Jak vyjít s tchyní po smrti tchána

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

asiela
Povídálka 14 příspěvků 03.04.18 23:43
Jak vyjít s tchyně po smrti tchana

V únoru letošního roku nám zemřel děda. Šlo to rychle, takže moc netrpel. Bylo mu pozehnanych 82 let. Od smrti táta se tchyně chová k mému manželovi jako k cizímu. Když jsem ji nabídla, že u ní chvíli zůstanu, řekla že se na mne nemůže koukat jak jsem nemocná - mám velké problémy s trávení, zhubla jsem za 8 měsíců 22 kg. Takže jsem tam nanic. Manžel má mnasmlouvane zakázky na dva měsíce dopředu. takze hlídat nemůže. K nám taky nepojede, co by tam dělala. Takže starat se musí mladší syn, ona mu za to přepíše rodinný dům a bude bydlet u nich. Můj muž tedy musí svou 1/6 přepsat na bratra. To ale neudělá, protože mu za ní nabídli 100000,.. kč. prodejni cena domu je 1.800.000 kč. Podle jejich slov jsme se o ní teď po smrti otce nestaral, tak nemame na nic nárok. Mimochhodem bydlíme 160 km od ní. nase babi se nastylizovala do pozice mučedníka a stále dává najevo jak hrozně trpí a přitahuje na sebe tím veškerou pozornost, pokud tuto hru nahrajete, jste exkomunikovani z rodiny. Tak co teď s tím. Poradte

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

kve-tinka
Závislačka 4383 příspěvků 7 inzerátů 03.04.18 23:53

Ja bych s tim nedelala nic. Tak at se stara ml.syn :nevim: co s zenskou, co o vasi peci a cas nestoji.
Dedictvi/barak bych nejak neresila, kdyby me joo extra netrapil nedostatek.

LaraA
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 04.04.18 00:03

Barák bych neřešila. Starost o starého člověka je náročná, pokud se postará někdo z rodiny, kdo bydlí blíž a/nebo může, je jen fair, že přispějte jinak - třeba přepsáním části domu.

Přijde mi divné, že by se tchyně změnila tak najednou. Neudělali jste si něco dřív, třeba to předcházela a mlčela kvůli tchánovi…?

cecetka
Kelišová 7337 příspěvků 04.04.18 04:57

@asiela Pokud nemate o ten dum zajem z hlediska toho, ze v nem chcete do budoucna bydlet, tak bych jim ten podil prodala. Jinak s tim budete mit jen problemy :nevim:
Jedna vec je skutecna hodnota podilu, druha jeho trzni cena. Vzdy muzete prodat jen za tolik, kolik je kupujici ochoten zaplatit. Samotne tu 1/6 jinak nez pribuznym neprodate, pokud by i oni nechteli dum prodat jako celek.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 04.04.18 05:51

Tak jde Vám o tchyni nebo o peníze?
Je to / tchyne majetek a podle mě by si měla rozhodnout co s ním bude a kdo se o ní bude starat :nevim:
A pokud se o ní mladší syn opravdu stará, tak proč by to neměl dostat, ona je to dost náročné práce

Slečna Ferka
Extra třída :D 10084 příspěvků 04.04.18 06:45

@asiela Pokud se mladší syn opravdu postará (tzn. neshrábne barák a mámu nezamkne do sklepa), nevidím důvod, proč by mu Tvůj muž neměl svůj podíl prodat - i za tuto nižší cenu. (Chápala bych zájem o nějakou formální dohodu na tom, že jde o nějakou formu „kompenzace“.)

Nicméně mám hlavně pocit, že je to věc Tvého muže. On má vztahy v rodině, s bratrem, matkou, a Ty máš maximálně hlas poradní (samozřejmě by to bylo jinak, pokud by Ti chtěli tchyni nastěhovat do vašeho - což nechtějí). Tak se do toho nešťourej a nech je to vyřešit, jsou to svéprávný lidi.

terien
Echt Kelišová 8024 příspěvků 04.04.18 08:40

A proč to řešíš ty, nech muže, ať si to rozhodne sám. Tebe zajímá víc tchýně nebo podíl z dědictví? :roll: koukám, že tchýně máš plný zuby, ale hlavně aby jste na tom nebyli škodný co.

Malina7
Závislačka 2667 příspěvků 04.04.18 12:33

@terien většinou bývá zvykem v manželství důležité kroky spolu konzultovat. Mě by se tedy také nelíbilo, kdyby mě někdo chtěl ošidit třebas o sto tisíc. O to o co jsem ošizená já, je ošizená celá rodina, a hlavně děti. Zakladatelčin manžel to má v hlavě srovnané, také bych neprodávala s tak vysokým prodělkem svůj díl nemovitosti.

terien
Echt Kelišová 8024 příspěvků 04.04.18 12:38
@Malina7 píše:
@terien většinou bývá zvykem v manželství důležité kroky spolu konzultovat. Mě by se tedy také nelíbilo, kdyby mě někdo chtěl ošidit třebas o sto tisíc. O to o co jsem ošizená já, je ošizená celá rodina, a hlavně děti. Zakladatelčin manžel to má v hlavě srovnané, také bych neprodávala s tak vysokým prodělkem svůj díl nemovitosti.

Ona osizena není, dědictví nespadá do SJM. A tchýně co? Starat se nebudeme, rádi ji moc nemáme tak ať se postará někdo jiný a my pak schrábneme prachy, hlavně ať nám neuteče ani koruna :poblion: právo je minimum morálky, to je první věta která se v právu učí a v tomhle duchu by měli přenechat svůj díl rodině, která se stará. Mě by teda hanba fackovala být v zakl. kůži.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 04.04.18 12:44

Nechápu proč tchyně řeší majetky? Ona umírá? Ať napíše závěť a je každému velký prd po tom, co si ona do závěti uvede.

terien
Echt Kelišová 8024 příspěvků 04.04.18 13:27
@kontramatka píše:
Nechápu proč tchyně řeší majetky? Ona umírá? Ať napíše závěť a je každému velký prd po tom, co si ona do závěti uvede.

To tak úplně není pravda. Pokud ona chce, aby nemovitost dostal ten, kdo se o ní postará, tak je v pořádku že to řeší teď. Jelikož závěť, kde neuvede neopomenutelného dědice nebo mu neodkáže zákonný díl je neplatná.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 04.04.18 13:47

@kontramatka protože právě asi chce mít jistotu, že to dostane ten, kdo se o ní opravdu postará, ne aby se pak po smrti hádali, protože to s tou závěti není jednoznacne a lze to napadnout a protahovat

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 04.04.18 13:54

To je ale hnus. Jeden potomek bydlí blízko a má tudíž větší možnosti pomoct než tem co je pryč…takto dělat rozdíly kvůli momentálnímu rozpoložení…mě by se to teda hluboce dotklo. Ale budiž. Každý ať si s majetkem naloží jak chce.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 04.04.18 13:57

@kontramatka Ale ona to pomoc ho stojí dost času, nervů a kolikrát i peněz a omezení svého života…
Já bych byla ráda, že když jsem tak daleko, bude o mámu postaráno…ale někdo má na prvním místě prachy no :nevim:

terien
Echt Kelišová 8024 příspěvků 04.04.18 14:00
@kontramatka píše:
To je ale hnus. Jeden potomek bydlí blízko a má tudíž větší možnosti pomoct než tem co je pryč…takto dělat rozdíly kvůli momentálnímu rozpoložení…mě by se to teda hluboce dotklo. Ale budiž. Každý ať si s majetkem naloží jak chce.

Mě to zase přijde spravedlivé. Není to vůbec jednoduché starat se o blízkého člověka až do konce a většinou se o to rodina zrovna nepere. Někdo se odstěhuje do Tramtárie, vidí staroušky 3× do roka a pak by si přijel jenom pro dědictví, to je zase hnus pro mě.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >