Reklama

Jak vyplnit podací lístek (doporučený balík)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eliška553
Stálice 90 příspěvků 19.01.17 18:50
Jak vyplnit podací lístek (doporučený balík)

Zdravím, možná jsem asi hloupá, ale nevím si s tím rady :D :nevim:
Zítra mám odeslat balík a nevím jak vyplnit podací lístek, hledala jsem všude na internetu ale odpovědi pro svoje otázky jsem nenašla. Mám vyplněnou svoji adresu, adresu kupující ale dále nevím. Paní mi už poslala peníze na účet, takže nechápu, proč tu mám vyplňovat cenu. Četla jsem že pokud je to doporučený balík cena se nepíše ale tu na podacím lístku mám napsané že cena musí být uvedena. Chtěla bych někoho ochotného kdo by mi pomohl a vysvětlil, co vše ještě vyplnit ;) Třeba i v soukromých zprávách, mockrát děkuji za každou odpověď :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 18:52

Nic tam psát nemusíš jen adresu svoji a její :) bude to pojištěné do 500 Kč, kdybys chtěla na vyšší částku tak ji tam napíšeš

esterka.z.brna
Kecalka 360 příspěvků 19.01.17 18:53

@Eliška553 Vyplňují se jenom adresy, nic víc

Tunrida
Hvězda diskuse 47152 příspěvků 19.01.17 18:53

Tak oni ti to zcela ochotně a přesně řeknou zítra na té poště. Nic dalšího tam nevyplňuj a odnes to zítra na poštu. Vše potřebné si pošta doplní. Jinak se píše cena balíku, aby se vědělo v případě ztráty, jaká je hodnota obsahu.

Kriss Tina
Závislačka 4706 příspěvků 19.01.17 18:55

Ja vyplnovala primo na prepazce na poste, pani ti tam poradi..

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 374 inzerátů 19.01.17 18:55

Vyplnuje se u doporučených zásilek a balíků odesílatel- vy, adresát- ten kdo věci koupil, zbytek není povinný. u těžších balíčků nad 2 kila chtějí i cenu balíku- navyšují tím obyvykle poštovné a z balíku se stává cenná zásilka

Monchichik
Závislačka 4111 příspěvků 19.01.17 18:58

@Doe_Jane pojištěné je to na 760kč

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 18:59
@Monchichik píše:
@Doe_Jane pojištěné je to na 760kč

mi vždy říkají jestli mi stačí do 500 Kč :mrgreen:

123Soňa
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 19.01.17 19:08

Jestli to zboží má hodnotu nad 500, tak to tam napiš. Když je obsah balíku třeba za tisícovku, napiš do udané ceny 1000Kč. Doporučený balíček je automaticky pojištěn do 500kč, když má větší hodnotu, jde to jako cenný balík. Bude to tak o 20-30kč dražší, než ten do 500Kč. Před RD jsem dělala na poště

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 19.01.17 19:28

@123Soňa Ceny se od té doby změnily a doporučený balík je automaticky pojištěný do 760 Kč. Pokud chce poslat cenově dražší balík, musí se to poslat jako cenný balík a ne doporučený a bude samo dražší.

Monchichik
Závislačka 4111 příspěvků 19.01.17 19:56

@Doe_Jane tady to máš přímo ze stránek pošty, doporučený balíček : Za ztrátu pošta hradí částku 760 Kč, za poškození nebo úbytek obsahu pošta uhradí škodu, a to až do výše 760 Kč

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.17 20:01
@Monchichik píše:
@Doe_Jane tady to máš přímo ze stránek pošty, doporučený balíček : Za ztrátu pošta hradí částku 760 Kč, za poškození nebo úbytek obsahu pošta uhradí škodu, a to až do výše 760 Kč
:kytka:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 19.01.17 20:50

Doporučuji si zdarma zřídit zákaznickou kartu ČP na přepážce na poště. Vyplníte krátký formulář (jméno, příjmení, adresa, email, telefon) a karta vám přijde domů. Už NIKDY nebudete vyplňovat žádný podací lístek, je to bomba:-D Mám jí a ušetří to čas. Jen napíšete na balík adresu adresáta a na přepážce dáte balík a kartu, nic víc :palec:

123Soňa
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 19.01.17 21:49
@monrom píše:
@123Soňa Ceny se od té doby změnily a doporučený balík je automaticky pojištěný do 760 Kč. Pokud chce poslat cenově dražší balík, musí se to poslat jako cenný balík a ne doporučený a bude samo dražší.

jé, díky za info, trochu se to změnilo za ty tři roky :)

jitkubik
Povídálka 17 příspěvků 20.01.17 13:40

Ahoj, já taky vypisuju podací lístek po staru - vyplnim svou adresu a adresu přijímatele a hotovo, zbytek pak vždycky vyplní ta pani za přepážkou ;) Pak ještě napíšu na balík do levého horního rohu svou adresu.
Ale když teď čtu v diskuzi, že existuje nějaká zákaznická kartička ČP, tak to asi možná zkusim :dance:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama