Jak vypadá u vás jídelníček pro 7m miminko?

Anonymní
20.12.19 23:35

jak vypadá u vás jídelníček pro 7m miminko ?

Ahoj jak vypadá u vás jídelníček pro 7m miminko kolikrát denně dáváte jídlo, +kojeni samozřejmě vy co kojite… a co budete dávat na Vánoce na večeři prckum?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24963
21.12.19 00:59

V sedmi měsících převažovalo ovoce (jablka, banán), brambory a mrkev, sem tam kousek brokolice třeba. Ovoce bez tepelných úprav, zeleninka vařená a mixovaná, vždy s kapkou kvalitního tuku. Kojila jsem vždy podle chuti a potřeb dítěte, několikrát denně i v noci.
Na Vánoce bych u takového prcka neexperimentovala, možná bych přidala do brkaše kousek mixnutého vařeného biomasa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.12.19 02:20

Mléko má 5× denně a dorazí se s nim i po prikrmech. K obědu kombinace masa, zeleniny a přílohy (nejčastěji brambory, občas rýže nebo polenta), odpoledne na svačinu čerstvé ovoce, které může. Na Štědrý den ji podusim k obědu kapra s bramborovou kaší, ale k večeři bude mít standardně mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 06:49

Holky ještě mě trápí malej mi nechce pít čaj, vodu nic ať zkouším kteroukoliv flašku spíše ji jen kouše mám se znepokojovat? :/ nebo ne?… nevím už jak do nej něco krom mm dostat no.:

• Citovat
  • Nahlásit
6048
21.12.19 06:56

Mám 6m, na příkrmy najela bez větších problémů - kojím dle potřeb, cca 5-8× za 24h, vstává kolem 5-6 takže to kojím, v 9 kaše, 11 prso, 12 oběd, po spaní prso a do půl hoďky ovocná přesnídávka. Večer někdy dojíždí oběd, někdy ovoce, či prso — před spaním má UM. Spát jde 19-20. V noci kojím 2-5×. Na Vánoce jsem koupila sklenku, co obsahuje rybu. Jiné tekutiny než prso mi zatím taky nebere, tak 3× v týdnu zkouším nabízet, ale nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.12.19 07:49
@Anonymní píše:
Holky ještě mě trápí malej mi nechce pít čaj, vodu nic ať zkouším kteroukoliv flašku spíše ji jen kouše mám se znepokojovat? :/ nebo ne?… nevím už jak do nej něco krom mm dostat no.:

Já se vždycky řídila podle fontanely, pokud byla propadlá, snažila jsem se do ní v létě narvat tekutiny aspoň po lžičkách. Teď je tedy na odsávaném MM a pije čaj z láhve, ale sama tu potřebu pít začala mít a vyžadovat až někdy ve 4 měsících. Láhev má na zemi a sama ukáže, když má žízeň, prostě si ji vezme do ruky a pije. Já do ní čaj aktivně peru, když má propadlou fontanelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat