Jak vypadá Váš den s 6měsíčním miminkem?

117
29.1.20 11:11

Jak vypadá Vas den s 6mesicni miminkem ?

Zdravim, mam doma skoro uz 7 mesicni holcicku. Žijeme v rodinnem domku a mame dva psi. Zajimalo by mě jak vypadá Vás den. Jak moc se diteti věnujete.? Jelikož máme velkej domek tak je taky potřeba ho uklizet a delat domácí práce a ne vždy se malé dokážu věnovat na 100% abych si s ni furt hrála, bud si ju dám do ohratky at si sama hraje nebo kdyz vařím tak si ju dám na podlozku do kuchyně at ji mam na očích záleží co zrovna dělám. Někdy si sednu vedle ni a jen tak relaxuji a ona si sama hraje. Jenže někdy si vycitam, že se ju furt nevenuju. Jak to máte vy? Jak vypadá Váš den? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.1.20 11:32

Nikdy jsem dětem nevěnovala 100% času. Děti se totiž potřebují i nudit, aby se uměly zabavit.
S šestiměsíčníma to bylo o nějaké té procházce, ještě dost spali, nějaký čas zabralo krmení příkrmem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3451
29.1.20 11:36

Ono není žádoucí se dítěti věnovat nonstop. Buď ráda že si zvládá hrát sama. Myslím, že to děláš dobře. Když jsem měla první dítě, dělala jsem to tak, že dokud bylo dítě hodné a hrálo si samo, dělala jsem si svoje. Jakmile už chtělo pozornost, tak ji melo. Pak spánek, kdy si zase můžeš dělat svoje. A pořád dokola. Ty spánky mimina jsem trávila vždy venku, ať se vyvetrame, nakoupim, urady apod, protože tak malé dítě, kor v tomto počasí, si venku fakt nepohraje, ale být celý den doma taky nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15344
29.1.20 12:03

Nevenuju 100% času, naopak se snažím co nejdřív děti zapojit do domácích prací, vaření atak, aby měli pocit že jsme s nima, ale zároveň něco dělám. Starší pomáhá, mladší zatím jenom kouká většinou z křesílka nebo židličky :lol: :think: takže normálně dopol uklízím, vařím, cvicim, jdem nakouit, vyzvednout staršího ze školky atak. Nějaké větší hry, pak nechávám na dětech ať se zabaví spolu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2853
29.1.20 12:38

Dokud nerve, nechávám ji si hrat samotnou. Pod hrazdičkou, pak ji chvilku nosím a pak třeba dám do houpačky, na bříško. Jen v podvečer, když už je unavená a umrcena a je brzo na spaní, se jí fakt věnujeme. Jinak si s ní povídám od plotny nebo při uklízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11667
29.1.20 13:45

@RockFous

Ahoj,

už mám děti větší, ale když byly malé, tak to bylo nějak tak:

Ráno jsme vstaly, dala jsem si snídani, nakrmila jsem děti, batole jsem dala na deku, nějaké hračky, leporela, já se najedla a holky si už hrály, většinou mi dopoledne usnuly, takže já jsem si pouklízela, rozvařila oběd, mezitím se holky probudily, dostaly svačinu, já si dělala oběd a ony si hrály, broukaly. Po obědě zase sly spát, já pracovala a odpolko jsme sly ven i s mužem, který přišel z práce. V lete jsme skoro nonstop venku. Já strašně ráda chodím s kočárkem, takže pro mě nejlepší relax :oops:

Taky jsem nevěnovala uplně 100% času. Já mám děti jednak dvě, ale jednak to ani nevyžadovaly. :mrgreen: Myslím si, že je to důležité i pro nějakou tu soběstačnost, rozvoj. Ale nikdy nebyly samy, byla jsem v dosahu, viděla jsem na ně, jen jsem nezasahovala do jejich hry :-)

Zároven je moc důležité dítě nevytrhávat z jejich soustředění a neustále do nich něco hustit :mrgreen: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
29.1.20 14:11

Synovi bylo půl roku na začátku léta, značka ideál, v tom věku jsme lítali s kočárem. Ráno do obchodu a procházka se psem, odpoledne klidně 2, 3 hodiny další procházka na zmrzku atd, on koukal, broukal, občas spal, občas se v kočárku přetáčel na bříško. A já chodila, posedávala, co se dalo.

Doma jsem se mu určitě nevěnovala 100% času. Dvakrát týdně jsem uklidila komplet byt, to byl tak hodinu sám v postýlce nebo v ohrádce, občas jsem mu zašla podat jinou hračku atd. Pak jsem vařila oběd, taky byl většinou se mnou. Moc nikdy nespal, ale občas se zadařilo a po obědě krátce usnul. V mezičase jsme si ukazovali knížky, trénovali paci paci, on válel sudy, začínal se plazit. Většinu času si vyhrál sám.

Buď ráda, že se ti dítko zabaví samo, naučí se to teď a nebude pak řvát o pozornost každou minutu a ty si dal budeš moct v klidu pouklízet, navařit i zarelaxovat. Syn si dodnes vyhraje sám, něco si skládá, jezdí s autíčky, občas si sám i čte (čtení mame jinak většinou jako společnou činnost).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama