Jak vyplnit daňové při podeji nemovitosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aledud
Kecalka 461 příspěvků 12.03.19 13:18
Jak vyplnit daňové při podeji nemovitosti

Potřebovala bych poradit jak do daňového přiznání vyplnit prodej nemovitosti. Nemovitost jsme zdědili po tetě (celkem 5 lidí) a peníze si rozdělili rovným dílem á 100.000,– Kč
Uvedu tedy do přílohy č. 2 příjem kód B částka 100.000,– Kč, ale nevím jestli mám něco uvádět do výdajů?

Reakce:
Heinich
Závislačka 3280 příspěvků 12.03.19 13:54
kupující

Neplatí daň náhodou kupující??!

Hanula1212
Kelišová 5484 příspěvků 12.03.19 14:03

Výdajem je poměrná cena nemovitosti ke dni nabytí. Máte posudek k dědictví?

Hanula1212
Kelišová 5484 příspěvků 12.03.19 14:04
@Heinich píše:
Neplatí daň náhodou kupující??!

To je daň z nabytí. @aledud se ptá na daň z příjmů.

aledud
Kecalka 461 příspěvků 12.03.19 14:24

Máme jen nějaký zápis od notáře v jaké hodnotě kdo dědí.

Hanula1212
Kelišová 5484 příspěvků 12.03.19 15:41

Mělo by být podle znaleckého posudku.

aledud
Kecalka 461 příspěvků 12.03.19 16:00

@Hanula1212 Takže do výdajů dát cenu podle znaleckého posudku? Manžel má ty papíry v práci, zítra na to mrknu.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 18241 příspěvků 12.03.19 16:02

Počkej, já prodám nemovitodt, svoji, která má hodnotu milion, ano? A ten milion zdaním? Vždyt je to blbost, já jsem ho měla i předtím, jenom v nemovitosti.

Hanula1212
Kelišová 5484 příspěvků 12.03.19 16:07

Dani z příjmu podléhají příjmy z prodeje nemovitostí, pokud nejsou od daně osovobozené viz §10 zákona o daních z příjmů.

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 18241 příspěvků 12.03.19 16:11

§ 4Osvobození od daně
(1) Od daně se osvobozuje
a) příjem z prodeje rodinného domu a souvisejícího pozemku, nebo jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru, a souvisejícího pozemku, pokud v něm prodávající měl bydliště nejméně po dobu 2 let bezprostředně před prodejem; příjem z prodeje rodinného domu, jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru, a souvisejícího pozemku, pokud v něm prodávající měl bydliště bezprostředně před prodejem po dobu kratší 2 let a použije-li získané prostředky na uspokojení bytové potřeby; pro osvobození příjmu plynoucího manželům z jejich společného jmění postačí, aby podmínky pro jeho osvobození splnil jen jeden z manželů, pokud majetek, kterého se osvobození týká, není nebo nebyl zařazen do obchodního majetku jednoho z manželů; osvobození se nevztahuje na příjem z

Hanula1212
Kelišová 5484 příspěvků 12.03.19 16:20

@inkakřivák a? Vždyť píšu, že se prodej zdaňuje pokud není od daně osvobozen.

Váš příspěvek
Reklama