Jak vypadá váš vztah po 10 letech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 13:12
Jak vypadá váš vztah po 10 letech?

Zajímá mě, jak to mají ostatní ženy… Jak vypadají vaše vztahy po cca 10 letech? Vztahy, ve kterých už jsou děti a všechna zamilovanost už dááávno pryč… Nebo není? :)
Osobně jsem si nikdy nemyslela, že budu něco takového řešit, myslela jsem si, že jsem si zvolila partnera pro sebe maximálně vhodného, ale člověk míní a život mění. Před nějakou dobou jsem si uvědomila, že máme krizi, že nejsem šťastná a i když se pak stala spousta bouřek, ve kterých byla bohužel i nevěra, zůstali jsme spolu… rodina za to přeci stojí. Jenže… já se na něho podívám a přijde mi, že to hlavní co cítím, je přátelská láska… síla vzpomínek… dejme tomu i opora… Stačí to? Jak se vlastně po letech pozná, že vztah stále stojí za to? Nemělo by tam pořád být i něco navíc? Ten pocit, že ten člověk vedle vás, je ten jediný, kterého ke svému životu potřebujete? Když byste si měli představit zbytek vašeho života, nerozesmutní vás ten fakt, že už nic jiného nikdy nepoznáte?
Obdivuji veškeré dlouhodobé vztahy, nejvíce ty celoživotní, ale občas mě napadá… Je v nich ta opravdová láska, nebo spíš zvyk, strach ze změny a odevzdanost? Nebo vlastně pokora?
Díky za každou reakci :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 29.05.19 13:16

My jsme spolu 10 let, od mých 16 a 6 let manželé a připadá mi, jak kdybychom spolu byli chvíli, milujeme se snad čím dál víc… ale žádná krize ještě nebyla :nevim:
neumím si představit, že bych někdy ještě byla s někým jiným.. začala bych mít o vztah strach až bych se přestala na manžela těšit, těšit se až přijde domů, těšit se až zase něco podnikneme atd

Lulina999
Kecalka 382 příspěvků 29.05.19 13:16

Já si nedokážu představit, že bych měla být s někým jiným, nebo dokonce začínat něco od začátku. Myslím, že čím dýl spolu jsme, tím lepší máme vztah. Jsme spolu 8 let, máme dceru (1,5 roku).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 13:21

Anonym nebo smazat, velmi osobni.

My jsme spolu 9 let, 5 manzele, dve male deti. Muj prvni vazny vztah… no, ja jsem zamilovana porad. Ale to neznamena, ze nejsou krize, jsou, obcas fakt narocne a muj nahled na vztah jako takovy se meni. Uz jsem i byla neverna - ze sportu, proste jsem hledala neco, co mi chybelo - ale zaroven si kdykoliv dokazu rict: ja s nim chci byt. Uz navzdycky. Obcas je to fakt na pi-u, obcas je to fakt narocny, oba delame chyby a blbosti a neni to jako driv a nikdy uz nebude, ale stejne: pres vsechny chyby a preslapy, moje i jeho, chci s nim byt. Tecka. I kdyz je ten vztah obcas fakt nanic.

Vydrz. Zahazovat neco jen proto, ze to ted neni idealni, je blbost. Vzdycky je to chvili lepsi, chvili horsi a ten vztah se meni a vyviji. Nebude stejny, ale porad muze fungovat.

KKatka23
Echt Kelišová 9160 příspěvků 29.05.19 13:21

No já jsem na tom tak nějak podobně. Jsme spolu 8 let, máme tři děti. Mě přijde, že u nás vůbec nevyprchala ta vášeň, ale já hrozně strádám citově. On to bere tak, že prostě musí makat, abychom měli vše, co potřebujeme a chceme, což je super no. ALe já bych měla radši o trochu míň a abychom si sebe víc užívali, víc byli spolu. Skoro vůbec se nepotkáváme, nebavíme se spolu, pro sebe máme vyhrazený jeden večer v týdnu, což mi přijde naprosto nevyhovující. Mluvila jsem o tom milionkrát, nic ale nenadělám…Já s ním chci být, chci s ním zestárnout, ale asi ne za každou cenu. Ne za cenu toho, že si budu připadat do konce života osamělá. Kdybych věděla jistě, že najdu chlapa, kterej se ke mě bude hodit víc a bude mít rád moje děti, tak jdu pryč. Ale obávám se, že nenajdu. Moje děti bohužel nejvíc miluju já a jejich otec no. Navíc holky ho milujou. Byly by nešťastný, kdyby s ním nežily…tak asi je lepší, když budu nešťastná já no :roll:

PHV
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 29.05.19 13:22

My jsme spolu 9 let, od našich patnácti. Máme dvě děti, jedno 3 roky druhé 2mesice. Pár krizí bylo, ale ani jeden si neumíme představit něco někde začínat od znova, nebo být třeba sami :roll: Pro mě je manžel zároveň nejlepší kámoš, všechno si říkáme, pořád si o něčem povídáme, hodně se smejeme. Těším se, až přijde z práce a budeme spolu, a těším se na víkendy, kdy něco podnikneme. Hádky jsou taky, jsem dost horká hlava, ale on mě umí hezky brzdit a v tom se doplňujeme :lol: :srdce:

ugluk
Hvězda diskuse 46674 příspěvků 29.05.19 13:24

My už tu desítku končíme druhou, první bezdětná, během druhé se narodily děti. A jo, fakt s ním chci těch desetiletí strávit ještě hodně a nečiní mě to smutnou, naopak.

Fally123
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 29.05.19 13:25

Jsme spolu 15 let a poslední dobou krize jako píše zakladatelka. Máme se pořád rádi, jako rodiče fungujeme dobře, ale něco mi chybí. Vím, že po takové době již není ta první várka zamilovanosti, přes děti a práci nemáme čas jenom na sebe, ale manžel se změnil (já určitě také), je strašlivě žárlivý a já si kolikrát říkám, jestli mi tohle stačí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 13:25

Deset let spolu, sest let manželé, jedno dite. Jedna krize. Malem jsme se rozvedli, ale ustali jsme to (nejednalo se o neveru). Jine veci, ktere nas v zivote potkaly, nas opět spojili dohromady. Uz si nedokazu predstavit svuj zivot vedle nekoho jineho. Planujeme druhe dite. Nejaka extra velka vasen uz je asi pryc, ale stale se milujeme. Mame i pravidelny sex :mrgreen:

terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 29.05.19 13:30

My jsme spolu skoro 9 let, když jsme spolu začínali tak on měl dítě s ex(ty už je dneska 16), já dítě s ex(teď 10 let) a dneska už máme spolu dvouletou dceru. Krizi jsme měli nedávno a vypadá to že už je za námi :) a nevím po těch letech ho pořád miluju a nedovedu si představit že bych měla být s někým jiným. Navíc jako bonus k tomu že mám chlapa kterýho miluju si troufám říct že ho perfektně znám a vím co od něj mužu čekat a stejně tak naopak :srdce: a nemyslím že ty roky nebo ta krize to nějak změnila :)

terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 29.05.19 13:31

@ugluk ty jo to je let :) snad taky jednou budu moct říct že jsme spolu tak dlouho :) a třeba už tu druhou desítku dáme jako manželé :kytka: :lol:

Jančakecalka
Generální žvanilka 23524 příspěvků 29.05.19 13:35

Jsme spolu 19 let, manželé 13 a pořád nám to klape jako na začátku, nikdy jsme neměli krizi, prožíváme náročné období, téměř 9 let se staráme o postiženou dcerku, jsme si oporou. Jeden bez druhého ani ránu.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19368 příspěvků 29.05.19 13:36

My jsme spolu přes dvacet let a prvních deset bylo dost divokých :think: Nejednalo se o nevěry, ale o problémy s naší osobnostní nezralostí, navíc ekonomická zátěž a malé děti :think: Řekla bych, že v té druhé dekádě se to postupně ustálilo, i když malé děti máme pořád, zase další :think: Ale už k tomu všemu přistupujeme tak nějak vyzráleji :think:
Neříkám, že je vždy hej na 100%, to ani být nemůže :think: Návaly citů a vášně přicházejí tak nějak v sinusoidách, jak jde koloběh života, různé zážitky a aktuální kondice :think: Ale změnu už si ani nechci představovat, jsme na sebe zvyklí, víme, co jeden od druhého může čekat, máme se rádi :think: Je to hodný chlap, děti ho milují a pro rodinu by se rozkrájel :think:

Příspěvek upraven 29.05.19 v 13:38

Uživatel je onlineLydiaD
Echt Kelišová 7671 příspěvků 29.05.19 13:37

Jsme spolu 27 let.
Teď odjíždím na 5 dní na Metalfest a vím, že se mi po něm bude stýskat ;) :mrgreen:
Když vidím, co se někdy děje ve vztazích kolem nás, moc si vážím toho, co mám :srdce:
Nevím jestli je to naše zásluha, nakolik klika, že jsme si sedli.
Je spolehlivý, nenudím se s ním, rozesměje mě někdy až k slzám a miluju ho.
Mám chlapa parťáka, kluky jsme vychovávali ve shodě, dneska to jsou už dospěláci.
Klepu na všechno a kéž je to tak dál.
Jediný co nechápu, že to tak letí…mám pocit, že je nám pořád dvacet, ale rodný listy tvrdí něco jinýho :nevim: :mrgreen:

Příspěvek upraven 29.05.19 v 13:43

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 1 inzerát 29.05.19 13:40

Jsme spolu skoro 9 let, 3 roky manželé, dítě 2,5 roku. Krize byly, a velký, a bolely :) Ne spojený s nevěrama - jestli mi byl někdy manžel nevěrný, tak o tom nevím a je mi to srdečně jedno :mrgreen: Je to hodně takový, jak píšeš, klidná přátelská láska, známe se, víme co od sebe čekat (v dobrým slova smyslu), je úžasnej táta - a toto jsou kvality který od manželství očekávám a který v něm chci. Láska jak z ruskýho románu je fajn když seš mladá a nemáš závazky, ale je to šíleně nepraktické.
Manžela samozřejmě miluju, ale ne tak bláznivě zamilovaně vášnivě - prostě normálně, klidně :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama