Jak vyléčit průjem u závisláka na Nutrilonu ?

Anonymni
7.11.07 15:02

Jak vyléčit průjem u závisláka na Nutrilonu ?

Ahojda :)
Moc a moc prosím o radu. Naše Barborínka má už 5 dnů průjem. První dva dny měla i teploty a jednou blinkala :( V pondělí jsme byli u paní doktorky, která nám dala Hylak ( Smectu do malé nedostanu ) a doporučila dietu. Jenže Barunka odmítá cokoliv dietního, přestože normálně spoustu těchto jídel má ráda - nedostala jsem do ní ani rýři, brambor s mrkví, jabko s piškotem, samotné piškoty, prostě nic. Maximálně si kousla banánu a uždibla malinkatej kousek rohlíku. A chce prostě svoje mlíčko … Je zvyklá na 3 - 4 dávky denně. Zkusili jsme nedat vůbec, ale to nešlo, zkrátka jsem to psychicky nezvládla - strašně dlouho plakala a chodila mi říkat, že má hlad a prosila o mlíčko :cry: Přišlo mi hrozný, že nic za celý den nesnědla, tak jsem jí to mlíko prostě dala. Ale jen 2× za den. Takže se točíme v kruhu, protože prý pokud dostane mléko, tak se průjmu nezbavíme.
Dnes jsme byli na kontrole a doktorka nám doporučila nějaký speciální Sunar při průjmu, ale ten se už bohužel nevyrábí, v lékárně už ho prý už půl roku nemají. Tak jsem zkoušela jí do toho jejího Nutrilonu namíchat rýžovou kaši s mrkví od nestle, kterou jsme v lékárně koupili a která je přímo na průjem, ale nic … Takže probulela skoro 2 hod a teď konečně usnula hladová, jen se trošku napila čaje. Taky málo pije, protože je zvyklá na ovocný nebo bylinkový čaj a teď má černý oslazený glukopurem.
Jsem z toho už zoufalá a mám strach, protože už mi to přijde dlouho a navíc se to dneska i zhoršilo.

Tak vás moc prosím o jakoukoliv radu, která se vám osvědčila. Předem moc a moc děkuji a přeji všem hezký den.

Bedrunka a naše smutné a nemocné skoro dvouleté sluníčko Barborka.
Jo, a nešlo mi se nějak přihlásit, tak je to jako anonym - omlouvám se.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2724
7.11.07 15:24

Musí hlavně pít a černý čaj je na průjem dobrý, pozor odvodňuje, tak ředit a střídat s vodou, ovocné čaje a džusy raději ne.
Zkus taky hořkou čokoládu, čím čokoládovější, tím lepší (ne oříškovou, mléčnou apod. prostě černočernou), to by mělo fungovat, klidně půl tabulky, pokud ale nechce jíst ať nejí.
Hipp dělá rehydratační roztok, zapoměla jsem jak se jmenuje, ale v každé lékárně ti poradí.
Hlavně pít a určitě vy:,–(it na chvíli mlíko, ve dvou letech by měla pochopit, že mlíčko bude „až zítra“ aby ji „nebolelo bříško“.
Tak ať se vám brzy uleví.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6307
7.11.07 15:59

Ahoj Bedrunko,

nám na průjem vždy zabral Kulíšek- rehydratační roztok. Aplikovala jsem velkou injekční stříkačkou. Nebo Smecta- taktéž. Zní to sice drasticky, ale pokud vše odmítá, tak není zbytí. Po toškách, často, dokud to malý neypil. Nebo mě napadlo, co zkusit ten Nutrilon „ošidit“ . Dát opravdu malinko Nutrilonu- a hoooodně vody. U našeho prcka to fungovalo- myslel, že pije mlíko a přitom to byla jen obarvená vodička :wink:

Tak ať to zvládnete!

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.11.07 17:59

Efčo,
moc děkuju. V lékárně jsem byla a koupila toho Kulíška - kamarádka s ním má také dobré zkušenosti.
Ten ošizený Nutrilon zkusím - to se mi zdá jako menší zlo. Ona je totiž hrozně mazaná …

Ale dneska aspoň snědla trošku brambor s mrkví, tak aspoň něco.

Zítra asi zajdu k doktorce na výtěr, tak uvidíme. Ještě jednou děkuju a měj se.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.11.07 18:06

Ahoj Báro,
i tobě moc děkuju. Ten Hipp jsem koupila už dřív, ale naše paní doktorka ho nedoporučuje, tak jsem ho zatím nedala. Ale asi postupně zkusím všechno. Čokoládu jsem taky zkoušela, ale není moc čokoládová, ale asi 3× si malý kousíček vzala.

Jo a o tom vysvětlování radši ani nemluvím. Barborka je nejen velmi mazaná, ale taky tvrdohlavá. Díky tomu neustálému vysvětlování se mi podařilo vymluvit jí aspoň ty dvě mlíka. Takže malý, ale přesto úspěch.

Každopádně díky a měj se.

Bedrunka

• Nahlásit
  • Citovat
48
7.11.07 19:36

Ahoj. Malý také miluje Nutrilon a denně vypije 2 až 3 velké flašky, hlavně večer a ráno. Teď mu rostou zuby, tak má od neděle u toho i průjem. Vy:,–(ila jsem Nutrilon a nahradila ředěnou nemléčnou rýžovou kaší, kterou pije z flašky, ale moc mu to nejede. Prý existuje i Nutrilon bez laktozy, který je vhodný při průjmech, ale zatím jsem ho nikde nesehnala. Ten Sunar Alidiar se prý už nevyrábí. Dávám malému sirup Nutrolin B, který obsahuje probiotickou kulturu a má zlepšovat funkci střev. Už po dvou dnech užívání je malému líp a průjmy se zmírnily. Aspoň myslím, že tak pomohl ten sirup. Zároveň má ten sirup i posilovat imunitu a dodávat vitamín B, tak to bude dobrá kůra před zimou. Jinak černý čaj také moc nechce, radši pije převařenou vodu. Během dne pojídá suchý rohlík a k obědu uvařenou mrkev s bramborem nebo rýží a trochou masa. Také se při průjmu prý mohou banány, ty malý miluje. Brzké uzdravení přejí Jana a Mareček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
7.11.07 20:41

Také byl Tom závislý, bez mléka to nešlo. Mám výborné zkušenosti se Sunarem Alidiarem a snad teď už dělá něco i Nutrilon, ale ten jsem nezkoušela. Alidiar chutná otřesně, myslela jsem, že to nevezme za mléko, ale vzal a tuším jsem ho dělala i slabší než píše návod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
7.11.07 20:50

Ahojda, co super staví je vývar z rýže, dá se to osladit a možná i trochu toho mléka, ale spíš bez. Normálně klasicky dáš vařit rýži a tu mazlavou vodu pak osladit a pít. Docela to jde, třeba i po lžičkách. Tak to zkus nám to fakt zabíralo a stačilo i trochu. Tak zlomte vaz!!!! A dobrý bylo uvařit brambory a rozmačkat v té vodě do kaše. Normálně i osolit a třeba i s mrkví, nebo kuřecím masem. Vypadá to jako norm. jídlo a ne jako dieta. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6307
7.11.07 21:12

Bedrunko,

nemáš zač děkovat :wink: Hlavně, aby bylá malá brzy fit.

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.11.07 23:20

Všem vám moc děkuju a jsem ráda, že mám zase co zkoušet a doufám, že už nad tím hrozným průjmem zvítězíme.

Ošizený Nutrilon si Barborka nevzala :( dost dlouho to zkoušela, že chce mlíčko, ale to na které je zvyklá a pak šla spinkat radši hladová - což bylo pro mne hrozné …

Zkusím koupit ten Nutrilon low lactose - ten by měl být bez laktozy a přímo ho doporučují u diety po průjmu.
Nebo zkusím ještě Nutrilon Pepti nebo Nutrilon Pepti MCT, který je přímo při léčbě dlouhodob. průjmů. Jen nevím, zda jsou na předpis - dříve byly volně prodejné, ale už prý asi ne, tak uvidím.

Určitě zkusím te Nutolin B - to je určo dobrý.

Ještě mi kamarádka radila, ať koupím rýžovou krupici od Nestle a kdyby nebylo zbytí a nechtěla to bez mlíka vydržet, tak ať jí tím to mléko zahustím.

jen se bojím, aby z Barborky nebyl tak trošku pokusný králíček, ale snad už to brzo zvládneme. Dneska už hrozně moc lumpačila, tak třeba je to dobré znamení :D

Tak ještě jednou moc děkuju a dám vědět, jak jsme dopadli.
Mějte se. Dobrou noc.

Bedrunka - stále se snažící přihlásit, ale stále jsem anonymní

• Nahlásit
  • Citovat
9.11.07 22:54

Ahojda

Tak Barborínka je konečně bez průjmu :D Dneska jsme byli u paní doktorky a jsme zdravé.
Nevím, co nám nakonec zabralo, ale asi všechno dohromady.

Ještě jednou vám moc děkuji a doufám, že vám budu v budoucnu taky někdy nápomocná.

Mějte se krásně - my se těšíme na pohodový a hlavně nedietní a neprůjmový víkend :lol:

Papa Bedrunka a spokojená Barborka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
10.11.07 17:35

Bezva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...