Jak vypočítat ovulaci, když mám nepravidelnou menstruaci

42
12.3.17 12:21

Jak vypocitat ovulaci kdyz mam nepravidelnou menstruaci

Prosim moc o rady :(jedno dite uz mame ale bohuzel o druhe se snazime uz dlouho(8mesicu) 3roky neberu antikoncepci a porad nic :( piju kontryhel a beru kyselinu listovou ale stale nic. a. vubec si neumim vypocitat ovulaci dekuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3154
12.3.17 12:27

S nepravidelným cyklem ovulaci nevypočitas. Jak moc nepravidelnou? Střídání velmi dlouhých cyklu a třeba velmi krátkých může znamenat, že ovulace vůbec neprobíhá. Nejjednodušší, co můžeš udělat, je začít měřit bazální teplotu a zaznamenávat si data styku do menstruačního kalendáře, uvidis alespoň hned po proběhlé ovulaci, zda jste se trefili či ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
12.3.17 12:27

Prikladam foto me.menstr.

:(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
12.3.17 12:28
@Helileli píše:
S nepravidelným cyklem ovulaci nevypočitas. Jak moc nepravidelnou? Střídání velmi dlouhých cyklu a třeba velmi krátkých může znamenat, že ovulace vůbec neprobíhá. Nejjednodušší, co můžeš udělat, je začít měřit bazální teplotu a zaznamenávat si data styku do menstruačního kalendáře, uvidis alespoň hned po proběhlé ovulaci, zda jste se trefili či ne.

Dala jsem zde fotku kdy a jak ms probiha :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
12.3.17 12:30
@Helileli píše:
S nepravidelným cyklem ovulaci nevypočitas. Jak moc nepravidelnou? Střídání velmi dlouhých cyklu a třeba velmi krátkých může znamenat, že ovulace vůbec neprobíhá. Nejjednodušší, co můžeš udělat, je začít měřit bazální teplotu a zaznamenávat si data styku do menstruačního kalendáře, uvidis alespoň hned po proběhlé ovulaci, zda jste se trefili či ne.

A jak se meri ta teplota prosim kolik ma byt atd? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
12.3.17 12:32

Bohužel s nepravidelnými cykly ovulaci nevypočítáš.
Zkus měřit teplotu, veškeré info na tomto webu http://merenibt.xf.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
12.3.17 12:36

Zkus si ty termíny své MS zadat do nějaké aplikace na mobilu či na webu…za mě doporučuji fertilityfriend.com, pokud umíš anglicky a jestli ne, tak je dobrý womenzone.cz …tyhle dva weby ti zároveň umožní zaznamenávání bazální teploty. Z mobilních aplikací bych doporučila WomanLog. Nepřijde mi, že bys ty cykly měla nějak extrémně dlouhé, takže bych na tvém místě zkusila i ovulační testy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1319
12.3.17 12:46

@Katasek mně třeba na srovnání cyklu pomohl gynex

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
12.3.17 12:55

@Katasek ta lednová MŠ byla zřejmě slaba, protože slo o anovulacni cyklus, délkou by odpovidal. Pokud se ti cyklus pohybuje jinak mezi 4-5 týdny, tak to není nic strašného. Za plodné období bych považovala 12.-22. den cyklu. Když budete mít styk obden v tomto období, tak by to mělo časem klapnout. Vydržela bych přes léto ještě pracovat na minci a pak bych to řešila s lékařem, pokud by se nezadarilo.

Bazální teplota se měří každé ráno po probuzení ještě v posteli než vstanes. Namerenehodnoty vytvoří křivku, kde v období ovulace nastane zřetelný nárůst o několik desetin stupně. Navíc mu může předcházet ještě lehky propad, takze je to v grafu pěkně vidět. Pokud jsou hodnoty rozlitane, značí to a ovulační cyklus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 13:06

No doporučila bych ti aby ses netrápila, kup si v lékárně Dr. Max ovulační testy a zkoušej. já jsem nemohla otěhotnět 8 měsíců, další měsíc jsem si udělala test a teď máme doma 4. měsíční holčičky. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
12.3.17 13:14
@Helileli píše:
@Katasek ta lednová MŠ byla zřejmě slaba, protože slo o anovulacni cyklus, délkou by odpovidal. Pokud se ti cyklus pohybuje jinak mezi 4-5 týdny, tak to není nic strašného. Za plodné období bych považovala 12.-22. den cyklu. Když budete mít styk obden v tomto období, tak by to mělo časem klapnout. Vydržela bych přes léto ještě pracovat na minci a pak bych to řešila s lékařem, pokud by se nezadarilo.Bazální teplota se měří každé ráno po probuzení ještě v posteli než vstanes. Namerenehodnoty vytvoří křivku, kde v období ovulace nastane zřetelný nárůst o několik desetin stupně. Navíc mu může předcházet ještě lehky propad, takze je to v grafu pěkně vidět. Pokud jsou hodnoty rozlitane, značí to a ovulační cyklus.

Co to znamena 12-22 den cyklu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3586
12.3.17 13:15

Tak z mojí zkušenosti můžu říct, že stačí trochu sledovat svoje tělo. Vím přesně kdy mám ovulaci na den, bez testů i bez měření BT.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
12.3.17 13:17
@Amalthea píše:
Tak z mojí zkušenosti můžu říct, že stačí trochu sledovat svoje tělo. Vím přesně kdy mám ovulaci na den, bez testů i bez měření BT.

Ja to na sobe nepozoruji prave vubec :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
12.3.17 13:18
@RenattaSedla píše:
No doporučila bych ti aby ses netrápila, kup si v lékárně Dr. Max ovulační testy a zkoušej. já jsem nemohla otěhotnět 8 měsíců, další měsíc jsem si udělala test a teď máme doma 4. měsíční holčičky. :palec:

A stemi testy to probiha jak? jak casto se delaji atd prosim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 14:29

Kruci, no budu vzpomínat. no začneš hned další den co ti skončí menstruace. každý den, přibližně ve stejnou dobu si načuráš do skleničky a vložíš proužek. v podstatě je to podobné jako těhotenské testy. postupně, jak se ti bude blížit ovulace, bude se ti objevovat druhý proužek a sílit. já jsem si je lepila pod sebe na papír a dopsala datum. no a krásně vidíš jak se blíží ovulace. v té lékárně to stojí pět testů myslím kolem 90kč. kup si třeba na měsíc dva a uvidíš. u tebe pokud máš nepravidelnou ms to bude chtít možná delší testování ale uvidíš. já jsem na sobě ovulaci cítila za 8 měsíců snad jen dvakrát. a že jsem se pozorovala jak o život :D a buď v klidu někdo na to skočí jednou a hned má miminko někomu to trvá déle.
o těch testech jsem neměla ani páru než mi to poradila kamarádka a nedávno jsem to poradila další, co jim to nešlo a za chvíli budou rodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama