Jak vyhubit mšice ve foliáku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7277
2.7.12 15:35

Jak vyhubit mšice ve foliáku???

Potřebuju poradit, jak vyhubit mšice ve foliáku. Mám je hlavně na paprikách a trochu na rajčatech. Nejprve jsem je zkoušela vykouřit cigaretovým dýmem, pak postřik pirimorem, ale oboje celkem bez úspěchu. Nevím, jestli zkoušet další chemii, protože rajčata se už začínají barvit. Poradíte, co pomohlo vám, fakt už jsem bezradná, mrchy jedny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24722
2.7.12 15:40

http://www.e-agro.cz/…lec/d-70815/ my stříkáme tímto, ochranná lhůta je tam 7 dní, to se dá zvládnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
2.7.12 15:47
@Pipet píše:
http://www.e-agro.cz/…lec/d-70815/ my stříkáme tímto, ochranná lhůta je tam 7 dní, to se dá zvládnout…

ano přesně to na mrchy pomáhá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
2.7.12 15:50

Taky mospilan…nic jinyho uz poradne nezabira…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15966
2.7.12 15:55
@šamotka píše:
Potřebuju poradit, jak vyhubit mšice ve foliáku. Mám je hlavně na paprikách a trochu na rajčatech. Nejprve jsem je zkoušela vykouřit cigaretovým dýmem, pak postřik pirimorem, ale oboje celkem bez úspěchu. Nevím, jestli zkoušet další chemii, protože rajčata se už začínají barvit. Poradíte, co pomohlo vám, fakt už jsem bezradná, mrchy jedny.

Jestli chcete něco biologického s nulovou ochrannou lhůtou: http://www.biocont.cz/…rodukty.html

Aphidius colemani: http://www.biocont.cz/…talog/29.pdf

Příspěvek upraven 02.07.12 v 15:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
2.7.12 15:57

@eumedon otazkou je jestli to zahubi msice..moje mamka strikala necim bio 2× a msicim se to tuze libilo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15966
2.7.12 15:58

@mikitaa A koupila to v supermarketu, že? Parazitické vosičky se nestříkají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Metamorphosis
2.7.12 16:07

Nasázela bych nakvetlou levanduli - tu ty mrchy nesnáší, zbavila jsem se jich tak na růžích, když klasický postřik zcela nezabíral (furt se ty sviňuchy vracely :cert: )
No a sousedi na chalupě stříkají směsí mléka s vodou (jen nevím, zda poměr je 2:1 či 1:2) a taky ok, používají to i na rajčata a jinou zeleninu, aby neplesnivěla.. Jen si myslím, že na postřik již napadených rostlin to nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
9454
2.7.12 16:09
@Amber_1977 píše:
Nasázela bych nakvetlou levanduli - tu ty mrchy nesnáší, zbavila jsem se jich tak na růžích, když klasický postřik zcela nezabíral (furt se ty sviňuchy vracely :cert: )
No a sousedi na chalupě stříkají směsí mléka s vodou (jen nevím, zda poměr je 2:1 či 1:2) a taky ok, používají to i na rajčata a jinou zeleninu, aby neplesnivěla.. Jen si myslím, že na postřik již napadených rostlin to nebude.

to musi ale v teple pekelne smrdet ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9454
2.7.12 16:09
@eumedon píše:
@mikitaa A koupila to v supermarketu, že? Parazitické vosičky se nestříkají.

co to bylo ti nepovim…ale vim ze mi to hlasila ze bude mit bio rajcata a nakonec nemela nic :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7277
2.7.12 16:14

Prdím na to, jdu pro mospilan. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Metamorphosis
2.7.12 16:15

@mikitaa Mléčný postřik jo :D Levandule teda taky - ale jsou lidi, kterým to přijde jako hezká vůně :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Metamorphosis
2.7.12 16:15
  • Citovat
  • Nahlásit
9454
2.7.12 16:34

@Amber_1977 levandule mi voni..tu mam rada..akorat ty sazenice jsou krapet drahy :mrgreen:… ale spis to mliko…staci kdyz mi v konvi nebo dojicim kyblu zustane par kapek na ktery zapomenu a je to humus smradlavej v tomto pocasi…takze pro me hrozna predstava ze si tim dobrovolne zamorim zahradku :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Metamorphosis
2.7.12 21:07

@mikitaa Co vím, tak on to používá hlavně kvůli plísním, ale prý to funguje i na mšice. A vzpomněla jsem si, je to 1 mlíko : 2 vody - teda ale ve skleníku bych teda asi taky nechtěla :mrgreen:
No, jinak ty levandule - nic levného, ale zase je to na furt.. A když to někomu voní.. Já bych tedy radši možná radši to mlíko :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat