Jak vypadal u vás nástup tříleťáka do školky?

Anonymní
24.5.16 22:32

Jak vypadal u vás nástup tříleťáka do školky?

Ahoj, budu ráda když si někdo najdete čas a popíšete mi jak u vašich dětí vypadal nástup do školky. Jsem z toho celá špatná jak to u nás skončilo po ani ne týdnu. Myslela jsem si že se to stává než si děti na školku zvyknou že jim nervíky pracují a stydí se třeba říct na záchod, že se někdy počůrají. Myslela jsem že to bude fajn, kluci vůbec neplakali, mají rádi děti, do školky se strašně těšili, ale pro učitelky byl všechno problém, že se nechtěli do všeho hned zapojit, že nechtěli uklízet hračky, že nechtěli hned všechno jíst, nechtěli tvořit, sama je znám, vím že je to moc nebere, ale vždycky mi to doma aspoň chviličku vydrželi, když je to nebavilo tak jsem je nenutila, prostě s rozumem. Se záchodem jsme taky neměli problémy a tam toto 8o Nevím sama co si mám myslet, učitelky říkaly každý den něco jiného, nejdřív že nejsou zralí, pak že je to lepší, pak zase že u jednoho je to otázka adaptace, druhý že není zralý, přitom mám doma uplně opačný pocit že je ve všem napřed, všichni známí i rodina říkají jací jsou kluci šikovní a takoví čiperní, diví se že je ve školce nechtějí. Já nechápu co se po nich chce, co se chce po nás jako rodičích a co my máme chtít po dětech, podle slov učitelky potřebují tvrdou ruku, respektive že si máme všechno vynutit. Zdá se mi to jako zvláštní přístup toto. Co si myslíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3302
24.5.16 22:46

Já si myslím, že bych vyměnila školku. Nebo že bych aspoň počkala s nástupem do září. Teď tam stejně budou měsíc, pak budou prázdniny a v září si budou zvykat znovu.
Přijde mi, že učitelky nějak nepobírají, že ty děti jsou tam nové, nejsou na to zvyklé a potřebují čas, aby se sžily se zajetým systémem. Zbytek třídy totiž už nejspíš za tu dobu funguje bezproblémově. Od září tam pravděpodobně bude takových, co si budou teprve zvykat, víc a učitelky s tím budou víc počítat než měsíc před koncem školního roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
24.5.16 22:54

Souhlasila bych s @Kassy a uvažovala od září o jiné školce, tohle se mi nelíbí, a to nejsem nijak úzkostlivá máma, která by svoje dítě neustále oprašovala. Ale pokud ti nastoupili do školky teď (promiň, ale na 1 měsíc - proč? V září to budeš po prázdninách muset řešit znova), tak by učitelka měla chápat, že děti nejsou zvyklé na to, jak to chodí ve školce po 8 měsících. Náš šel do školky v říjnu, takže jen o měsíc po ostatních, byl v pohodě, ale nehody se stávaly taky. A že se nezapojuje? Normální učitelka to od tříleťáka opravdu nevyžaduje, u nás zkusily, když to někoho baví, dělá to, koho ne, najdou mu jiný zájem, někdo si v tom věku už rád maluje a vystřihuje, jiný si chce hrát s auty. Tady fakt vidím jen neochotu učitelek se dětmi víc zabývat. Nechala bych teď dítě doma a začla od září znova a jinde, jestli to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 22:56

@Kassy Děkuju,o změně jsem taky uvažovala, ale bylo by to strašně složité s dojížděním, každopádně lepší než je dávat někam kde je nechtějí. Přijde mi to smutné. Tahle školka funguje i v létě, to prý tam mívají méně dětí, tak nevím co mám dělat, mám strach že to dopadne stejně. Kluci mi říkají že by chtěli do školky, ptají se na to každý den a já nevím jak jim to mám vysvětlit, mám strach že je tam zase budou do všeho hned nutit a dopadne to uplně stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
1218
24.5.16 23:02

Dcera velmi sikovna, od dvou let se v podstate sama o sebe v tech zakladnich vecech postara. Do skolky sla ve trech a ctvrt a hodne sklouzla zpatky, nechtela se oblekat, vse ji trvalo…

Adaptace ditete trva az mesic, nez se zajede. Dcera treba zacala normalne fungovat az po trech mesicich ve skolce.

Ucitelky ale mame zlate a trpelive, velmi rady pomuzou a deti nenasilne smeruji k samostatnosti, myslim, ze je to velmi důležité. To dite to prece nedela schvalne, jen se neumi srovnat s tolika novymi vjemy a tak zacne stavkovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 23:03

@Tansele No oni tam taky byli od října, pak jsme je tedy nechali doma aby tedy ještě dozráli. Ostatní děti tam chodily už v létě. Jinak učitelka mi na to řekla že jak to má ona vysvětlovat ostatním dětem že všechny něco musí nebo dělají a proč moje děti nemusej a že kvůli mým dětem prý nemá čas na ostatní. Říkala jsem denně že si musí zvyknout, prostě ne znovu kecy a kecy až jsem to nevydržela, to s tou tvrdou rukou byla pro mě poslední kapka. U mladýho narazili protože ten si nenechá jen tak něco líbit, nenechá se do ničeho nutit no a ten jim tam udělal kvůli tomu scény, takže vypadá jako rozmazlenej a já totálně neschopná máma, tak jsem to podle těch narážek pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
72048
24.5.16 23:04
@Anonymní píše:
Kluci mi říkají že by chtěli do školky, ptají se na to každý den a já nevím jak jim to mám vysvětlit, mám strach že je tam zase budou do všeho hned nutit a dopadne to uplně stejně.

Tak pokud tam kluci chtějí, tak nějak nechápu, kde je problém :think: a vlastně jsem z tvého příspěvku nepochopila, co se tedy stalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
24.5.16 23:09
@Anonymní píše:
Jinak učitelka mi na to řekla že jak to má ona vysvětlovat ostatním dětem že všechny něco musí nebo dělají a proč moje děti nemusej a že kvůli mým dětem prý nemá čas na ostatní. Říkala jsem denně že si musí zvyknout, prostě ne znovu kecy a kecy až jsem to nevydržela, to s tou tvrdou rukou byla pro mě poslední kapka.

Tohle mi vůbec nezní jako školka, do které bych chtěla dát svoje dítě. I kdyby ono tam stokrát chtělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9150
24.5.16 23:09

Ja bych to hned nevzdavala, promluvila bych si s ucitelkou, trochu bych ji zalichotila a ze vis ze todle a todle nechtějí a ze se budou snazit a ze tobe prijde uplne obdivuhodny, jak ona zvladne tolik deti NEBO tam posli chlapa, ucitelky s chlapama obvykle jednaj uplne jinak, hlavne ze se tam libi detem.

Dcera ma ve skolce uplne andelsky ucitelky, co jim pomahaj, mazlej je, porad je nejak chvaleji, ale nejsou v cele skolce vsechny takovy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
24.5.16 23:12

Doporučuji vyměnit třídu nebo školku. Děti se sice jinak chovají doma a jinak v ve školce, ale aby jste skončili po tak krátké době, to je mazec.

Vaše učitelky by asi našeho mladého vynesly v zubech :mrgreen: S ním byly problémy od začátku, na učitelky kašlal, dokonce jsem s ním byla u psycholožky, která zhodnotila, že je hodně inteligentní, ale na úkor „sociálního chování“. Učitelky to s ním neměly lehké, ale byly hodně trpělivé a nakonec se skamarádili tak, že si ho braly i dom.
Kluk je teď předškolák, dvojčatům je 4,5, i u těch předškoláků se ještě stane že se dítě počůrá, u těch menších i horší věci, učitelky je holt osprchujou, převléknou, mokré věci do igeliťáku do šatny a neřeší. Minulý měsíc se mladší synek pozvracel do krabice s bárbínami :mrgreen:, učitelky ho politovaly, že mu bylo špatně a pak se smály tomu, jak to z těch panenek dostávaly :oops:
Je to hodně o lidech. I když uznávám, že před koncem školního roku toho ty učitelky taky mají dost, třeba bude lepší je dát do školky až v září, 4 měsíce jsou u dětí hodně nźnát a ony se taky vzpamatují po prázdninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 23:13

@j.a.n.i1 Oni tam chtějí, učitelka je tam nechce. Jen jsem chtěla vědět jestli to je tak divné že se dítě ze začátku počůrává nebo že něco nechce dělat, ve školce mi tvrdili že to divné je :nevim: Prostě mluvila tak jako by se to nemohlo změnit, jako by si časem nezvykli, bylo potřeba aby to bylo hned :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2043
24.5.16 23:42

Z tvého pohledu si tady většina řekne- k. áva učitelka, nemožná, neschopná, netrpělivá.Ale.Ony se ty děcka umí ve školce chovat naprosto jinak, než doma. A rodiče to nechtějí slyšet. Tady fakt těžko radit. POkud cítíš, že tvým dětem křivdí, pak asi zkusit vyměnit třídu/školku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
24.5.16 23:44
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Oni tam chtějí, učitelka je tam nechce. Jen jsem chtěla vědět jestli to je tak divné že se dítě ze začátku počůrává nebo že něco nechce dělat, ve školce mi tvrdili že to divné je :nevim: Prostě mluvila tak jako by se to nemohlo změnit, jako by si časem nezvykli, bylo potřeba aby to bylo hned :nevim:

tak mě to zní, že prostě učitelky si chtějí ulehčit práci… Jako moje malá je bez plínek rok, ale v rámci hry se dodneška dokáže přičůrnout, což bych řekla že je naprosto normální u takhle malých dětí. Jinak to že je něco nebaví je naprosto normální a právě ta učitelka studovala aby dokázala tu třídu dětí zaujmout. Kdyby třeba chtěli donutit násilím k něčemu moji dceru, tak se šprajcne takovým způsobem, že by sní nehli dlouho. Nás to čeká v září a doufám že na takovéhle učitelky teda nenarazím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29036
24.5.16 23:47

To maji u vas ve skolce nejake zastarale metody. U nas ve skolce k žádnému tvoření deti nenutí. Cinnost nabídnou, nachystaji, jedna jim asi pomáhá ale kdo nechce tak se nezapojuje. Přišla jsem na to tak, ze zezacatku nemela moje dcera zadne výtvory na nástěnce :) tak jsem se ptala učitelky a ona ze nikoho do niceho nenutí ze to dela jen kdo chce a moje dcera to delat nechtela, ze to tak u tech malych byva, ze se casem urcite zapojí. A taky ze jo, ted uz ma výtvorů spousty:) jinak taky mela parkrat nehodu, ze se pocurala ve spani, učitelky absolutne neresily, proste nam dali do igelitky veci na vyprani.
Zezacatku moc chodit do skolky nechtela, bylo vzdy srdceryvne louceni, ted se tam vyloženě těší.
Obyčejná vesnicka státní školka s 28 detmi ve třídě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49307
25.5.16 00:10

Poslední nastoupil, jako čerstvý dvouletak loni, rovnou celý den a vše v pořádku.
Našel si hned kamarády, má tam to nejvetsi lákadlo auta co doma nema.
On frčí od toho co zvládl držet hračky v ruce na autech všech velikosti.
To je pro něj top mezi hračkami.
Být tebou hledám jinou skolku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama