Jak vypadaji navstevy partnerovych deti 16 let a vic?

Anonymní
1.1.20 19:21

Jak vypadaji navstevy partnerovych deti 16 let a vic?

Ahoj, jsme mlada rodina, mame dcerku a partner ma dcerku z predchoziho manzelstvi. Navstevuje nas jednou za 24 dni. Je to super, jen je ted ve veku (bude ji brzy 7 let) kdy ma obdobi neustaleho pzani, kdyz nemluvi, tak si zpiva, kdyz nzpiva tak se na neco pta :lol: :srdce: je to mile, ale nekdy dost unavne. Zajimalo by mne, jak ale vypadaji navsrevy starsich deti…co az ji bude 14, 16… bude mit jine zajmy…nebude se u nss priserne nudit? :oops: vim, ze premyslim dost dopredu, ale jaky program mate pro 14, 15, 16 lete deti z vssich predchozich vztahu? Jak takove vikendy vypadaji? U nas by to pak mohlo byt problematicke i tim, ze u nas nema svuj pokoj, zadny svuj prostor. Tak premyslim cim se pak zabavi starsi deti? Mala je povahou velmi spolecenska, nebavi ji filmy ani knizky…nebavi ji nic o samote, v podstste nejradeji je kdyz s ni nekdo mluvi a neco resi. Nebo hrajeme deskovky. Nebo si hraje s moji dcerkou, ale.oni jsou od sebe moc daleko. Je jeste. miminko. hraje si se soisedovic klukem… v podstate ona toho kazdy vikend u nss zazije vic, nez ja zazila. mozna za cele.sve.detstvi ( stravila jsem ho u knizky v pokoji a u televize :)) ale presto dokaze rictze se nudi. Proste komuniktivni extrovert. Co vy? Jake mate tipy a zkusenosti? Jinak pro nactilete jasne, ze kino a tak…ale.tim, ze se tovneda porad poste asi bude muset byt u nas a mozna se trochu nudit, no :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.1.20 19:28

Přítel má 12 letou dceru. A taky je taková extrovertní a komunikativní. A prostě spolu po různu blbneme, něco hrajeme a nebo si povídáme. Nebo se křičí, aby se zklidnila. :D

• Citovat
  • Nahlásit
1433
1.1.20 19:44

Zkušenost nemam, ale vy třeba nechodíte s miminem na procházku? Nebo jestli to je batole, tak na hřiště? Tam si i sedmiletá vyhraje. Nebo jít ven s kocarem a s větší hrát mezitím na schovku… záleží odkud jste, ale na společné víkendy bych planovala vzdycky nějaký (celodenní) výlet - zoo, hrad, vyhlídku, aquapark… Jinak bych ji zapojila do běžných aktivit, třeba ji naučit něco uvařit, něco tvořit (je po vánocích, tak brzo budou jarní dekorace atd.)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 19:51

Holka 11 let, nají se a zavře se v pokoji s mobilem. Toť celé :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
68535
1.1.20 20:01
@Anonymní píše:
Holka 11 let, nají se a zavře se v pokoji s mobilem. Toť celé :roll:

11 let - chodíme bruslit, sjezdovky, do divadla, běžky, akváč, bazén, byli jsme točit na hrnčířském kruhu, paříme deskovky, koukkáme na filmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 20:08

@Lama Lama bruslit jsme taky chodili, než jsem otěhotněla. Naše holčička vydrží u filmu deset minut a pak rychle zase na mobil.

• Citovat
  • Nahlásit
5961
1.1.20 20:10

Manželovo synovi už je 16let, jsem s ním od jeho 6let.. Teď v těch 16 už u nás nevydrží dele jak 3dny, zije v jiném městě u nás nemá nic krom táty a mladší sestřičky, což v 16 není zas tolik zajímavé.. Pokoj pro něj nemáme, spi v obyvaku, čas u nás tráví tak, že si trochu hraje s 5letou ségrou, kouká do mobilu, nebo na notasu na nějaký film, nebo si zahraje hry pc.. Případně zajdou s manželem do kina, nebo do fitka, v létě jezdíme na zahradu, nějaký ten výlet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
1.1.20 20:10
@Anonymní píše:
@Lama Lama bruslit jsme taky chodili, než jsem otěhotněla. Naše holčička vydrží u filmu deset minut a pak rychle zase na mobil.

Tak ho omezim a hotovo, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 20:14

@Lama Lama já jsem macecha, já do toho nemám co mluvit :D manžel zastává názor, že nemá cenu ji na dva víkendy v měsíci měnit něco, na co je zvyklá z domova. Každopádně je to škoda, dokud byla mladší a nebyla takový závisláček měla jsem s ní lepší vztah. Teď je to o ničem.

• Citovat
  • Nahlásit
68535
1.1.20 20:27
@Anonymní píše:
@Lama Lama já jsem macecha, já do toho nemám co mluvit :D manžel zastává názor, že nemá cenu ji na dva víkendy v měsíci měnit něco, na co je zvyklá z domova. Každopádně je to škoda, dokud byla mladší a nebyla takový závisláček měla jsem s ní lepší vztah. Teď je to o ničem.

NO, s tím, že to není tvoje starost souhlasím. S manželem ale jinak nesouhlasím, myslím, že naopak ukázat, že jsou i jiné formy zábavy, aktivit - sport, kultura… je fajn. V jedenácti začít je možná už hodně pozdě. Ale racionalizací typu- nemá smysl to 4 dny v měsíci měnit… tím si to chlapec hodně usnadňuje.
Děti přítele s matkou nedělají ze sportu nic. Myslím fakt nic. Naučili se s námi sjezdovat, bruslit, jezdit na běžkách, jezdit na kole, inlinech. Takže smysl to určitě má. ¨Samo se to nedá srovnávat s mými dětmi, které sportují se mnou, prarodiči i s tátou. Ale zas je nikdo nevede k hudbě. A ikdyby to bylo 4 dny v měsíci, svůj smysl by to mělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
1.1.20 20:39

Muž má děti dvě holky 8 a 12let. Sdíli u nás pokoj s naší tříletou dcerou. Jezdí k nám častějí než dcera zakladatelky. Jezdí co 14 dní. Plus prázdiny jarní, podzimní, letos budou na velikonoce. V létě jsou u nás dvakrát po 14 dnech. Děláme to co děláme i normálně s mladší dcerou. Procházky, výlety, zoo.. nebo hrajeme deskové hry, s tatínkem hodně blbnou a dovádějí. V létě na zahradě… trampolína. U nás mají ten život jinak než doma. Tam sedí doma na mobilech a kynou…, a celkově to tam maji jinak vše. Tam se nic moc neřeší, dělají si co chtějí. Ani úklidy, hygiena a tak. Ale já to beru že jim to právě ukážu jinak ten život. Myslím že jsem je už toho dost naučila. Starší mi pomáhá vařit. Obě i pomáhají s úklidem malým jako je vyklizení myčky, ustlát si, umýt umyvadlo. Doma prý tohle dělá mamka vše. Ony jen občas. Neřeším jak to funguje u nich. To je si pro sebe kroutím hlavou jak to vyprávějí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
2.1.20 08:57
@Anonymní píše:
Ahoj, jsme mlada rodina, mame dcerku a partner ma dcerku z predchoziho manzelstvi. Navstevuje nas jednou za 24 dni. Je to super, jen je ted ve veku (bude ji brzy 7 let) kdy ma obdobi neustaleho pzani, kdyz nemluvi, tak si zpiva, kdyz nzpiva tak se na neco pta :lol: :srdce: je to mile, ale nekdy dost unavne. Zajimalo by mne, jak ale vypadaji navsrevy starsich deti…co az ji bude 14, 16… bude mit jine zajmy…nebude se u nss priserne nudit? :oops: vim, ze premyslim dost dopredu, ale jaky program mate pro 14, 15, 16 lete deti z vssich predchozich vztahu? Jak takove vikendy vypadaji? U nas by to pak mohlo byt problematicke i tim, ze u nas nema svuj pokoj, zadny svuj prostor. Tak premyslim cim se pak zabavi starsi deti? Mala je povahou velmi spolecenska, nebavi ji filmy ani knizky…nebavi ji nic o samote, v podstste nejradeji je kdyz s ni nekdo mluvi a neco resi. Nebo hrajeme deskovky. Nebo si hraje s moji dcerkou, ale.oni jsou od sebe moc daleko. Je jeste. miminko. hraje si se soisedovic klukem… v podstate ona toho kazdy vikend u nss zazije vic, nez ja zazila. mozna za cele.sve.detstvi ( stravila jsem ho u knizky v pokoji a u televize :)) ale presto dokaze rictze se nudi. Proste komuniktivni extrovert. Co vy? Jake mate tipy a zkusenosti? Jinak pro nactilete jasne, ze kino a tak…ale.tim, ze se tovneda porad poste asi bude muset byt u nas a mozna se trochu nudit, no :oops:

Já to teprve dočtu. U nás je šestiletá, ale nikdy se na nic neptala, neustále něco oznamuje a poučuje. Musím říct, že jinak ten tvůj popis na nás velmi dobře sedne. V mém bytě bohužel nemá pro sebe pokoj, je v plné střídavce, čili je u nás vážně hodně a je to hodně otravné :( ale snažíme se i zabavovat hrami, stavebnicemi, malováním, společným pečením, ale jak říkáš, vyžaduje věčnou pozornost. Máme ji tak od jejích skoro tří let a za tu dobus e to nijak nezměnilo! Jak to bude v jejím věku 14 let, to vážně netuším :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
2.1.20 09:00
@Veru1987 píše:
Doma prý tohle dělá mamka vše. Ony jen občas. Neřeším jak to funguje u nich. To je si pro sebe kroutím hlavou jak to vyprávějí..

To máš dobré, u nás všechno dělám já, ani oblečení po sobě nezvedne. Mě poslechne, jen když se jí chce, a tatínek po ní nic nechce. neumí si ani udělat pití, odnést talíř ze stolu. když jí upadne třeba čokoláda na zem, ještě to rozmázne nohou :lol: Dlouze jsem s tím bojovala, teď už na to dlabu a prostě posluhuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
2.1.20 09:07
@Cassiopea10 píše:
To máš dobré, u nás všechno dělám já, ani oblečení po sobě nezvedne. Mě poslechne, jen když se jí chce, a tatínek po ní nic nechce. neumí si ani udělat pití, odnést talíř ze stolu. když jí upadne třeba čokoláda na zem, ještě to rozmázne nohou :lol: Dlouze jsem s tím bojovala, teď už na to dlabu a prostě posluhuju.

Sim tě a proč jsi s takovým chlapem, který ani neumí a neche vychovávat vlastní dítě? 8o To mi přijde v podstatě jako jedna z mála výhod sekáčového chlapa, že člověk má představu, jak přistupuje k vlastnímu dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
2.1.20 09:13
@Lama Lama píše:
Sim tě a proč jsi s takovým chlapem, který ani neumí a neche vychovávat vlastní dítě? 8o To mi přijde v podstatě jako jedna z mála výhod sekáčového chlapa, že člověk má představu, jak přistupuje k vlastnímu dítěti.

ani se ti nedivím, že se takhle ptáš. Když u nás jeho dítě není, tak mám pocit, že jsem si našla parťáka pro život. Nikdo není dokonalý, vztahy máme za sebou oba. Je nám spolu dobře.
Jeho dceru mám ráda, ona mě taky. To, že je to rozená manipulátorka, vychází myslím z přístupu rodičů a skutečnosti střídavé péče. Jinak je to milé děcko. Ale přiznám, že s ní nerada trávím ten týden, co je u nás, protože mi přístup otce (a bohužel i maminky) strašně vadí. A strašně mi vadí i to, že vím, přístup nezmění, protože jsme to probírali mockrát. Ani skutečnost, že moje (starší) děti jsou vyrovnané, dá se říct, že úspěšné osobnosti, ho nepřiměje k tomu, aby upravil přístup, když už se dostatečně naštvu, abych něco řekla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat