Jak vypadá pracovní den sanitář v nemocnici ?

913
21.2.20 12:19

Jak vypadá pracovní den sanitář v nemocnici ?

Ahoj. Díky za příspěvky - zvazuju kurs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15252
21.2.20 12:38

Záleží na jakém oddělení. Ale víceméně pomáháš lidem s hygienou, jídlem, kontroluješ jestli mají pití, behas když někdo zvoní, udržujes kolem nich čistotu, menis pleny, menis sáčky na moč, doplňuješ třeba utěrky, dezinfekce, přebíráš a zaskladnujes prádlo… Já delala na ldn, pak v duchodaku a bylo to skoro stejne. Ráno budíček, pomoct s oblékáním, rychlá hygiena, roznest snídaně, pomoct nakrmit když někdo neuměl, sebrat snídaně, pak koupání pacientů, prevlikani posteli, mezitim běhat když někdo zvonil, pak obejít všechny, jestli Maj vše, prebalit, pak oběd (zas jako snídaně), mezitim se průběžně dělalo prádlo, po obede sme měli i my pauzu na oběd, ale pořád jsi ve střehu kdyby zvonil zvonek, že se něco děje. A odpoledne zas dokola, hygiena, přebalování, v DD bývalá nějaká zábava pro ty klienty, nebo sme je občas vyvezli ven, zas až do večeře. Člověk se celý den nezastavil. Noční byl podstatně větší klid, to se jenom čekalo na alarm, lidi se dali do postele, dělala se dezinfekce, chystaly se třeba čaje na ráno. V DD se k tomu roznasely ještě léky, to v nemocnici dělala sestra.

Pokud nechceš na oddělení, tak jsou pak centrální sanitáři, to dělal švagr, ti vozí pacienty na vyšetření, svazi krve atak do laborky, jsou prostě k ruce když je třeba někoho nebo něco nekam přepravit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
21.2.20 12:48

Teď jsem se zastavila od 6..takže asi takhle :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
21.2.20 13:13

@Kriss Tina @BarušKAhap díky. Mate prosím za sebou kurs? Ten u nás je, skoro na 3 měsíce, 3 x týdně… Jak ten vypada??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
21.2.20 13:14
@BarušKAhap píše:
Teď jsem se zastavila od 6..takže asi takhle :lol:

Fiha…to je makacka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15252
21.2.20 13:28

@Barborika já kurz nemám, u nas je nedostatek lidi a brali i bez kurzu, případně se ten kurz dělá na náklady zaměstnavatele při práci. V DD zas koukali na to, že mám zkušenost z nemocnice a taky na tom kurzu netrvali, ale je samozřejmě lepší ho mít. Ale je to makacka, celý den se nezastavíš, musíš mít hodně fyzické síly, ještě víc odolnou psychiku a silný žaludek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
21.2.20 13:32

Záleží od oddělení, třeba na ambulancích velké nemocnice je to dobrá práce, na jiných běháš víc. Jsi po ruce sestřičkám a doktorům. Pracuji na gyn. - por.odd., tam chodí sanitářky i na operační sál, po porodu i k porodu., - všechno to pak uklidí. Myjí nástroje, odnáší na sterilku, pomáhají se vstáváním po oper. porodu, operaci. Ráno stírání povrchů, stolků, výměna a stlaní ložního prádla, doplnění materiálů a kontrola expirace, roznášení jídel, doprovod k vyšetření a mnoho dalšího. Myslím, že tento kurz je pro lidi fajn, otevře spoustu možností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
21.2.20 13:37

@Veverko jo. Fajn urcite. Jen stoji 9 tis. A to na plat sanitář je šílené. Navíc, u nás v nemo bez kursu neberou :-(. Je sanitář i na dětském?

Příspěvek upraven 21.02.20 v 17:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
21.2.20 13:44

Ano, jsou všude, na každém oddělení musí být. Já si myslela, že kurz musí mít každý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
913
21.2.20 17:07

@BarušKAhap jak jsou prosím rozdělené směny? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3854
21.2.20 22:15

Je to makacka jak už psaly holky. Chce to opravdu fyzickou i psychickou odolnost. Zvládnout umývat pacienty od stolice a že jí někdy mají opravdu všude, zvládat odklizet zvířátky, krev a taky to když někdo umře a musíte se postarat o tělo. Není to pro každého. Večer skoro ne dojdu ani na WC jak mě bolí nohy. :mrgreen:
Ale abych neříkala jen negativa, tak to jak vás pacienti chytí za ruku, usmívají se a říkají že jste nejlepší sestřička to je to nejhezčí :srdce:. Samozřejmě jsou i agresivní a nevděční pacienti..
Je to hodně náročná práce.. Někdy si říkám že to nedám, ale vím že by mi to chybělo :think: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jahda
11.3.20 16:50

Dobrý den, také by mě zajímalo, jak zhruba probíhá den sanitáře v nemocnici - konkrétně na interním nebo chirurgickém oddělení. Pokud je tu někdo, kdo na těchto odděleních pracuje, napište :) Děkuji.

Příspěvek upraven 11.03.20 v 16:54

• Nahlásit
  • Citovat
jahda
11.3.20 16:51
@jahda píše:
Dobrý den, také by mě zajímalo, jak zhruba probíhá den sanitáře v nemocnici - konkrétně na interním nebo či chirurgickém oddělení. Pokud je tu někdo, kdo na těchto odděleních pracuje, napište :) Děkuji.
  • Nahlásit
  • Citovat
36015
11.3.20 16:52
@Barborika píše:
Ahoj. Díky za příspěvky - zvazuju kurs.

Půlku tlačí postel, půlku stojí a čekají na výtah :jazyk:
Asi zaleží na jakém oddělení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36015
11.3.20 16:54
@jahda píše:
Dobrý den, také by mě zajímalo, jak zhruba probíhá den sanitáře v nemocnici - konkrétně na interním nebo či chirurgickém oddělení. Pokud je tu někdo, kdo na těchto odděleních pracuje, napište :) Děkuji.

Sem přehlídla.
Na odd. směny dvanáctky od 6, pomoc s hygienou, s jídlem, převlékaní prádla, přebalování pacietnů, pobíhání po zvonících pacientech… Furt dokola, do zblbnutí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama