Jak vyjít s negativním člověkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.04.18 14:14
Jak vyjit s negativnim clovekem?

Ahoj, prosim o radu. Jak vychazite s negativnim clovekem? Bohuzel je v mem zivote nekdo, kdo se chova dost nadrazene, rad provokuje a ceka na moji reakci, manipuluje tak, ze si svou chybu za zadnou cenu nechce priznat, naopak… dela vse proto, aby jsem se jako vinik citila ja. S nicim neni spokojeny, nesmi se mu nic rici a dost pomlouva. Bohuzel s tim clovekem musim nejak vychazet, takze kdyby jsem mohla…ano, hned ho poslu do haje, ale nejde to. Nemyslim si, ze by jsem byla nejak slaba a neumela se branit. Jen jsem jeste takoveho cloveka nepotkala a nevim si rady. :think: A jen chci podotknout, ze nijak neprovokuji. Jen mi prijde, ze cim vice se branim, tim je to horsi. Moc dekuju za kazdou radu, N.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9685 příspěvků 10.04.18 14:22

Já bych ho jednoduše ignorovala a nanejvýš bych se na něj usmála :lol:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 10.04.18 14:24

Tchýně nebo švagrová? :mrgreen:
Nejjednodušší je si tohle nebrat. Musíš se před takovým člověkem obhajovat? Nemusíš. Stačí říct „já to tak mám, já se tak rozhodla a vyhovuje mi to“. A nenechat se tím zatáhnout do diskuzí.
Stejně tak toho člověka neusvedcovat z jeho chyby, proč taky.
A omezit kontakt na nutné minimum.

Anonymní  10.04.18 14:25
@Petruna21 píše:
Já bych ho jednoduše ignorovala a nanejvýš bych se na něj usmála :lol:

No, to mi prave zatim moc nejde. Ale asi se k tomu budu muset nejak propracovat. Protoze jinak prijdu o nervy. :zed: :mavam:

Origamia
Stálice 99 příspěvků 10.04.18 14:40

Minimální kontakt, nejlépe žádný, to ale píšeš že nejde bohužel.

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 10.04.18 14:40
@Anonymní píše:
No, to mi prave zatim moc nejde. Ale asi se k tomu budu muset nejak propracovat. Protoze jinak prijdu o nervy. :zed: :mavam:

K tomu se sama nedopracuješ, chce to pomoc. Já doporučuju kineziologii.

nostress
Extra třída :D 12614 příspěvků 10.04.18 15:06
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim o radu. Jak vychazite s negativnim clovekem? Bohuzel je v mem zivote nekdo, kdo se chova dost nadrazene, rad provokuje a ceka na moji reakci, manipuluje tak, ze si svou chybu za zadnou cenu nechce priznat, naopak… dela vse proto, aby jsem se jako vinik citila ja. S nicim neni spokojeny, nesmi se mu nic rici a dost pomlouva. Bohuzel s tim clovekem musim nejak vychazet, takze kdyby jsem mohla…ano, hned ho poslu do haje, ale nejde to. Nemyslim si, ze by jsem byla nejak slaba a neumela se branit. Jen jsem jeste takoveho cloveka nepotkala a nevim si rady. :think: A jen chci podotknout, ze nijak neprovokuji. Jen mi prijde, ze cim vice se branim, tim je to horsi. Moc dekuju za kazdou radu, N.

Nauč se jednat asertivně. A všechno jedním uchem tam, a druhým ven.

AnetBlack
Povídálka 30 příspěvků 10.04.18 15:08

Kontakt bych omezila na minimum, komunikovala jen, když je potřeba v holých větách. Buď to pochopí, nebo aspoň omezíte mluvení s tak nepříjemným člověkem na minimum.

Petruna21
Echt Kelišová 9685 příspěvků 10.04.18 15:39
@Anonymní píše:
No, to mi prave zatim moc nejde. Ale asi se k tomu budu muset nejak propracovat. Protoze jinak prijdu o nervy. :zed: :mavam:

Ze začátku jsem to taky neuměla, ale pak jsem se to naučila a vyplácí se to :)

Černá vdova
Kelišová 7168 příspěvků 10.04.18 17:03

Nejlíp se zachováš, když nebudeš reagovat vůbec. Snažila bych se takové osobě vyhýbat, jak by to jen šlo. :nevim:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 10.04.18 17:45

Tenhle typ lidí zoufale očekává reakce, oni vyloženě prahnou potom, aby kohokoli zatáhli do debaty. Proto ty provokace. Je škoda, že ani jako anonym nechceš říct, o koho se jedná. Je dost rozdíl, pokud je to kolega, nadřízený nebo nějaký příbuzný. Jinak ano, čím víc se bráníš, tím je to horší. Čím vezmeš vítr z plachet je pozitivní reakce, s tím oni doopravdy nepočítají a vůbec jim to není po chuti. Nebo naopak úplně znuděná reakce s tím, že provokativní téma prostě není pro tebe zajímavé. Pokud je to příbuzný, at už je to kdokoliv, tak vztahy nevztahy, já bych tohle netrpěla a utla veškerý kontakt. V práci to jde hůř.

LadySi
Echt Kelišová 7850 příspěvků 10.04.18 17:52
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim o radu. Jak vychazite s negativnim clovekem? Bohuzel je v mem zivote nekdo, kdo se chova dost nadrazene, rad provokuje a ceka na moji reakci, manipuluje tak, ze si svou chybu za zadnou cenu nechce priznat, naopak… dela vse proto, aby jsem se jako vinik citila ja. S nicim neni spokojeny, nesmi se mu nic rici a dost pomlouva. Bohuzel s tim clovekem musim nejak vychazet, takze kdyby jsem mohla…ano, hned ho poslu do haje, ale nejde to. Nemyslim si, ze by jsem byla nejak slaba a neumela se branit. Jen jsem jeste takoveho cloveka nepotkala a nevim si rady. :think: A jen chci podotknout, ze nijak neprovokuji. Jen mi prijde, ze cim vice se branim, tim je to horsi. Moc dekuju za kazdou radu, N.

Ahoj, doporučuji dělat, že to neslyšíš, nevnímáš. Nasadit nepřítomný výraz, nezapojovat emoce a odbíhat od problematických témat rychlou změnou, např. tou nejjednodušší,…to je ale venku krásné počasí, viď? Pokud ho to netrkne, tak druhá nejjednodušší věc je otočit se k takovému člověku zády a odejít z jeho společnosti.

Anonymní  11.04.18 14:30

Ta osoba je tak slozita, ze kdyz si ji nevsimam, tak vidim jak je fakt nastvana…a dela vse proto, aby jsem si ji vsimala. Kdyz uz se to neda vydrzet, reknu at prestane a to je teprve boj… odchazim z mistnosti a ty jedovaty reci… no hruza. Az si rikam, jestli ten dotycny neni nejak nemocny. Opravdu me chce vyprovokovat k tomu, aby jsem se nastvala… a pak ma z toho snad radost, nebo co. :zed:

jankajj
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 11.04.18 14:40
@Anonymní píše:
Ta osoba je tak slozita, ze kdyz si ji nevsimam, tak vidim jak je fakt nastvana…a dela vse proto, aby jsem si ji vsimala. Kdyz uz se to neda vydrzet, reknu at prestane a to je teprve boj… odchazim z mistnosti a ty jedovaty reci… no hruza. Az si rikam, jestli ten dotycny neni nejak nemocny. Opravdu me chce vyprovokovat k tomu, aby jsem se nastvala… a pak ma z toho snad radost, nebo co. :zed:

Není vůbec složitý, je to prostě manipulátor.
S ním nevyhraješ, jediné řešení je se od něj odstřihnout.
Je to tvůj partner, viď? Proto nechceš specifikovat, abychom ti neřekly, ať odejdeš.

Anonymní  11.04.18 14:51
@jankajj píše:
Není vůbec složitý, je to prostě manipulátor.
S ním nevyhraješ, jediné řešení je se od něj odstřihnout.
Je to tvůj partner, viď? Proto nechceš specifikovat, abychom ti neřekly, ať odejdeš.

Neni to muj partner :roll: s takovym clovekem by jsem davno nebyla, ver mi. A mas pravdu, je to manipulator. Kdyz udelal zasadni chybu, nechtel se omluvit, natoz ji priznat. Vse otocil proti mne takovym stylem, ze jsem malem uverila tomu, ze za vse snad muzu ja. :D Dochazel mi vzduch, tak jsem musela rychle odejit a bylo to. :jazyk:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama