Reklama

Jak vypadal pupíček po odpadnutí pahýlku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Něha
Stálice 92 příspěvků 23.08.18 21:10
Jak vypadal pupíček po odpadnutí pahýlku?

Ahoj, jak vypadal pupíček vašeho miminka po odpadnutí pahýlku? Já jsem dnes zavadila plenkou při přebalování a pahýlek odletěl a to jsem si myslela, že je tam ještě dost napevno ( dnes jsme 12. den po porodu), místo uvnitř vypadá jak když si čerstvě stáhnete strup… Zastříkla jsem Cutaseptem a zalepila sterilním čtvercem, ale čtverec se mu během dne přilepil… Ach jo… Nějaká rada, jak co nejšetrněji zítra čtverec odstranit a ošetřit místo? Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Megane 123
Kecalka 261 příspěvků 23.08.18 21:13

Taky jsem zavadila a stroupek natrhla, pod ním to bylo fakt hnusné ještě takové " čerstvé" a dokonce takový nějaký sliz…byla jsme u doktorky radši a stroupek jsme tam.nechali dokud neodpadl úplně a do té doby jsem několikrát denně kapla na pupík betadinku …zahojilo se. Ale asi bych to ničím nezadelavala ať to dýchá…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 23.08.18 21:15

@Něha čtverec jen navlhčit a po chvíli sundat,nechat volně bez krytí a na vzduchu. Měli jsme to také tak,asi dva dny měl na rubu bodyčka flíček od zaschlé krve,ale za dva dny bylo vše v pořádku.

cverunka
Závislačka 2551 příspěvků 23.08.18 21:15

Zkus uvařit odvar z heřmánku a vykoupat ho v tom. Čtverec se odmočí a ránu to zahojí. Nechala bych to volně a občas vydesinfikovala. Také jsem ho holce nechtíc strhla plínkou.

Něha
Stálice 92 příspěvků 23.08.18 21:17
@Megane 123 píše:
Taky jsem zavadila a stroupek natrhla, pod ním to bylo fakt hnusné ještě takové " čerstvé" a dokonce takový nějaký sliz…byla jsme u doktorky radši a stroupek jsme tam.nechali dokud neodpadl úplně a do té doby jsem několikrát denně kapla na pupík betadinku …zahojilo se. Ale asi bych to ničím nezadelavala ať to dýchá…

Mně právě v poro… řekli zalepit… :(

Megane 123
Kecalka 261 příspěvků 23.08.18 21:19

@Něha tak.to.nevim ale je i dost horko tak aby si tím spíš neuškodila, nechala bych ti fakt větrat a kapala bych betadinku…zkus zavolat ještě vaší dětské doktorce ať ti poradí…třeba bude mít jiný názor

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 23.08.18 21:21

@Něha jo,ale lepit do tý doby,než to odpadne. Jinak,já bydlím v Německu, domů mi chodila porodní asistentka a my jsme pahýl jakoby podvazovali. Ten suchý čtvereček jsem na délku složila a omotala pod tím pahýlkem,aby byl jakoby napnutý. Odpadl nám 6 dní po příchodu z porodnice. Pak už jsem ani nedesinfikovala a nedávala nic jiného.

Něha
Stálice 92 příspěvků 23.08.18 21:21
@Megane 123 píše:
@Něha tak.to.nevim ale je i dost horko tak aby si tím spíš neuškodila, nechala bych ti fakt větrat a kapala bych betadinku…zkus zavolat ještě vaší dětské doktorce ať ti poradí…třeba bude mít jiný názor

Tento týden má dovolenou…
Já bych se právě bála, aby se mu ještě do pupíku nedostaly chloupky z oblečení…

Megane 123
Kecalka 261 příspěvků 23.08.18 21:30

@Něha tak chloupky by neměly ničemu vadit ne ? :think: navíc to budeš desinfikovat…nevím ale.ja na to nic nelepila

cverunka
Závislačka 2551 příspěvků 23.08.18 21:36
@Megane 123 píše:
@Něha tak chloupky by neměly ničemu vadit ne ? :think: navíc to budeš desinfikovat…nevím ale.ja na to nic nelepila

Také bych to nechala volně a párkrát za den vydesinfikovala. Je teplo, akorát mu to bude pod tím čtvercem mokvat.

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 23.08.18 21:40

V Podolí vloni radili nechat volné a pri každém přebalovaní důkladně potřít lihem vylitým na sterilní čtvereček. Pupik vypal stejně jako u vás

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 21:41

Holky a to vás pustily z porodnice bez ustřiženého pupečníku?

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 23.08.18 21:46
@Anonymní píše:

Ne ve všech porodnicích se pupík řeže. U nás se dřív taky řezal, ale poslední roky se od toho upustilo a nechává se odpadnout.

Jinak k tématu, dezinfikovala bych a nelepila. Jeden ze synů měl pupík po odpadnutí taky takový všelijaký. Ale MUDr. říkala jen dezinfikovat (několikrát denně), hlavně žádné pudry (třeba Farmykoin). Pupík se po pár dnech zatáhl a byl klid.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 23.08.18 21:58
@Anonymní píše:

Každé dítě sem rodila v jiné porodnici a u dcery nechali až sám upadne a u syna o 2 roky později ale v jiné porodnici ustrihli, takže ono to asi bude v každé porodnici jinak

Fonty
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 23.08.18 22:16

Já čistila klukům vatickou do uši… nechala bych na vzduchu a případně sjela k zastupující dětské doktorce…nebo do porodnice kde by taky poradili.. přeci jen je to pupíček a měla bych strach něco podcenit :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >