nevěry, k rodičům. další dva měsíce vozila věci a ted už jen vymyslet kam se vrtnu až se finančně postavím na vlastní nohy. díkybohu za moje rodiče, to ano ale kdyby to nešlo k nim tak zkouším kamarádky-na dobu určitou.

nezůstala bych v jednom bytě kor na tak dlouho v takové situaci plus jak se k sobě chováte. to ty děti mají príma příklad jak se chovat mezi sebou…ale to asi víte…

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 14.01.17 21:32

@Trispinta Vydržet kdo? Vy nebo děti? Jste dospelí lidé, tak se tak chovejte, aby tím děti netrpěly. To je jediná možnost. Nebo chceš, aby byly stresované vaším chováním další rok a půl? To snad ne.

Helileli
Závislačka 2954 příspěvků 14.01.17 21:33

Proc byste meli setrvavat v jedne domacnosti? Normalne podej zadost o rozvod, stanoveni alimentu, najdi si bydleni ci chlap, pripadne pozadej o prispevek na bydleni, dohodnete se s muzem na styku tak, abys mohla jit na brigadu a neco si privydelat. Ty deti se od vas odstehvat nemuzu a musi v tom zit, kvuli nim byste t meli vyresit a ne to nechat vyhnivat

nostress
Extra třída :D 13389 příspěvků 14.01.17 21:37

Vzhledem k tomu, že máte malé děti, bych doporučovala si spolu sednout, a pokusit
se domluvit na nějakých provozních pravidlech. Třeba formou rozpisu, co kdo a kdy bude dělat. Taky by stála za pokus návštěva manželské poradny. Měli by jste si navzájem vyhlásit „stop stav“, a začít komunikovat jinak. Chovejte se k sobě jako by jste byli cizí. Něco, jako v práci ke kolegům. Tam vám taky jistě nesedí zdaleka každý, někdo vás třeba i hodně irituje, ale přesto ho slušně pozdravíte, pokud něco potřebujete, poprosíte, a poděkujete. Začněte vědomě na této úrovni komunikace, už kvůli dětem. Rodiči budete už napořád, v tom vám žádný rozvod nepomůže. V zájmu dětí se naučte už teď spolu korektně vycházet. V budoucnu to velmi oceníte.

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 14.01.17 21:37

Chudáci děti :( žít v něčem takovém musí být hrozné, musí tím hodně trpět… sama jsem si zažila něco podobného ze strany otce, křik a hádky a nesla jsem to psychicky dost zle, to dítě to poznamená. Každopádně nevím, jaké rady bys tady chtěla dostat, pokud se nejste schopni ovládat ani kvůli těm dětem… co jiného už by vás mělo přimět k tomu, abyste se k sobě chovali slušně?

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 21:42

Děkuji, máte pravdu. Vůči dětem je to strašné, až teď jak to po sobě čtu to vidím. Asi je dobré mít názor zvenčí, nikdo to totiž neví, hrajeme si na šťastnou a fungující rodinu, doma se pak dějí věci, ze je mi z toho zle stále. Manžel nepodařilo žádost, nechce být tím, kdo rozvraci rodinu a ja potřebuji nakopnout, jelikož mi neustále opakuje, že na to stejně nemám vzít dětem rodinu :(.Poslední léta jsou náročná psychicky i v ostatních věcech a ja potrebuji sebrat zbytek sil a opravdu to udělat. Děkuji za Vaše reakce.

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 21:48
@nostress píše:
Vzhledem k tomu, že máte malé děti, bych doporučovala si spolu sednout, a pokusit
se domluvit na nějakých provozních pravidlech. Třeba formou rozpisu, co kdo a kdy bude dělat. Taky by stála za pokus návštěva manželské poradny. Měli by jste si navzájem vyhlásit „stop stav“, a začít komunikovat jinak. Chovejte se k sobě jako by jste byli cizí. Něco, jako v práci ke kolegům. Tam vám taky jistě nesedí zdaleka každý, někdo vás třeba i hodně irituje, ale přesto ho slušně pozdravíte, pokud něco potřebujete, poprosíte, a poděkujete. Začněte vědomě na této úrovni komunikace, už kvůli dětem. Rodiči budete už napořád, v tom vám žádný rozvod nepomůže. V zájmu dětí se naučte už teď spolu korektně vycházet. V budoucnu to velmi oceníte.
/citace]

Děkuji za velmi pěkný návrh, bohužel to nelze zrealizovat. Manžel provokuje hádky zásadně za přítomnosti děti, rozumně se s ním dá hovořit pouze vecer, to já se ale raději pakuji a mizím z cesty. Nemám chuť s ním už cokoliv řešit;jde mi jen o to se slušně bavit o provozních věcech během dne když má volno, případně se ignorovat, což on ale nedokáže snad ani den.

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 14.01.17 21:50

@Trispinta vzít dětem rodinu je myslím menší zlo, než je nechat žít v podmínkách, kdy na sebe máma s tatou křičí, jsou na sebe hnusní a doma je dusná atmosféra. Odejít od sebe bude lepší ;)
EDIT: „vzít dětem rodinu“ v uvozovkách, předpokládám, že styk s otcem dětem zakazovat nebudeš, pokud se aspoň k nim chová slušně

Příspěvek upraven 14.01.17 v 21:53

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 21:50
@Tris123 píše:
Chudáci děti :( žít v něčem takovém musí být hrozné, musí tím hodně trpět… sama jsem si zažila něco podobného ze strany otce, křik a hádky a nesla jsem to psychicky dost zle, to dítě to poznamená. Každopádně nevím, jaké rady bys tady chtěla dostat, pokud se nejste schopni ovládat ani kvůli těm dětem… co jiného už by vás mělo přimět k tomu, abyste se k sobě chovali slušně?

To pravé nevim. Sama jsem s rozvedené rodiny s velmi složitými vztahy, nikdy jsem nechtěla, aby tím procházely i mě děti, bohužel asi to nepůjde jinak

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 21:51
@Tris123 píše:

To pravé nevim. Sama jsem s rozvedené rodiny s velmi složitými vztahy, nikdy jsem nechtěla, aby tím procházely i mě děti, bohužel asi to nepůjde jinak

ivašot.
Kelišová 6558 příspěvků 14.01.17 21:51
@nostress píše:

Moc hezky a rozumně napsáno :palec:

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 14.01.17 21:56
@Trispinta píše:
To pravé nevim. Sama jsem s rozvedené rodiny s velmi složitými vztahy, nikdy jsem nechtěla, aby tím procházely i mě děti, bohužel asi to nepůjde jinak

To já si jako dítě nejednou říkala, ať se naši raději rozvedou, než žít v tom dusnu :?

nostress
Extra třída :D 13389 příspěvků 14.01.17 22:01
@Trispinta píše:
@nostress píše:
/citace]Děkuji za velmi pěkný návrh, bohužel to nelze zrealizovat. Manžel provokuje hádky zásadně za přítomnosti děti, rozumně se s ním dá hovořit pouze vecer, to já se ale raději pakuji a mizím z cesty. Nemám chuť s ním už cokoliv řešit;jde mi jen o to se slušně bavit o provozních věcech během dne když má volno, případně se ignorovat, což on ale nedokáže snad ani den.

Tak se s ním pokus domluvit večer aspon na něčem. Změň přístup vůči němu. Nekřič, mluv na něj v klidu a věcně. Pokud začne křičet, nereaguj na něj a odejdi z místnosti. Jestli naopak on udělá něco pro tebe, nebo děti, nezapomeň to ocenit aspon poděkováním, a schválně řekni dětem, „tatínek je hodný, viďte, on pro nás udělal to a to…“.Ze začátku to půjde ztuha, ale kdoví, třeba se to časem zlepší. A jaký je důvod jeho hádek před dětmi?

Trispinta 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 22:10
@nostress píše:
Tak se s ním pokus domluvit večer aspon na něčem. Změň přístup vůči němu. Nekřič, mluv na něj v klidu a věcně. Pokud začne křičet, nereaguj na něj a odejdi z místnosti. Jestli naopak on udělá něco pro tebe, nebo děti, nezapomeň to ocenit aspon poděkováním, a schválně řekni dětem, „tatínek je hodný, viďte, on pro nás udělal to a to…“.Ze začátku to půjde ztuha, ale kdoví, třeba se to časem zlepší. A jaký je důvod jeho hádek před dětmi?

Jakýkoliv, co mu zrovna přiletí přes nos, to asi nemá cenu více rozepisovat. Chápu Vaši, věřte mi, ale, že je pro mne nesmírně těžké takový krok udělat. Nechala jsem si léta lecos líbit pro klid a az teď jsem zjistila, že když začnu být tvrdá a branim se, nedovolí si tolik když to nechám být a ustupuji. Proto také je už těžké s ním mluvit v klidu a na večerní rozhovory nemám chuť. Možná bych se ještě měla zkusit premoct kvůli dětem, ale asi čekám ustupek od něj nebo já už vlastně ani sama nevím…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >