Jak vypadá oko při zánětu spojivek?

4331
4.6.11 23:49

jak vypadá oko při zánětu spojivek

Ahojky mamči!
Včera jsem si u malého všimla, že má jedno očička zarudlé, vypadalo to, jako by mu praskla žilka. Tak jsem to nechala, ale dnes koukám, že má to očko lepší, ale bělmo je začervenalé pořád a navíc už to má i v druhém očku. Zajímalo by mě, jestli může jít o alergii, podrážděné oči nebo jak poznám u 9měsíčního prcka zánět spojivek - resp. jak při něm oko vypadá? Jinak si malej očička dost často mne, ale to už dělá možná přes měsíc, jak by ho svěděla. Teď ale to mnutí dělá stále častěji.
V pondělí s ním radši asi zajedu k dětské. Mám doma kapky Opthalmo-Septonex, ale po pravdě si vůbec nedokážu představit, jak mu je aplikovat.
Pokud máte některá zkušenost, poradíte?
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
byron
5.6.11 00:11

Ophtalmo septonexem nic nezkazíš. Nakapej v leže......Nevím, jak máš velké dítě, já to miminku kapu tak, že kapu do koutku oka, oči hned otevře, jak to zastudí a kapky jsou tam kde mají být. Do vnitřního koutku kápni

• Citovat
  • Nahlásit
byron
5.6.11 00:12

No a určitě bež k dětskému doktorovi…

• Citovat
  • Nahlásit
4331
5.6.11 00:16

To půjdeme, hned v pondělí. Matýskovi bylo 1.6. 9 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
byron
5.6.11 00:20
pampalin píše:
To půjdeme, hned v pondělí. Matýskovi bylo 1.6. 9 měsíců.

Tak to máš skoro stejně staré dítě......Zkus to nakapat do vnitřního koutku, fakt to nateče kam má, sobě kapu taky tímto způsobem.Jak se lekne, očko určitě otevře.

Při zánětu vždy dětem i teklo z očí

• Citovat
  • Nahlásit
4331
5.6.11 00:24

Tak to mu neteče, jen si očička strašně mne a má je zarudlá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
byron
5.6.11 00:27

Tak jako tak si myslím, že by mu kapičky pomohly…Stejně je to jediný, asi, co zatím můžeš udělat…

• Citovat
  • Nahlásit
4331
5.6.11 00:32

Ještě jsem zapomněla - teď v týdnu naám od pondělí do středy měnili okna za plastová. Samozřejmě nebyl v místnostech, kde se okna dělala, ale prach byl stejně úplně všude. No, a v pátek měl oči zarudlé. Takže možná je to podrážděné od prachu, nevím. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
byron
5.6.11 00:36
pampalin píše:
Ještě jsem zapomněla - teď v týdnu naám od pondělí do středy měnili okna za plastová. Samozřejmě nebyl v místnostech, kde se okna dělala, ale prach byl stejně úplně všude. No, a v pátek měl oči zarudlé. Takže možná je to podrážděné od prachu, nevím. :think:

I to je možné, kapky určitě prospějou

• Citovat
  • Nahlásit
36455
5.6.11 06:41

alergii od zanetu spojivek nepoznas uz proste podle toho, ze alergie je taky zanet. vypada to stejne, zarudle posjivky, nabehle zilky smerem do oka (spojivka prechazi na oko a je pruhledna, proto to tak vypada)
mozna podl prubehu, alergicky zanen behem dne kolisa, po desti a behem noci se zlepsi, zhorsi se, kdyz si dite oko mne nebo beha venku po louce. Nebo nejake antihistaminikum, jestli mas neco pro deti, nekdo ze sousedstvi rcite bude mit - u alergie by melo pomoci.....
dej tmave bryle, je to moc prijemne a pokud toi trochu pujdem, at si do oka nesaha. Opthalmoseptonexem se nic nezkazi, to je fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9210
5.6.11 09:07

Dobré ránko

Já měla zánět spojivek a pamatuju si že jsem měla červené oči a nemohla jsem se podívat do sluníčka, nebo vůbec do světla. Hrozně to řezalo. Musela jsme mít sluneční brýle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
5.6.11 09:46

Ahoj. Přidám zkušenosti se starší dcerou - zánět spojivek měla už mockrát (mch poprvé se objevil v jejích cca 3m poté, co nám v domě rekonstruovali a strašně prášili :cert: ). Většinou (u dcery) se projevuje tak, že jí teče z oka hnis (žlutý nebo zelený), někdy z očí teče „jen“ voda. Jednou dokonce měla v oblasti bělma červený flek cca půl cm velký, jinak nic. Šla jsem s tím k doktorovi a byl to taky zánět spojivek.

Co se týká alergie, řešila jsem to nedávno s dětským očařem, ptala jsem se ho, jestli to spíš než zánět nemůže být alergie. Doktor říkal, že zánět je to určitě, ale že to může být i z důvodu alergie, protože v takovém případě je oko citlivější a spíš něco chytne. Říkal mi to nějak v tom smyslu, že když vedle sebe bude stát dítě s alergií a dítě bez alergie a oba se setkají s infekcí, alergické dítě ji chytne s mnohem větší pravděpodobností.

Poradil nám v úplných začátcích (tj dokud oko ještě nehnisá, ale je červené nebo slzí), používat Ocuflash. Je přírodní a prý efektivnější než Opthalmoseptonex. Navíc se prodávají v dvojbalení, takže když jedny otevřeš a za 4 týdny je pak musíš vyhodit, tak máš k dispozici druhé balení. Ocuflash se dá použít i k výplachu oka nebo vyplavení cizího tělesa z oka (to jsem taky už využívala). Ale pokud máš Opthalmoseptonex, tak kapej ten, tím určitě nic nepokazíš.

A co se týká samotného kapání, pan doktor mi doporučil položit dítě na záda na zem, kleknout si nad něj tak, abych nohama fixovala ruce. Pak mám obě ruce volné jen k tomu, abych držela hlavičku a druhou rukou kápla. Trefit se do vnitřního koutku se mi povede málokdy, jsem ráda, když mi dcera nezabrání trefit se někam do oka (ta starší teď už spolupracuje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20226
5.6.11 10:03

Já mám zánět spojivek skoro každej měsíc :zed: a teda na oku jako takovým to poznat není. Ale šíleně mě to řeže :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14540
5.6.11 11:46

klárka trpí na alergii a letos z toho měla i dvakrát zánět spojivek. dostala na něj vždycky antibiotikové kapky. na alergii pak nejlépe zabral Opthalmo-Evercyl.
ten ocuflah je taky super.
jinak rozdíl mezi alergií a zánětem spojivek pohledově není žádný, jen u alergie je kolísání potíží v čase… takže třeba ráno šla do školky úplně v pořádku a po pobytu na zahradě byla totálně oteklá s rudýma očima a do rána zase úplně OK…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4331
5.6.11 11:54

Holky, díky moc, budu to sledovat. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu