Jak vypadá první prohlídka v začátku těhotenství?

Anonymní
9.3.21 13:42

Jak vypadá první prohlídka v začátku těhotenství?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jak vypadá první těhotenská prohlídka? Je to všude stejné, nebo to záleží na dr? Poboliva mě břicho jak kdyby měla přijít MS, tak se trochu bojím, prsa mě bolí už pár dnů a jsem dost unavená. Těhotenské testy mám pozitivní a na první prohlídku jdu 1.4.2021. předem děkuji a hezký den

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7598
9.3.21 13:45

Prohmata, udela ti vaginalni ultrazvuk. Pobolivani v podbřišku je normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 13:46

Prohmata a udělá ultrazvuk, případně může vzít krev na HCG. To bolení je v pohodě, roztahuje se ti děloha.

• Citovat
  • Nahlásit
468
9.3.21 13:51

No holky… já se nechtěla prozradit ale teda prozradím se…to jsem psala já. Dokonce jsem měla pozitivní TT ještě před vynecháním MS :lol: poslední MS byla 10.2.2021,cykly mám pravidelné. A test jsem si udělala skrz kámošku, která mě do toho dotlačila :lol: já totiž myslela, že přišla MS protože jsem měla bílý výtok a v něm trochu krve a najednou se MS nedostavila, tak jsem si udělala test a byl pozitivni :lol: jinak děkuji mockrát :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10375
9.3.21 13:51

Prohmatá, udělá vaginální UTZ, zeptá se tě na anamnezu, pokud ji ještě nemá, jdeš v době, kdy už by mohlo být vidět srdíčko, tak by ti mohl dát i fotku, a někteří Dr. dávají už těhotenskou průkazku, když je srdíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
9.3.21 13:52

@kotaska91 a normální gynekologickou prohlídku dr nedělá? :think: když já furt nevěřím, že jsem těhotná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10375
9.3.21 14:00

@JitkaS0 jak jako normální, no prohmatá tě, koukne zrcadlem a pak udělá UTZ, testy máš pěkné :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7598
9.3.21 14:00
@JitkaS0 píše:
@kotaska91 a normální gynekologickou prohlídku dr nedělá? :think: když já furt nevěřím, že jsem těhotná :lol:

Co myslíš normální gynekologickou prohlidkou? Udělá ti vaginalni utz kde uvidíš plod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
9.3.21 14:02

@JancaS84 no já myslela, že udělá jen ultrazvuk :lol: škoda :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
9.3.21 14:02

@kotaska91 moc děkuji. Snad se udrží :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7598
9.3.21 14:07
@JitkaS0 píše:
@JancaS84 no já myslela, že udělá jen ultrazvuk :lol: škoda :lol:

Asi tě nechápu. Jako myslíš jen ultrazvuk přes břicho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
9.3.21 14:08

@JancaS84 nene ja jen myslela, ze se vyhnu zrcadlu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7598
9.3.21 14:12
@JitkaS0 píše:
@JancaS84 nene ja jen myslela, ze se vyhnu zrcadlu :lol:

Mě zrcadly nevysetrovala, jen prst dovnitř a prohmatala opatrně břicho a pak vaginalni ultrazvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
9.3.21 14:13

Podle mě je to všude trochu jiné a záleží hodně i na samotné pacientce (v jakém týdnu těhotenství příjde, jakou má anamnézu, co už má za sebou - porody, potraty, nemoci atd.). Mi dělala doktorka jen vaginální UTZ, kde šel pěkně vidět gestační váček. Udělala mi fotku pro manžela, řekla mi co a jak a objednala mě za 14 dní :) Toť vše. Těhotenskou průkazku mi dali na druhé kontrole, kde už bylo vidět srdíčko a krev mi brali až v rámci prvního screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
9.3.21 14:13

@JancaS84 aha. Ja s tim mam hrozny problem. Chudak muj dr :lol: ale co…musi si holt poradit :lol: ale dekuju jsi hodna, ze si mi odpovedela :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat