Jak vypadalo potracené embryo?

10.3.17 12:46

Jak vypadalo potracené embryo?

Ahoj,
mám otázku která se mi pořád vrací. V říjnu jsem odmítla revizi a potratila své nevyvíjející se těhotenství doma (v 11 týdnu ale nikdy nebilo(neťukalo) srdce). Hodně jsem toho předtím četla a jiné holky psaly, že vyšlo malé „miminko“, mi vyšel plodek, sliznice a něco asi 5 cm velkého oválného ale nemělo to žádné tvary nějakého tvora. Vše proběhlo v pořádku, děloha se vyčistila.
Vrtá mi to hlavou, pátrala jsem na internetu, jak vypadá plod když je poškozený třeba toxoplasmosou, ale nic jsem nenašla.
Viděla jste některá „plod“ v tomto věku nebo mladší?
Omlouvám se za nepříjemné téma. :srdce:

Příspěvek upraven 10.03.17 v 13:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.3.17 12:56

Jak vypadá miminko 11. týden těhotenství?
Délka plodu od temene k zadečku je asi 4 cm, váha kolem 8g.

Pokud se miminko přestalo vyvíjet, tak je možno, že bylo ještě menší a „zakrnělejší“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 12:58

Ty jsi teda biolog amatér, takhle to zkoumat :) Aby to mělo tvar miminka, tak už to musí být pozdější stadium gravidity a muselo by jít o spontánní potrat ne o zamlklé těhotenství. Protože Ty jsi sice byla v 11.tt, ale to embryo dost pravděpodobně zaniklo někdy v 6.tt a tělu nějakou dobu trvá, než zjistí, že těhotenství neprosperuje a pak teprve plod vyloučí - jenže v té době už je embryo několik týdnů mrtvé a tím pádem ztrácí i svůj normální tvar - nafoukne se. Proto se taky doporučuje revize, protože v děloze je mrtvá tkáň a hrozí riziko infekce. Poškození plodu bys takhle makroskopicky nepoznala v tomhle stadiu gravidity, po revizi se ten obsah posílá na histologii. Už nad tím nebádej a hodně štěstí při další pokusu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
10.3.17 12:58

@Mantikora
Pokud nebylo nikdy srdíčko, tak byl plod malinkatý, třeba max 7 týdnů. :nevim:
Nepitvej to, nepřemýšlej o tom. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2230
10.3.17 13:03

@Mantikora tak male miminko vyslo, ale pri potratu zhruba ve dvanactem az trinactem tydnu, spontannim, ne zamlklym. V drivejsich stadiich jsem to nezkoumala, jen v tom pozdejsim, protoze jsem ho nechtela splachnout do zachodu, ale pohrbit, takze jsem se musela divat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 13:06
Ruzo
@ruzovasrnka píše:
Ty jsi teda biolog amatér, takhle to zkoumat :) Aby to mělo tvar miminka, tak už to musí být pozdější stadium gravidity a muselo by jít o spontánní potrat ne o zamlklé těhotenství. Protože Ty jsi sice byla v 11.tt, ale to embryo dost pravděpodobně zaniklo někdy v 6.tt a tělu nějakou dobu trvá, než zjistí, že těhotenství neprosperuje a pak teprve plod vyloučí - jenže v té době už je embryo několik týdnů mrtvé a tím pádem ztrácí i svůj normální tvar - nafoukne se. Proto se taky doporučuje revize, protože v děloze je mrtvá tkáň a hrozí riziko infekce. Poškození plodu bys takhle makroskopicky nepoznala v tomhle stadiu gravidity, po revizi se ten obsah posílá na histologii. Už nad tím nebádej a hodně štěstí při další pokusu :kytka:
:lol: nojono jsem technik profesí. Souhlasím mělo být menší než 4cm ale nebylo a jina pani ve stejnem tydnu (dost podobne situace - bylo mrtve dele) psala že měl „končetiny“. No právě jsem těhotná 7t, a příští týden jdu k doktorovi, tak si říkám, že jsem tím odmítnutím revize přišla asi o možnost nějakého rozboru, tak aby se to neopakovalo. 8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1610
10.3.17 13:17

Nejmenší plod, co jsem viděla byl 12 týdnů a už to byl mini človíček. A v 7. týdnu by to bylo spíš jako chuchvalec tkáně možná náznaky výrůstků končetin. Já jsem vystudovaný biolog a chudák moje dítě, když se narodilo. Pořád jsem ho zkoumala, zkoušela reflexy, rolovala chrupavku uší jak byla měkoučká. Nebojte, ouška má krásná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
10.3.17 13:18
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
10.3.17 13:25

Taky jsem spontanne potratila ve 12 tt (ale prestalo se vyvijet v 8tt). No a vyslo ze me takove male mimi obalene v necem kulatem (melo to celkove asi 5 cm, ale to i s tim obalem, to mimi bylo mensi). No ale byla jsem v takovych bolestech ze jsem to dal nezkoumala a hodila to do zachodu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
10.3.17 13:38
@Lerista píše:
Nejmenší plod, co jsem viděla byl 12 týdnů a už to byl mini človíček. A v 7. týdnu by to bylo spíš jako chuchvalec tkáně možná náznaky výrůstků končetin. Já jsem vystudovaný biolog a chudák moje dítě, když se narodilo. Pořád jsem ho zkoumala, zkoušela reflexy, rolovala chrupavku uší jak byla měkoučká. Nebojte, ouška má krásná :)
:potlesk: takže to nemuselo nic znamenat, že neměl tvar díky za odpověd :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241
10.3.17 13:45
@VikiJ píše:
@Mantikora Ahoj, pokud se chceš podívathttp://lostinnocentsorthodox.blogspot.cz/…ographs.html

ty jo… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 14:12
@VikiJ píše:
@Mantikora Ahoj, pokud se chceš podívathttp://lostinnocentsorthodox.blogspot.cz/…ographs.html

to je tedy pro silné povahy…já také dvakrát spontálně potratila v 6tt a v 9tt a nikdy jsem to nezkoumala…nebylo co, ale když to takhle človět vidí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1524
10.3.17 14:21
@VikiJ píše:
:,( Tohle je lepší nevidět. Zbytečná sůl do bolestivé rány :,(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 14:35
@VikiJ píše:

Děkuji! Vím že to každá vnímáme jinak, je to smutné, ale stejně je to úžasné. Fascinující. Jak rychle a dokonale to příroda řeší. Milovala jsem svoje miminko dokud bylo, a těšila se na něj, a plakala jsem že to nevyšlo, ale pokud nebylo vyrobené správně tak to dopadlo jak mělo, a ted už mě to netrápí, nezapomenu na něj ale nebolí to, jen bych nerada něco zanedbala znovu, pokud jsem minule něco špatně udělala. Třeba to podezdření na toxoplasmosu, nikdy mi nebrali krev kvuli tomuto těhotenstvi, ani ten plod se netestoval. Tak mi to hlavou vrtá, jestli se to nemůže opakovat pokud to byl nějaký takový důvod. Díky za všechny odpovědi co jste nepsaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 14:39
@VikiJ píše:

8o Tyjo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama