Jak vyplnit potvrzení o zdanitelných přijmech?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EvuIa
Závislačka 2714 příspěvků 17.02.18 03:03
Jak vyplnit potvrzení o zdanitelných přijmech

Ahojky,
Pokud mi nekdo poradí budu moc rada trosku se v tom ztracim :mrgreen:
Musim jako zamestnavatel vyplnit potvrzeni o zdanitelnych prijmech pro mámu a sestru ktere u me maji DPP.
Nasla jsem dva formulare nevim který z nich je ten spravny i kdyz v podstate jsou “stejné”.
Hlavne nevim jak je vyplnit - jaká cisla kam patri - kdyz za obe platim srazkovou daň…
nechci to vyplnit blbě proto mě napadlo ze by se tady v tom mohl nekdo vyznat.
v priloze je ten formular myslim zeje to nejaka zjednodusena verze tak pokud by mi nekdo pomohl budu rada a má u mě kafe a dortík :lol: :mrgreen: :P
Dikyyy :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

J_Doe
Závislačka 2796 příspěvků 17.02.18 05:02

@EvuIa tiskopis máš správný.
Vyplníš křížkem, že se jedná o daňového rezidenta, pak identifikace zaměstnance. Řádek 1 - hrubý příjem v 2017 řádek 2 - tu část z řádku 1, která byla vyplacena do 31.1.2018 - tzn. pokud prosincová odměna byla vyplacena v lednu, částka bude totožná řádek 3 - kolik bylo sraženo na dani za celý rok

zbytek jsou tvoje údaje jakožto zaměstnavatele.

vikadan
Povídálka 15 příspěvků 17.02.18 19:09

Dobrý den,
potřebuji poradit, jak vyplnit potvrzení o zdanitelných příjmech u brigádnice na DPP, podepsala slevu na pop. a výdělek do deseti tisíc, které kolonky vyplním, prosím? neodvádí dań ani nic jiného, tak nevím…

EvuIa
Závislačka 2714 příspěvků 17.02.18 19:10

@vikadan a co presne myslis ten papir který jsem sem zadávala?

vikadan
Povídálka 15 příspěvků 17.02.18 19:13

No to je ten druhy, normalně se prý vypisuje, když je nad 5000,. a je podepsané prohlášení na slevu…

EvuIa
Závislačka 2714 příspěvků 17.02.18 19:15

@vikadan nee tady ten by mel byt spravne…
Ten jsem stahla z financni spravy a je to asi jen zjednodusene ;)

vikadan
Povídálka 15 příspěvků 17.02.18 19:18

Tento papír se vyplňuje, když máš DPP do 5000,– né? a máš srážkovou daň 15% ale když mám u DPP nad 5000,– a podepsala jsem slevu na poplatníka, tak vyplním ten druhý, jen evím, co kam napsat, když se nic neodvádělo, jen výdělek.

vikadan
Povídálka 15 příspěvků 17.02.18 19:20

P O T V R Z E N Í       o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti,
sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění1)
podle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon") :nevim:

EvuIa
Závislačka 2714 příspěvků 17.02.18 19:37

@vikadan ty jo tak to nevim ale nemyslim si ze to je nejak rozdelene do a nad 5000.- :think:
Kecala bych ale ja to budu vyplnovat a maji nad 5000.- vydelky za ty odpracovaný mesice.. 8)
Tam jde o to nevydelat mesicne nad 10.000 ale o 5.000 jsem nikdy neslysela. A srazkovou dan 15% platim za ně taky..

vikadan
Povídálka 15 příspěvků 17.02.18 19:44

No u tebe ale nepodepsali slevu na poplatníka, tím pádem odvádíš 15% da´n, ale u mě podepsala a má nad 5000,–a prý se tam vypisuje to druhé potvrzení. Právě nevím uf

vikadan
Povídálka 15 příspěvků 17.02.18 19:46

Když se podepíše sleva na poplatníka tak se srážková dan neplatí a např, když vydělá 7000,– tai i 7000,– dostane u tebe dostane o tu dan mín. jen si nevím rady co kde vyplnit.

Ornwen
Závislačka 4039 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 20:17

@vikadan ale plati, jen ji zase hned vrati jako slevu na poplatníka, tajte dostane cekou částku.
Papir je imho spravne ten co je na začátku, dostavam ho taky na castky pod 5t, a nevim o tom, ze by tahle hranice byla k necemu

EvuIa
Závislačka 2714 příspěvků 17.02.18 22:21

@vikadan ano ruzovy papir kdyz ti podepise tak se srazkova dan neplati ale u me ho podepsat nemohly takze platim srazkovou daň…
Hranice pod 5.000 si myslim ze není, protoze kdyz porovnam oba papiry ( ten obsirnejsi mam k dispozici uz vyplneny ) tak je to to samé akorat to co jsem sem dala je strucnejsi verze…
Hranice je -10.000, ale o 5.000 nic nevim a ani ucetni nic nerikala…;)

Hanula1212
Závislačka 4991 příspěvků 18.02.18 07:58

Žádná hranice 5000 neexistuje. U DPP pokud je poepsané prohlášení, pak se sráží zálohová, při jakékoli výši příjmu. Při nepodepsaném prohlášení se sráží do 10000 srážková, nad tuto hranici zálohová. A podle toho, které dani příjem podléhá se vyplní potvrzení o příjmech a vyúčtování pro FÚ.

vikadan
Povídálka 15 příspěvků 18.02.18 10:04

Jojo, tomu rozumím, ale nevím který papír a jak vyplnit, že je to zálohová vím, ale nevím tedy jak postupovat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama