Reklama

Jak vypadá návštěva laktační poradkyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 17:32
jak vypadá návštěva laktační poradkyně

Ahoj, jaký průběh má návštěva LP? zkoukne kojení a pak to proberete nebo jak? pozval si domů někdo LP na starší miminko nebo spíše jen na novorozence?

Reklama

Reakce:

PufinkaS
Stálice 84 příspěvků 20.08.18 18:08

Byla jsem v nemocnici na konzultaci. Mimčo muselo být asi čtyři hodiny nenapité. Dr mi nejprve povídala pak koukala jak kojim ukazovala další možnosti… Byla jsem tam asi dvě hodiny. Něco užitečného jsem se dozvěděla, ale stejně jsem měla málo mléka a musela dávat i UM.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 18:12

@PufinkaS a zjistí ta LP když bude koukaat na kojení jestli mám dost mléka?

Sashie
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 20.08.18 18:18

Laktační poradkyně si nejdřív zjistí, co chceš řešit (většinou se volá kvůli nějakému problémů). Pak buď poradí, zkoukne techniku kojení, probere vše co potřebuješ. Já volala k novorozenci (hodně blinkal) a v půl roce jsem si volala pro radu, když mi začínal zánět. Myslím, že není pravidlo, jestli volat k malému co většímu mimču. Prostě kojím, mám problém, tak volám laktační poradkyni =)

Sashie
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 20.08.18 18:19
@Anonymní píše:
@PufinkaS a zjistí ta LP když bude koukaat na kojení jestli mám dost mléka?

Bude vážit mimčo před a po kojení. Ale není věštkyně, každé kojení je jiné…

Angelii
Kecalka 133 příspěvků 20.08.18 18:21

Ja mela doma laktacni poradkyni pri prvnim diteti u novorozence. Hodne mi to pomohlo hlavne psychicky. Mala se nechtela vubec prisavat a kdyz jsem mela doma LP, tak se prisala bez problemu ve vsech polohach a krasne pila.
Ukazala mi jednotlive polohy. Ukazala jak spravne odstrikavat mleko rucne bez odsavacky. Rikala mi jak a jak dlouho pripadne odsavat mleko, abych si zvysila tvorbu mleka kdyz malo pila, abych o mleko neprisla atd.
Prvni jsem nakonec kojila do 14M a druhou do 9M, pote uz o kojeni nestaly.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 20:08

Mně třeba LP poradkyně vyndala i stehy a samozřejmě zkoukla, jak dítě pije a poradila, co vylepšit. Dítě mi nevážila, naopak radila spíš počítat počůrané plenky, je to psychicky méně náročné

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 20:13

Pozvala jsem si LP, když bylo synovi asi 14 dní a chtěla jsem se zbavit při kojení kloboučků (v porodnici mi je strčili, aniž by se mi snažili při kojení víc pomoct, prostě sestřičky neměly čas). LP přišla a chtěla vidět, jak syn pije (takže ideální, aby přišla, když nespí a chystáš se kojit). Řekla mi, že mám kojit v pravidelných 2-3 hod inervalech, v noci budit na kojení v delších intervalech a dávat dudlík. Její rady mi přišly dost divné, tak jsem si pozvala ještě PA, ke které jsme chodili na předporodní kurz a která dělá i LP. Ta mi ukázala, jak na kojení bez kloboučků, radila kojit dle potřeby a ne dle času, v noci na kojení nebudit a dudlík nedávat. Řídila jsem se jejími radami, kloboučky jsem se snažila postupně používat míň a míň, až jsem se během pár týdnů obešla bez nich. V noci jsem syna na kojení nebudila, budil se sám třeba za 6-7 hod. Aspoň jsem se díky tomu lépe vyspala. Dudlík neměl. Úspěšně jsem kojila až skoro do synových dvou let.
Asi záleží, na jakou LP narazíš a zda ti vůbec pomůže.

lucynka25
Kelišová 7306 příspěvků 2 inzeráty 21.08.18 06:47

Já si pozvala LP domů u první dcery asi ve týdnech.
Měla jsem asi 6.den po porodu obrovský zánět,antibiotika.. :roll: Malá ubejvala,ale UM jsem dávat zatím nemusela, moje dr.čekala..jelikož jsem byla dole hodně itá po kleštích, nemohla jsem kojit v sedě, tak jsem si zavolala LP domů, byla tu asi 2h, vechno vysvětlila, pomohla s polohami s přikládáním, poradila jak ošetřovat krvavé bradavky atd..
za pár dní jsem zahodila kloboučky, prsa byla zahojená a kojila jsem 2,5roku ;)
Za mě se návtěva vyplatila, dokonce jsem jí i doporučovala kamarádce,které zánět z prsu nakonec vyřezávali 8o a také kojila skoro roky¨.
J to už 4roky,cena byla myslím do 1000,–

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 07:05
@lucynka25 píše:
Já si pozvala LP domů u první dcery asi ve týdnech.
Měla jsem asi 6.den po porodu obrovský zánět,antibiotika.. :roll: Malá ubejvala,ale UM jsem dávat zatím nemusela, moje dr.čekala..jelikož jsem byla dole hodně itá po kleštích, nemohla jsem kojit v sedě, tak jsem si zavolala LP domů, byla tu asi 2h, vechno vysvětlila, pomohla s polohami s přikládáním, poradila jak ošetřovat krvavé bradavky atd..
za pár dní jsem zahodila kloboučky, prsa byla zahojená a kojila jsem 2,5roku ;)
Za mě se návtěva vyplatila, dokonce jsem jí i doporučovala kamarádce,které zánět z prsu nakonec vyřezávali 8o a také kojila skoro roky¨.
J to už 4roky,cena byla myslím do 1000,–

jen ještě dodám, ze ja neplatila nic, šlo to přes pojistovnu

lucynka25
Kelišová 7306 příspěvků 2 inzeráty 21.08.18 07:16

Tak to je super :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Bořek Slezáček: Prochlastal jsem se ke šťastnému životu!

Je vystudovaný inženýr ekonomie s červeným diplomem, mluví pěti jazyky, byl... číst dále >

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >