Jak vyndat chleba z domácí pekárny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 13.02.18 21:25
jak vyndat chleba z domácí pekárny?

Ahoj holky, mám domácí pekárnu Panasonic. Je to klasicky nádoba a v ní vyjmutelná metlička, které hněte těsto. Problém je, že i téměř ihned vyndaný chléb (jen co to trochu zchladne) na té metličce drží jak přibitý a já pak zběsile mávám formou a snažím se ho z ní vyklepat. Dneska to obvzlášť nešlo, protože jsem nestihla chleba včas vyndat a při mávání nakonec chleba vyletěl tak nešťastně, že mi čertvě vypečená krusta prořízla kůži na prstu. :zed: Je nějaký trik, jak to lehce dostat ven?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68521 příspěvků 13.02.18 21:28

Nojá to otočím a kroutím zespodu tím, na čem je přichycená metlička, jakoby manuálně točím tou metličkou, sice zůstane díra v chlebu, ale povolí to a jde to ven. Nebo ji vyndavej před pečením.

Tichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 13.02.18 21:31

@terinka4444 dělám to stejne. Občas tou formou parkrat trisknu, když kroucení nestačí :mrgreen:

Hvězda diskuse 68521 příspěvků 13.02.18 21:35
@Tichošlápek píše:
@terinka4444 dělám to stejne. Občas tou formou parkrat trisknu, když kroucení nestačí :mrgreen:

Kdybychom nebyly líné a hákem vyndaly ten hnětací hák jakmile pekárna zapípá, že je umícháno a začíná péct, šlo by to krásně v pohodě ven a nebyly by tam díry. Ale na to dlabu, udělám díry, otřískám to o linku, však ono to nakonec vždycky vypadne :mrgreen:

potvurka89
Závislačka 3005 příspěvků 13.02.18 21:41

Ahoj a používáš nějaký svůj ověřený recept na chléb nebo kupuješ směsi?

farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 13.02.18 21:46

Zaklad je formu i haky jednou vymazat olejem a pak NIKDY UZ NEMYT V JARU APOD, pouze ve vode!!!
Jde to ven jedna basen

Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 13.02.18 21:47

@terinka4444 ty jo já podle mě vůbec nemám typ, kde to jde před pečením vyndat. Pekárna má svůj mód a jede vyloženě od hnětení po dopečení. Ani k ní žádný hák navíc nebyl. No zdá se, že budu formou trást i dál, příště v rukavicích :mrgreen:

Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 13.02.18 21:51

@farska to mě nenapadlo, ten olej zkusím. To by nemělo mít žádný vliv na pečení nebo na to, aby chléb vzešel, viď?

farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 13.02.18 21:56
@Lalelale píše:
@farska to mě nenapadlo, ten olej zkusím. To by nemělo mít žádný vliv na pečení nebo na to, aby chléb vzešel, viď?

Ne, zadny vliv to mit nebude, jen to vytri ubrouskem, sundej haky a potri i ty koliky, na haky. A pak uz fakt NIKDY se ani nepribliz k jaru, nebo k jarove houbicce!!!

Lenka_Hal
Kelišová 5732 příspěvků 13.02.18 21:59

@terinka4444 Ja to delam stejne a funguje vzdy krasne, je fakt ze to schvalne neumyvam dukladne…ale treba se pletu, pred pecenim bych do testa uz moc nerypala, nespadlo by trochu??? :think:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 13.02.18 22:30

Pomalu příborovým nožem odlepim od stran otočím formu a vyklopím když to nejde párkrát s tím švihnu :lol:

Hvězda diskuse 68521 příspěvků 13.02.18 22:32
@Lenka_Hal píše:
@terinka4444 Ja to delam stejne a funguje vzdy krasne, je fakt ze to schvalne neumyvam dukladne…ale treba se pletu, pred pecenim bych do testa uz moc nerypala, nespadlo by trochu??? :think:

ne, na to je ten háček speciálně dělanej, takový ten tenký kovový drátek, má se to vyndavat. Ale je to opruz

Hvězda diskuse 68521 příspěvků 13.02.18 22:34
@Petruna21 píše:
Pomalu příborovým nožem odlepim od stran otočím formu a vyklopím když to nejde párkrát s tím švihnu :lol:

pomalu opatrně lehounce podeberu, pokusím se něžně odlepit, opatrně to pozvolna otočím… a pak s tím švihnu :mrgreen:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 13.02.18 22:47
@terinka4444 píše:
pomalu opatrně lehounce podeberu, pokusím se něžně odlepit, opatrně to pozvolna otočím… a pak s tím švihnu :mrgreen:

Tak tak :lol: :lol:

Lenka_Hal
Kelišová 5732 příspěvků 13.02.18 22:55

Kdyz ja mam pekarnu bez hacku… :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >