Jak vypadá sex a manželství po 20 letech?

Anonymní
18.2.20 08:56

Jak vypadá sex a manželství po 20 letech

Ahoj, zdá se mi, že představa hodně lidí o manželství po dvaceti letech je taková, že manželé si už vše řekli, moc po sobě netouží, život se smrskl na stereotyp a řada těchto párů spolu skoro ani nespí a dvakrát týdně je nadstandard.
Myslíte, že to tak opravdu je a že lidé se už obvykle nemilují a jsou si lhostejní? Hodně lidem tohoto věku prý už ani sex nechybí a už vůbec ne s manželem nebo manželkou.
Prý spolu spí tak jednou nebo dvakrát za měsíc. Nějaké mazlení se, objímání apod., se prý vesměs už úplně vytratí. Myslíte, že je to opravdu takto obvyklé? Jedná se mi o lidi mezi 40 a 55 lety.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.2.20 09:01

Máme za sebou víc jak 20 let manželství, mně je 45 manželovi 48. Myslím, že u nás panuje láska. Mohu mluvit za sebe, manžel mi rozhodně lhostejný není. Objímáme se stále. Sex je, ano většinou je stejný, donedávna byl minimálně 2× týdně. Teď nastala krize, vypadá to, že muže semlela andropauza, tak uvidíme, co z toho bude.

• Nahlásit
  • Citovat
1140
18.2.20 09:01

Čím dál lépe, romantiku už jsme si odleželi, známe své potřeby a touhy a vše funguje jak má. Základem je respekt k druhému. A kompromis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13441
18.2.20 09:08

Tak, my jsme spolu teprve 17let, možná to za tři roky bude jinak, ale jsme někdy jak puberťáci… Mazlíme se pořád, rozebírat máme taky pořád co, sex je někdy jednou za čtrnáct dní, jindy denně. Dle potřeby, chuti a momentálního rozpoložení. Nikdy jsme o stereotyp nestáli a nenecháváme si ho do vztahu vlézt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3469
18.2.20 09:09
@Anonymní píše:
Máme za sebou víc jak 20 let manželství, mně je 45 manželovi 48. Myslím, že u nás panuje láska. Mohu mluvit za sebe, manžel mi rozhodně lhostejný není. Objímáme se stále. Sex je, ano většinou je stejný, donedávna byl minimálně 2× týdně. Teď nastala krize, vypadá to, že muže semlela andropauza, tak uvidíme, co z toho bude.

Co to znamená „semlela andropauza“? Nižší libido, nebo je jen protivný? Mimochodem 48 ještě není žádná tragédie, to lze ještě hodně ovlivnit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20159
18.2.20 09:10

No jak vypadá… No, jak bych ti to :think: :think: :think:
Jestli jsi holka, tak pojď na kafe, není nad praktickou ukázku :jazyk:
PS: Nevím co máte na sexu po dvaceti letech. Stejně se to důležité uchopí po deseti stycích úvodního objevování a pak už to je o tom, jak se k sobe chovají ti dva i mimo pelech, ne? :think: :think: :think:
Pokud je žena kusem nábytku i v jiných místnostech, bude kusem nábytku i v ložnici. Pokud se adaptujeme na to, že sex není stavovým prostorem známého vesmíru, tak s určitýma obměnama lze vydržet do konce dnů. :nevim:
Ale pokud jde o předběžné schválení milence proto, že „po dvaceti letech už to není ono“, jak tomu obvykle bývá, pak ano, nové maso je nové maso a těch prvních deset styků je určitě dobrodrůžo co panička v letech potřebuje. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 09:12
@Heinich píše:
Co to znamená „semlela andropauza“? Nižší libido, nebo je jen protivný? Mimochodem 48 ještě není žádná tragédie, to lze ještě hodně ovlivnit..

A jak? Jak to mám ovlivnit? Jo, je protivný, bez zájmu, nic ho netěší. Byl to vždycky on, kdo byl sexuálně aktivnější, teď nechce. Jiná žena v tom není. Prostě všechny příznaky andropauzy. Je tak protivný, že si toho všímají už i děti. Tak jak to mám ovlivnit? Už jsem zkoušela kde co, problémem je, že on ten problém nevidí, myslí si, že je normální, ale není. Ten obrat je opravdu o 180stupňů.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.2.20 09:13

Zakladatelka - mně přijde divné i to, že sex dvakrát týdně po tolika letech je považován za nadstandard, nechce se mi věřit, že lidi spolu potom už nespí nebo tak málo. Tohle by mne také zajímalo, jestli už nemají sexuální potřebu nebo se vůbec nepřitahují nebo jak to je. Na diskuzích to všichni svádí na únavu, ale to se mi nezdá. Já si nějak vyčerpaná a unavená nepřijdu. Zvláště, když dnes většina prací probíhá v kanceláři nebo klidnějším prostředí a není tak fyzicky náročná.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.2.20 09:19
@Anonymní píše:
A jak? Jak to mám ovlivnit? Jo, je protivný, bez zájmu, nic ho netěší. Byl to vždycky on, kdo byl sexuálně aktivnější, teď nechce. Jiná žena v tom není. Prostě všechny příznaky andropauzy. Je tak protivný, že si toho všímají už i děti. Tak jak to mám ovlivnit? Už jsem zkoušela kde co, problémem je, že on ten problém nevidí, myslí si, že je normální, ale není. Ten obrat je opravdu o 180stupňů.

To může být takové období, životní fáze, ne? Proč přímo nějaká andropauza, to opravdu existuje? Nebo jestli se z chlapů věkem opravdu stávají ubrblaní staří dědci? Můj se jeden čas taky tak choval, byl protivný, přišlo mi, že hledá záminky, aby mohl vybuchnout. Má vysoký tlak, už bere prášky a zdá se klidnější. Ale klidnější je už i proto, protože jsem na něj milejší já a dávám mu pocit, že ho mám ráda. Více si ho všímám a to na něj pozitivně působí.

• Nahlásit
  • Citovat
18.2.20 09:20
@Anonymní píše:
Zakladatelka - mně přijde divné i to, že sex dvakrát týdně po tolika letech je považován za nadstandard, nechce se mi věřit, že lidi spolu potom už nespí nebo tak málo. Tohle by mne také zajímalo, jestli už nemají sexuální potřebu nebo se vůbec nepřitahují nebo jak to je. Na diskuzích to všichni svádí na únavu, ale to se mi nezdá. Já si nějak vyčerpaná a unavená nepřijdu. Zvláště, když dnes většina prací probíhá v kanceláři nebo klidnějším prostředí a není tak fyzicky náročná.

tak ono je to dost i o tom, co v té kanceláři děláš.. jestli zvedáš telefony, přeposíláš maily a sem tam přeblafneš kolegu na Vánočním večírku, tak to asi tak náročné nebude. Ale jestli děláš něco kreativnějšího, tak je úplně fuk, že není fyzicky náročná, ale vycucat dokáže dokonale. Sytý hladovému nevěří, ale mi přijde práce hlavou(kreativní, ne support, sekretářka, asistentka,…) rozhodně více vyčerpávající než 12tka házení lopatou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3469
18.2.20 09:20
@Anonymní píše:

Nevím ani jaký je jeho denní režim, ani jaký jeho zdravotní stav. Nicméně při odstranění stresu (práce?) a zlepšení fyzického a zdravotního stavu je ve 48 ještě prostě čas. Pokud by například zhubl, či pravidelně cvičil, zvýší se mu testosteron, ale hlavně i dobrá nálada. Někdy stačí i trochu chodit, to také výrazně mění náladu a všechno. Vyplavují se pak do krve hormony, které rozhodně ztlumí protivnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 09:24

Jsme spolu 21 let. Sex máme 6 x do týdne, tlapkáme po sobě pořád, jsme velmi kontaktní. :lol: Jo a muže pořád miluju, dokáže mě naštvat i rozesmát, já ho asi taky, prostě se k sobě hodíme. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
5524
18.2.20 09:24
@Anonymní píše:
Ahoj, zdá se mi, že představa hodně lidí o manželství po dvaceti letech je taková, že manželé si už vše řekli, moc po sobě netouží, život se smrskl na stereotyp a řada těchto párů spolu skoro ani nespí a dvakrát týdně je nadstandard.
Myslíte, že to tak opravdu je a že lidé se už obvykle nemilují a jsou si lhostejní? Hodně lidem tohoto věku prý už ani sex nechybí a už vůbec ne s manželem nebo manželkou.
Prý spolu spí tak jednou nebo dvakrát za měsíc. Nějaké mazlení se, objímání apod., se prý vesměs už úplně vytratí. Myslíte, že je to opravdu takto obvyklé? Jedná se mi o lidi mezi 40 a 55 lety.

V létě oslavíme dvacáté výročí svatby.

Lhostejní si rozhodně nejsme, jiskří to mezi námi, sex je super - ano, občas není čas, ale jinak si fakt nestěžuju. Jediné, co se nám vytratilo, je nějaké dlouhé líbání - mazlení, objímání a hluboká intimita určitě ne.
Stereotyp? Jo, ten máme, ale jedná se o stereotyp toho dobrého typu, naplněný jistotou a důvěrou. Pochopením a souzněním. Neměnila bych nic. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
18.2.20 09:27

No ja jsem z prace po 12ti hodinach psychicky uplne vyzdimana. Nicmene nase manzelstvi po 20ti letech je v pohode, jsme partaci i milenci, hodne pracujeme i cestujeme, nekdy dokazeme prokecat vecer a jindy spolu v pohode mlcime, i to je dulezite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 09:31

Muj manzel hlasi unavu, kdyz se k nemu vecer privinu a obejmu ho. Vic ani nezkousim, nemelo by to cenu.

Nam se sex z manzelstvi bohuzel vytratil, spolu jsme uz 18 let

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama