Jak vypočítat dny dovolené při polovičním úvazku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 23.05.11 22:27
Jak vypočítat dny dovolené při polovičním úvazku?

Prosím, máte někdo ponětí, jak se vypočítává kolik dovolené budu letos mít- po návratu po rodičáku?
Pár informací: mám nárok na 25 dní za rok, nastupovala jsem po rodičáku 15.4., tudíž bude těch 25 dní určitě nějak krácených a navíc pracuju na poloviční úvazek- stálé ranní, přesně stanovené dny- pondělí 12h a pátek 8h= 20h týdně.
Naše účetní mi spočítala jen 14.dní dovolené a já se nějak nemůžu dobrat toho, jak na to přišla. :think:
Moc děkuju za radu. :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
mroe
Extra třída :D 14566 příspěvků 23.05.11 22:46

Nemam asi uplne presne info… ale normalne ze zakona jsou 4 tydny dovolene, ne? Ja pracuju ve zdravonictvi, tak mam o tyden vic a protoze pracuju v rizikovem prostredi mam jeste o tyden vic. resp. mela bych, kdybych nechodila jen na castecny uvazek… u nas musis odpracovat kazdy mesic urcitou cast, abys mela na tuhle dovolenou narok… ja to nesplnuju, takze mam smulu…neni to u vas taky tak nejak?
Jinak mi vychazi 16 dni, podle obvyklych pravidel…

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 23.05.11 22:57

Též pracuju ve zdravotnictví, tudíž mám týdnů také 5.
Ať počítám jak počítám, tak se vždy dopočítám 18.
Když to rozpočtu, tak to na měsíc vychází 2dny a kousilínek a když jsem zpátky nastoupila v půlce dubna, tak by mi měli sebrat cca 7.dní a tudíž bych měla mít těch 18.
Na dovolenou má snad nárok každý??
Já mám sice půl úvazku, ale dovolené bych měla mít stejně jako všichni, jen je polovičně placená. Jsem z toho jelen. :nevim:

mroe
Extra třída :D 14566 příspěvků 23.05.11 23:15

Aha, tak to ja si zas myslim, ze bys mela mit narok podle odpracovanych dni (mesicu) na pomernou cast…aspon, tak mi to bylo receno…

Nanda
Kelišová 6572 příspěvků 23.05.11 23:16

ahoj,

jsem na tom stejně, nastoupila jsem na poloviční úvazek po MD koncem dubna…nárok máš na celou dovolenou, jen je to poměrově k úvazku. příklad: já pracuji denně 3,75h a mám nárok na 25dní - budou proplaceny jako 3,75hod…
takže asi tak:-)

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 23.05.11 23:22

No, já si to taky právě myslím a vůbec nemůžu přijít na to jak naše účetní přišla na 14 dní??
Pokud mám mít 25 dní- zkrátí se mi návraten z RD o 3 a půl měsíce= cca 7.dní.
Takže se vždy dopočítám 18.dní, každý den 4h.
Jsem ráda, že si to tak nemyslím sama. :wink:

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 23.05.11 23:25
Hanulínek píše:
Prosím, máte někdo ponětí, jak se vypočítává kolik dovolené budu letos mít- po návratu po rodičáku?
Pár informací: mám nárok na 25 dní za rok, nastupovala jsem po rodičáku 15.4., tudíž bude těch 25 dní určitě nějak krácených a navíc pracuju na poloviční úvazek- stálé ranní, přesně stanovené dny- pondělí 12h a pátek 8h= 20h týdně.
Naše účetní mi spočítala jen 14.dní dovolené a já se nějak nemůžu dobrat toho, jak na to přišla. :think:
Moc děkuju za radu. :mavam:

hmmmmm…mě to vychází taky 16 dnů..... :think:
zkus se jí zeptat a pak mi řekni… to by mě zajímalo, jak na to přišla…

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 23.05.11 23:27
Lenka512 píše:
Hanulínek píše:
hmmmmm…mě to vychází taky 16 dnů..... :think:
zkus se jí zeptat a pak mi řekni… to by mě zajímalo, jak na to přišla…

16?? Jéžiš, další číslo- nechápu??

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 23.05.11 23:30

25 dnů děleno 12ti(počtem měsíců) = 2 dny na měsíc
krát počet celých odpracovaných měsíců
květěn - prosinec = 8
a 8×2=16 :mrgreen:

teď si nejdem jistá, jak to bylo se zaokrouhlováním, ale kdybych nezaokrouhlovala, tak to vychází 16,5 dnů

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 23.05.11 23:37
Lenka512 píše:
25 dnů děleno 12ti(počtem měsíců) = 2 dny na měsíc
krát počet celých odpracovaných měsíců
květěn - prosinec = 8
a 8×2=16 :mrgreen:teď si nejdem jistá, jak to bylo se zaokrouhlováním, ale kdybych nezaokrouhlovala, tak to vychází 16,5 dnů

Aha, :think:
Já to pořád počítala obráceně- 25:12= 2dny na měsíc
a odečetla jsem ty neodpracované- leden, únor, březen a půlka dubna- 2×3,5= 7. :roll:
Určitě tam může haprovat ten duben- nastoupila jsem v půlce měsíce a každý zaměstnavatel to určitě bude počítat jinak, ale stejně to neřeší kde přišla naše účetní na 14.dní??
Proč to tak řeším?- na podzim mám odjet se synem jako doprovod na 5.týdnů do lázní, tak opravdu šetřím každičký den. :nevim:

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 23.05.11 23:40

nárok na dovolenou je za každý CELÝ odpracovaný měsíc, takže u tebe za duben ne…

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 23.05.11 23:44
Lenka512 píše:
nárok na dovolenou je za každý CELÝ odpracovaný měsíc, takže u tebe za duben ne…

Aha, to jsem taky nevěděla.
No asi fakt budu muset zajít za naší účetní, ale mám strach, že na mě vybalí ty svoje formulky a stejně tomu nebudu rozumět. :think:
Díky moc za rady!! :mavam:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 24.05.11 00:22
Lenka512 píše:
nárok na dovolenou je za každý CELÝ odpracovaný měsíc, takže u tebe za duben ne…

Tohle je blbost…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 24.05.11 00:24
Hanulínek píše:

Pokud se vracíš do stejné práce po rodičáku, tak pracovní poměr trval celý rok a proto máš nárok na CELOU dovolenou, bude krácená jen s ohledem na úvazek, tj. 25 dní po 4h, takže pokud pojedeš se synem na celých 5 týdnů, tak na to padne celá dovolená.
A účetní bych se rozhodně zeptala jak na tohle přišla.

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 24.05.11 10:00
j.a.n.i1 píše:
Lenka512 píše:
Tohle je blbost…

j.a.n.i1…proč ?
cituji :
Poměrná část dovolené činí za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání téhož pracovního poměru jednu dvanásctinu dovolené za kalendářní rok.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >