Jak vynášet novorozence do patra?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.11.19 19:23

Jak vynášet novorozence do patra?

Ahoj,
v březnu očekáváme narození miminka. Bydlíme v domě bez výtahu a řeším, jakým způsobem vynášet mimčo z přizemí po schodech do vyšších pater. Četla jsem o nosítku, ale to prý není vhodné přimo pro novorozence, protože neumí držet hlavičku atd.
Nějaké šátky pro mě taky nepřicházejí v úvahu, zavázání trvá dlouho (neno mně by bez praxe dlouho trvalo) a navíc přes zimní bundu by to asi taky nebylo úplně ono.

Varianta vzít miminko jen do ruky nepřipadá v úvahu, protože doma se nám velice těžce odemyká zámek a jsou na to potřeba obě ruce - jednou odemykat a druhou si přitáhnout dveře.

Ještě mě napadlo nosit ho ve vajíčku, ale upřímně, na mě je to vajíčko těžké samo o sobě a ještě do toho dítě plus převalovací taška atd. Samozřejmě pokud na nic jiného nepřijdu, nebude mi zbývat, než používat tuto variantu.

Tak jen jestli nemáte nějaké tipy, jak toto řešit. A předem se omlouvám, je to moje první mimčo, takže se žádnou ze zmiňovaných variant nemám zkušenosti, a proto to možná vše vidím moc komplikovaně.
Děkuji :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1817
22.11.19 19:25

Ja jsem děti nosila i s korbičkou, ale jenom jedno patro no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
22.11.19 19:27

Volila bych vloznou tasku - lehka, skladna. Kocar budes nechavat v prizemi? Da se nosit i v korbe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2881
22.11.19 19:28

Nosila jsem s korbickou nebo ve vajicku, to se da u dveri polozit a muzes si odemknout. Ja teda odemykala jednou rukou, takze jsem mohla mit decko klidne v naruci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
22.11.19 19:29

:D no vyjmenovala jsi v podstatě všechny možnosti:)) podle mne bude nejlepší vajíčko.. nebo vzít celou korbičku - ono časem uvidíš, že se ti bude hodit, když zůstane nějakou chvíli po příchodu z procházky spát - což by při přendávání do nosítka asi neprošlo.. co se týká nositka-nic se nemá přehánět, ale odnesení miminka z kocarkarny do bytu mu rozhodně nic špatného neudělá. Jen by se mi nechtělo se šněeovat do nosítka na ani ne pět minut.. brala bych ho ve vajíčku nebo v korbičce od kočárku a až bude pevnější, klidně do jedné ruky, pak si ho posadit na zem-kdyz tedy potřebuješ obě ruce na odemknutí bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.19 19:30

Bydlíme ve 3. patře a syna také nosím v korbičce od kočárku. Pokud se ti ale zdá vajíčko těžké, tak tohle je přibližně stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 19:30
@luci.no píše:
Volila bych vloznou tasku - lehka, skladna. Kocar budes nechavat v prizemi? Da se nosit i v korbe.

Tak vložnou tašku jsem ještě neobjevila, to vypdá dobře, moc děkuji za tip 👍

• Citovat
  • Nahlásit
207
22.11.19 19:31

Nehledě na to - ono by mu ani nic neudělali, kdybys ho na tu chvilinku položil na zem, než odemknes byt.. pokud nemáte na chodbě nějaký velký neporadeky, coz předpokládám že nemáte, tak to taky jde. Případné mít připravenou nějakou deku v ruce nebo u dveří jen pro tuto prilezitost-kdyby se ti ho nechtělo ho pokládat pro na zem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
22.11.19 19:32

Já jsem nosila ve vajíčku a nic těžkého to není, položíš ho klidně na chodbě (nechtěla jsem pokládat na špinavou, v zimě i mokrou zem tu vložnou tašku). Jedinou nevýhodu pro některé vidím v tom, že dítě z kočárku nepřendáš bez probuzení, kdyby ti náhodou třeba zrovna před dojezdem domů usnulo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
22.11.19 19:34
@Anonymní píše:
Tak vložnou tašku jsem ještě neobjevila, to vypdá dobře, moc děkuji za tip 👍

Mela jsem kocarek s vloznou taskou a pro me uplne idealni. Do 3. patra po sekci bych tezko tahala dite i s korbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 19:35
@Kelpie píše:
Já jsem nosila ve vajíčku a nic těžkého to není, položíš ho klidně na chodbě (nechtěla jsem pokládat na špinavou, v zimě i mokrou zem tu vložnou tašku). Jedinou nevýhodu pro některé vidím v tom, že dítě z kočárku nepřendáš bez probuzení, kdyby ti náhodou třeba zrovna před dojezdem domů usnulo.

Jj, to se nedá nic dělat, my nemáme ani kočárkárnu, takže budeme pravděpodobně nechávat kočárek v autě, takzě dospání miminka v kočárku nepřichází v úvahu. A korbičku nahoru nosit nebudu, není to na nošení uzpůsobené a váží to stejně jako vajíčko.

• Citovat
  • Nahlásit
1677
22.11.19 19:35

Já bych to řešila -přenosná taška pro novorozence. Vhodná od narození. Je ich hodně druhů mrkni pák na net a až se začne batolit nosítko. Tech pár minut ho nezabije co vylezeš nahoru. Můj dětsky ortoped mi řekl že dítě může být v nosítku může být v křesílku, ale ne celý den. Jen na nezbytně dlouhu dobu.

Příspěvek upraven 22.11.19 v 19:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
22.11.19 19:36
@Kelpie píše:

Mela jsem 2 stejna drivka a vloznou tasku pokladala na ne (taska ma vyztuzeni, takze drzela v rovine). Takze se mi neuspinila od mokre zeme :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26593
22.11.19 19:37

Začala bych tím, že si nechám opravit dveře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 19:39
@jenny.fields píše:
Začala bych tím, že si nechám opravit dveře.

No, to jsem říkala manželovi už 1000×, ale máme nějaké ty bezpečnostní, které se nechaly udělat na ty klasické a na to mi manžel řekl, že kvůli odemykání nebude kupovat nové bezpečnostní dveře za 30 tisíc :lol: :nevim: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat