Jak vyjít na MD s manželem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  20.12.03 23:36

Ahoj, potřebovala bych poradit… Máme osmiměsíčního chlapečka, kterého jsem s manželem moc chtěli. Problém je ten, že manželovi se od okamžiku porodu zdá, že o sebe nedbám, nejsem atraktivní apod. Skoro každý den na mě něco vidí, i když se mi zdá, že nemá pravdu, jen se prostě nedokáže smířit s rolí otce.. Třeba dvakrát za měsíc si o víkendu postěžuje na to, že by šel někam „pařit“. Je mu 28, takže bych čekala, že už je na dítě připravený. Podotýkám, že dřív jsme bez malého žili úplně obyčejně, skoro jsem na akce nechodili. Vůbec nevím, co ho to napadá.....

Potřebovala bych poradit, jak náš vztah zlepšit a zeptat se vás na vaše zkušenosti, co s tím.

Děkuji moc

Zuzka

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  21.12.03 15:00

Ahoj,

já mám podobný problém. Taky máme miminko a já ač mám stále chuť na sex, jsem po celém dni, kdy vařím, uklízím, peru a předně se starám o mimčo, večer tak zničená, že usnu jak lehnu. Takže mi manžel vyčítá, že se mu dostatečně nevěnuju. Ale kdy? Za celý den spinká 2× po půlhodině a to je tak na rychlovku bez pomazlení. Máme babičku, ale to není řešení na každý den. Bojím se, abychom se neodcizili. Zajímalo by mě, jak to řeší v ostatních rodinách. Jsem z toho všeho už opravdu unavená a smutná. :-[

Alice

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 23.12.03 10:42

Holky, jsem na tom stejně… Manžel si taky stěžuje, že se mu málo věnuju, ale když ho vyzvu, ať mi jde pomoci s nádobím, že si k němu budu moct přijít dřív sednout, tak se zašklebí jako kdybych po něm chtěla bůhvíco..

O tom, že musím být neustále namalovaná a načesaná (i doma) ani nemluvím. Jednou ke mě přišla kamarádka a šokovaně se ptala: Nejsi na odchodu? Já na to: Ne A proč seš teda doma namalovaná??? NEchtěla jsem jí říkat, že mi manžel nedávno sdělil - Když spolu někam jdeme, tak ti to sluší, ale proč se musím doma dívat na takovou čarodejnici??? (bez komentáře). Ale že se mu ta čarodejnice stará celý den o dítě a o domácnost??? To je přece samozřejmost. On dře v práci, já se doma poflakuju. Ach jo. Někdy je to k nepřežití.

U nás se to ještě stupňuje tím, že nemůžu téměř žádat pomoc rodičů (jsou v důchodu, času mají spoustu, hlídali by skoro každý den, kdybychom potřebovali), jenže manžel to prostě nesnese…

Takže já lítám jak pometlo a naši seděj doma, nemaj do čeho píchnout, ale pro vnouče si nesměj.Tragédie…

Hlavy vzhůru, třeba bude líp!

Ivča

Anonymni  23.12.03 12:15

ahoj holky,

jsem na tom stejně…Od porodu mi zůstaly 4 kg navíc a manžel má každodenní připomínky…Že se nesnažím zhubnout atd. Jenže já po celodenním maratonu s malou nemám náladu ani sílu dělat sedy lehy, zvlášť, když je manžel doma. Hlídání nemám žádné, rodiče i tchýně bydlí jinde. Jsem zoufalá z toho, že manžel nemá trpělivost, vždyť má malá jen 4 měsíce.

Jsem ráda,že jsem si mohla postěžovat :)

Helena

Anonymni  23.12.03 22:37

Čau vespolek, u mě je to stejný, jenže mi nezůstaly jen 4 kila po porodu, ale 8! Hubnout se nesnažím, nemám na to sílu, kojím nonstop (tak mi to připadá) už skoro 8 měsíců, v noci nespím souvisle déle než 3 hodiny a celý den známý kolotoč děcko, úklid, vaření atd… a blbý připomínky manžela, hlavně na moji postavu i na to, že si nestíhám doma upravit účes, že chodím v triku (přece nebudu chodit v bílý halence, když jsem po každém jídle poprskaná od mrkve a jiných blivazjků od hlavy až k patě.. a pak poblinkaná:) no hrůza děs, sex skoro nula, přiznám se, že mi to ani nechybí, jsem prostě vyčerpaná a naštvaná sama na sebe, že jsem tlustá, nepřitažlivá atd… budu se divit, až si manžel najde milenku, ach jo. A doma mi s ničím nepomůže, babičky jsou daleko, takže nefungujou. Jsem ale šťastná mamina, „zamilovaná“ do své dcerušky, akorát ten partnerský svazek neklape a nevím, jestli se to někdy zlepší, už to asi nikdy nebude jako dřív, prostě dítě ženskou změní.

Hodně sil a pevné nervy, musíme vydržet!

Martina

Anonymni  27.12.03 08:32

AHOJ mamulky,

když tady čtu o vašich trápeních, tak je mi z toho upřímně zle. Někteří chlapi fakt fungují jen na první signální.....Sama jsem ve 20 tt, tvář rozkvetlou jako v pubertě, kila jdou úspěšně nahoru, zadek úspěšně dolu…:-) Zatím je to mezi náma vpohodě. Sama si říkám, jestli mně přecijen potká něco podobného,ponesu to asi taky špatně, Jenže člověk nikdy neví. holt nám nezbude, než si trpělivě počkat, až nám prckové povyrostou, a pak hurá do sebe! Když Tě nikdo nepodpoří, podpoř se sama. Zvládneme to všechny, uvidíte.

Anonymni  27.12.03 21:39

Ahoj holky,

ja nastesti nemam problem, ze bych se manzelovi nelibila (spise naopak), ale nekdy jsem dost unavena a z toho podrazdena, coz manzel drive kritizoval, ale zkusila jsem fintu, ktera zabrala. Je to sice jen pro ty kdo alespon pres den uz nekoji. Nechte manzela s ditetem samotneho doma (jeste lepsi by bylo i pres noc to ale nemam zatim vyzkouseno) - uplne nejlepsi je na cely vikend. Mozna pak pochopi, co je to byt mamatata na 24 hod. ! Kdyt oni vubec netusi co mi musime vsechno zvladnout - uklidit, uvarit, vyprat, vyzehlit a samozrejme se starat o mimi (a to vsechno s minimalnim spankem).!!! :o Zkus te to a uvidite jestli manzel bude vecer oholen, najeden, nadobi umyto, uklizeno, mimi spokojene hajat a on na vas bude cekat v sexy pradle u romaticky prostreneho stolu - a to vsechno s usmevem na tvari a ocekavanim vasnive noci !!

Tak se mejte a nedej te se, drzim vam palce

Bubina

Anonymni  28.12.03 09:46

Ahoj holky,

to co píše Bubina občas praktikujeme, i když ne na dlouho. Například, když jdu k lékaři. Manžel pracuje doma a hrozně se pak diví, že s malou nic neudělá. Když odcházím, tak jí dám do ohrádky a je hodná jak andílek. Ovšem ve chvíli, kdy zjistí, že za mnou zaklaply dveře spustí jak siréna. Manžel musí opustit své místo u počítače a jít k ní. Takže po příchodu je najdu oba na zemi jak si hrají ( třeba 3 hodiny). Vítá mne se slovy :?No konečně, zas jsem nic neudělal.? Nechat ho tu celý den, tak asi zešílí. A to nemluvím o přebalování. Kdyby se pokakala, tak jí to snad radši nechá téct kolem nožiček ven než by ji přebalil.:-) Občas mu navrhnu, že si to vyměníme. On říká, tak jo, Ty půjdeš vydělávat a já se budu starat. Hahaha. To spíš vyhrajeme ve Sportce ty miliony, než by se chtěl starat. To by se asi divil, kdybych řekla : ?Tak jo.? a šla hledat práci.

Nemáme to jednoduché, co?

Ariana

Anonymni  28.12.03 12:48

Ahoj holky, to je mi vas lito, ze nemate me :-P

Mam trimesicniho chlapecka a desne rad se o nej staram. Nechapu co ma nektery manzel za problem s prebalovanim. Vzdyt na tom nic neni? Navic si s chlapeckem pri tom pekne zablbnem. (treba me pocura :-) ) Pravda je, ze ma zena je desne tolerantni a ja se ji na oplatku snazim vyjit co nejvic vstric? Treba do hospody jdu az pote co vykoupem a chlapecka ulozime do postylky. Pak si muzu parit az do rana, protoze v noci me stejne nepotrebujou. Holt druhy den je to pro me trochu tezsi, ale driv sem taky chodil z hospody rovnou do prace.

Holky nebudte meky! Na ty svy chlapky si pekne dupnete. Myslim si ze za vasi situaci si muzete oba. Netvrdte, ze nemate za cely den ani malou chvilku na sebe. Uceste se, nechodte doma ve vytahanejch teplakach, navonte se a skocte si zacvicit. Manzel to prece doma musi dve hodky s mimcem vydrzet. Kila po porodu nejsou takovy problem, pokud uvidi snahu se jich zbavit.

A rada na zaver: Pokud citite ze manzel nema po prichodu z prace nejlepsi naladu, nechte ho chvili byt, zeptejte se ho co v praci, politujte ho a az pak na nej spustte co vsechno vas broucek zas za den zvladnul a proved.

Vyrazte taky obcas spolecne na nejaky vylet. I s dvoumesicnim miminkem se da stravit vikend na horach. To dela divy.

Mejte se, drzim palce at ty svy chlapy zmaknete.

Petr

Anonymni  28.12.03 16:33

A nechceš se rozvést Petře?J Ba ne, dělám si srandu. Svého manžela bych nevyměnila ani za nic. Svojí holčičku má moc rád a je moc krásné vidět je, jak spolu dovádějí.

Ariana

Anonymni  28.12.03 17:56

Ahoj holky,tvrdě do nich !!!Chce to kompromis ! On pohlídá každý den dvě - tři hodiny mimi a vy se uděláte krásné,nebo jednou za týden bude s mimi celé odpoledne,pokud to pujde s krmením,a vy mu potom večer budete věnovat náležitou pozornost.No prostě ti chlapi musí poznat že výraz , mateřska dovolená vymyslel nějaký „odborník“ .Hlavně si ty řeči nepouštějte k tělu!Držím palce! Petra

Anonymni  30.12.03 16:07

Ahoj holky, když čtu vaše slova, jako bych se vrátila o pár měsíců zpět. Po tříleté mateřské jsem se v říjnu vrátila zpátky do práce a je mi fajn. Celé tři roky jsem se starala o malou a čekala na manžela, až dorazí z práce, aby mi s ní pomohl a abych měla taky trochu času na sebe. Nejprve jsem chodila na aerobic, ale dlouho jsem to nevydzžela. Stačilo, aby malá onemocněla a bylo po cvičení apod. Je hodný, malou má rád, ale domácí práce mu taky moc nevoní. Ovšem po mém nástupu do práce se musíme starat oba. A najednou je změna. Každý den vyzvedává malou ze školky a čekají až se já vrátím z práce. Takže neklesejte na mysli, ono to jednou skončí. Ale pojem ,,mateřská dovolená´´ bych zrušila.

Anonymni  18.02.04 19:51

Ahoj , když tu čtu o vašich problémech s portějšky tak se nestačím divit. Mro mého manžela jsem byla atraktivní i neupravená a o pár kg těžší.Nikdy jsem neslišela , že jsem tlustá , nebo dokonce že vypadám jako čarodějnice i když jsem kolikrát neměla náladu se upravovat a o cvičení ani nemluvě .Snad si vás nebrali pro vzhled , nebo snad ano , já bych se jich na to zeptala. Petr má v jednom pravdu ,proč by vám manželé nemohli pomoct , vždyť máte právo na chvilku pro sebe a na odpočinek ,pak z vás zase budou ty atraktivní dámy ,ale to záleží jen na vás a na toleranci vašich manželů . tak zlomte vaz a napište jak jste dopadli ,Niky. :-)

Anonymni  18.02.04 22:36

Ženský, přece se z těch chlapů nezblázníme! Souhlasím s Petrou a dodávám, hlavně nebuďte naštvaný na sebe. Každý dělá, co může. Však oni taky nejsou dokonalí - ani otcové, ani milenci, ani zaměstnanci, ani nevím co - a děláte jim snad vy kvůli tomu doma scény?

Myslím, že problém je v tom, že pro ně se konkrétně (co se každodenní rutiny týče) téměř nic nezměnilo (pořád chodí do práce. do hospody…). Jediná změna, kterou pozorují, je nedostatek původního domácího pohodlíčka (viz dříve zmiňovaná načesaná krasavice u romantické v večeře ve vycíděném bytě). A to víte, že taková věc bolí. A navíc těžce snášejí, že máte dalšího Miláčka ( tedy klasický oidipáček naruby…)

Hlavy vzhůru! Chyba není na vaší straně. Tvrdě do nich, ať i oni poznají, že život není peříčko.

My se doma taky navzájem prudíme. Kvůli nepořádku - mému extrémně čistotnému manželovi nezbývá, než si po příchodu z práce byt přeluxnout a kuchyň přetřít, protože já zkrátka nemám ani chuť ani čas - radši si hraju s chlapečkem nebo si čtu), A kvůli výchově - manžel chlapečkovi pouští televizi, což já oběma zakazuju … Zkrátka všude je něco, ale člověk se nesmí nechat vmanévrovat do něčeho, co mu nesedí nebo ho to trápí. Podmínkou je samožřejmě dobrá vůle mezi partnery a zájem na tom, aby tomu druhému bylo hezky. Pak jednou sleví jeden, příště druhý.

V.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 19.02.04 10:09

Děvčata,

asi všechny bychom chtěly mít doma muže jako je Petr. Ale co dělat v případě, že manžel pracuje od devíti dejme tomu do sedmi do večera, a málo kdy je doma před osmou večer? Jak mi může pomáhat, když se vrací po celodenních únavných jednáních, někdy i ve městech vzdálených kolem 200 km? V profesi, kterou dělá, nelze mluvit o dodržování osmihodinové pracovní doby ani náhodou. Zatím mimi nemáme, ale už teď mě děsí, jak budu vše stíhat a zvládat, vždyť v osm večer už bude mimi vykoupané a připravené ke spánku (doufám). Takže bude tatínka vídat pravděpodobně akorát o víkendu. Chtěla bych být upravená a štíhlá už kvůli sobě, ale nevím nevím :-( . Máte některá zkušenost s mužem, který by sice byl ochoten pomáhat a starat se, ale prostě přes týden není doma? A jak to zvládáte vy, když nejsou po ruce prarodiče?

Hajinka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama